-
Postów
9 339 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez Mustang
-
We Francji kult Maka jest jak najbardziej obecny, a Quick jest w większości zastępowany przez BK.
-
Ja nie kumam czemu Mak generalnie sprawia wrażenie bardziej zatłoczonego niż KFC albo Burger King, a podobne wrażenie mam zarówno w Polsce, jak i w Niemczech czy we Francji. Dla mnie te wszystkie największe fast foody są na tym samym poziomie, nawet wolę KFC.
-
GOTY - Indiana Jones and the Great Circle Wyczekiwany tytuł - GTA VI Platformy - Xbox Series X, PS5 amator, Switch Lite
-
W samochodzie do jazdy na co dzień wypada uznać za normalne zużycie takie rzeczy jak właśnie zarysowania felg, wgniotki boku od drzwi innych aut, drobne uszkodzenia tylnego zderzaka przy bagażniku od załadunku, odpryski od kamieni na przednim zderzaku, masce i szybie czy mikrorysy od mycia. Są to rzeczy, które w jakimś stopniu kiedyś muszą się pojawić, po prostu od jeżdżenia po drogach publicznych, parkowania oraz wożenia pasażerów i bagażu. Nie irytujcie się nimi, każdy kierowca wraz z przebiegiem odhaczy wszystko z tej checklisty.
-
Ile za dzieciaka bym dał za nową konsolę na wakacje. Pewnie na początku i tak sprzedadzą wszystko, a później narobią zapasu na Święta.
-
Ja też trochę przeżywałem, chociaż nie dwa dni. A tak w ogóle, to fakt posiadania 17, a nie np. 18 mnie na pewno już uratował przed innymi uszkodzeniami.
-
I tak dość długo utrzymałeś auto w idealnym stanie.
-
Tylko z tego co rozumiem, 2 będzie większa i mniej wygodna w wersji mobilnej niż Switch/Switch Lite, a równocześnie ekran LCD będzie gorszy niż w Switchu OLED? To jak dla mnie, mogliby wydać jakieś tańsze desktopowe pudełko obok wersji switchowej. Switch 2 Cube anyone?
-
A u mnie odwrotnie, brakuje mi osiągnięć na Switchu i mam na pewno mniejszą motywację do skończenia gry albo robienia czegokolwiek dodatkowego. Najlepiej jakby dali wybór, aktywację systemu w ustawieniach konta: kto chce, ten ma, kto nie chce, ten gra bez.
-
Słabe są te aktualne czasy przejściowe w motoryzacji, najbardziej innowacyjne nowe modele to elektryki ze słabym zasięgiem, modele spalinowe są niedoinwestowane i obrywają przez kolejne normy i limity, dieslom w ogóle zabrano przyszłość, a połowa dyskusji (niekoniecznie tutaj, wszędzie na necie) to gadanie o ładowarkach albo obrzucanie się błotem przez popadające w skrajności teamy „spalinowe auta to przeżytek” kontra „tylko V8”. Ja jestem pomiędzy i wybierając kolejne auto służbowe, co chwilę miałem myśli „fajny, ale elektryk” albo „fajny, ale za dużo emituje co2 i wyjdzie mi wysoki podatek” albo „fajny phev, ale za drogi i nie mam gniazdka”. A do tego ceny wszystkich nowych aut wystrzeliły w kosmos.
-
A czemu coś ma głośno chodzić albo stukać? Kiedy sprzedawałem swoje Punto, to wszystko w nim działało, samochód miał 11 lat i bodajże 120 czy więcej tysięcy przebiegu, nie było zastrzeżeń do pracy silnika lub skrzyni biegów. Nie przesiadywałem u mechanika. I widziałem je dopiero co na autostradzie, 7 lat później jeździ. To już bardziej mnie irytował brak perfekcji w nowych autach za dużą kasę niż jakieś pierdoły w starym. Z A3 po dwóch latach jeździłem do serwisu się kłócić o trzeszczący ekran. W Golfie zirytowało mnie drobne zarysowanie na desce w fabrycznie nowym aucie i później jakieś stuknięcia w drzwiach. W Punto wymieniłem sobie opadający daszek przeciwsłoneczny na lepszy ze złomu i byłem zadowolony, a kiedy porysowałem kawał auta jakimś metalem przy wężu do tankowania, to nerwy mi przeszły po minucie, bo i tak nie były to pierwsze uszkodzenia.
-
Jak dla mnie to kupa kasy za nudny samochód do zajeżdżania w mieście. Osobiście mając dobry samochód do jazdy w trasie i potrzebując czegoś do stania w korkach czy parkowania pod sklepem (czyli czegoś, co i tak nie sprawia żadnej frajdy z jazdy), poszedłbym w jakąś prostą używkę, najlepiej już z mankamentami wizualnymi i odpowiednio niższą ceną. Np. jakieś Clio 3 z 1.4 albo 1.6 i jak najlepszym wyposażeniem (klima automatyczna i inne). Na start robisz wymianę oleju, detailing wnętrza z praniem całego syfu, porządne opony 4 seasons, instalujesz uchwyt na telefon i tyle, później można latać uświnionym daily, parkować w ciasnych miejscach i mieć wywalone na to jak auto wygląda z zewnątrz.
-
To w sumie ciekawe podejście, akurat w aucie na miasto bym bardziej chciał automat niż w aucie w trasy. Up GTI masz manual i równocześnie to proste autko miejskie, ale coś ciekawszego też. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-up-volkswagen-up-gti-salon-polska-vat-marza-serwis-aso-ID6GRbMu.html Albo możesz iść w kompletną cebulę i kupić coś taniego. Zero stresu przy parkowaniu, najwyżej obiją drzwi, a jeśli się zepsuje, to koło domu i problem z tego minimalny.
-
Up GTI? Mini? Albo ostatnie Polo GTI używane? Masz automat, dobry silnik benzynowy, a równocześnie zabawkę i lepszy deal niż nowe auto.
-
Przy okazji krótkiego pobytu w Houston miałem okazję wypożyczyć samochód i przejechać się nieco ponad 100 km po okolicy. Z wypożyczeniem nie szalałem, miałem niedużo do przejechania, mało czasu, a temperatury były zimowe - muscle cara zostawiam sobie na inną okazję. Dostałem Kię K4, czyli coś w rodzaju nowego Ceeda w sedanie. Samochód w porządku, trochę biedna wersja bez automatycznej klimy, ale miał światła LED i naprawdę duży ekran z bezprzewodowym CarPlay (zawsze super rzecz, żeby w nieznanym aucie od razu poczuć się u siebie). Jeździło się tym bardzo łatwo i podobnie jak moim Golfem, trochę gorsze prowadzenie i nieco tańsze materiały, ale naprawdę ok. Fajny design, na pewno auto wygląda nowocześnie, zarówno na zewnątrz jak i w środku. Ciekawszy był sam aspekt jazdy w USA. Mam pewne doświadczenie z Kanady i Meksyku, więc choć szoku nie było, zawsze to coś nowego. Houston to rozległe miasto pełne autostrad, gdzie samochód oczywiście króluje i gdzie nie chodzi się pieszo. Pick-upy i SUVy to norma, przez co jadąc zwykłą osobówką zdecydowanie można odczuwać pewien dyskomfort i nie czuć się szczególnie bezpiecznie. To wrażenie potęgują jeszcze ciężarówki nieograniczone bynajmniej do europejskiego limitu 90 km/h. Dość relaksujące jest za to podejście do ograniczeń prędkości, nie widziałem fotoradarów, większość samochodów lekko przekracza prędkość, tak do 80 mph na tych miejskich autostradach, ale raczej nikt nie szaleje, nie spotkałem aut jadących przykładowo 100 mph. Raczej dostosowywałem się do prędkości lewego pasa, która była dość żwawa, ale też daleka od realiów niemieckich. Bardzo słaby jest za to oczywiście brak powszechnego zwyczaju jazdy prawym pasem. Regularnie spotyka się na lewym pasie wolniej jadące pojazdy, których kierowcy mają kompletnie gdzieś co dzieje się za nimi, przez co w porównaniu do Europy mam wrażenie większego chaosu związanego ze skakaniem z pasa na pas, wyprzedzania prawą stroną, a samych pasów bywa czasem nawet 5. Ogólnie spoko było się przejechać w cieniu wieżowców, fajnie byłoby też pojeździć więcej i czymś bardziej amerykańskim przy następnej okazji.
-
Nie miałem dużo czasu, odwiedziłem tylko główną atrakcję miasta, czyli Space Center Houston. W kolekcji mają masę interesujących eksponatów związanych z eksploracją kosmosu i wyprawami na księżyc. Autentyczny Boeing 905 z repliką promu na plecach, rakieta Saturn V z programu Apollo, liczne skafandry, łazik, kamień z księżyca dostępny do dotykania, centrum szkolenia astronautów czy dawne centrum kontroli lotów to tylko niektóre z atrakcji. Czy warto wybrać się do Houston tylko po to? Niekoniecznie, chyba, że jest się prawdziwym freakiem tematu. Czy warto zajrzeć będąc i tak w Houston lub zaplanować jako jednodniowy punkt programu tripu po USA? Zdecydowanie.
-
Teoretycznie może być to rozwiązanie bardziej awaryjne. Ale teoretycznie to nawet zwykła hybryda powinna być bardziej awaryjna niż klasyczna benzyna, a tymczasem przypadek Toyota vs Puretech pokazuje jak może to wyglądać. W praktyce np. skrzynia dsg stosowana w wersjach phev od VAG ma lepszą opinię niż skrzynia dsg ze zwykłych 1.4. Ale drogie jest zdecydowanie, generalnie wszystkie fabrycznie nowe phevy mają ceny z kosmosu i samym oszczędzaniem na paliwie się nie kalkulują.
-
Ja podobnie, może bym wziął GTE gdyby mi się mieścił w racie leasingu, ale cenowo to była zupełnie inna liga niż modele spalinowe lub miękkie hybrydy. Do tego te wersje phev mają wyjątkowo dużą utratę wartości, nowe kosztują więcej niż GTI, używane z kolei wychodzą podobnie jak zwykłe benzyny (przynajmniej jak oglądałem używki w Niemczech).
-
Patrzę test nowego Golfa GTE i przy zimowych temperaturach wycisnęli 110 km zasięgu na prądzie, a później rozsądne 7,3 litra przy pustej baterii (ja mam średnio 6,2 ze słabszym silnikiem i bez ciężaru baterii). Po załadowaniu, w trybie hybrydowym zrobili 140 km ze średnim spalaniem 0,7 litra i jeszcze bateria nie była zupełnie pusta. Moim zdaniem bardzo ciekawe wyniki, pod warunkiem posiadania gniazdka. Do tego Golfy GTE z 1.4 mają całkiem niezłą reputację i nie sprawiają podobno szczególnych problemów, co dobrze wróży aktualnej generacji z udanym 1.5.
-
Nie są kompletnie bez sensu, bo wybrane modele mają realne atuty, nawet jeśli ich sens finansowy jest generalnie jedynie efektem rozwiązań podatkowych w danym kraju. Ale nadal są to auta, które potencjalnie pozwalają na co dzień korzystać z auta jak z elektryka, a w trasie mieć komfort samochodu spalinowego. Nowe modele VAG mają realny zasięg na prądzie około 100 kilometrów, co naprawdę wygląda interesująco. Ciekawe rozwiązanie przejściowe na przejściowe czasy.
-
Mógł chociaż w zamian zaproponować przejażdżkę swoim autem
-
Możesz polemizować, napisałem imo, mnie tam się całkiem podoba ten vibe Lancera z przodu. Do tego nie napisałem, że to lepszy wybór, po prostu każda osoba rozważająca Captura, powinna wiedzieć o istnieniu bliźniaczego ASXa, który różni się nawet czymś więcej niż samym znaczkiem.
-
Tak, plus tam detale wyposażenia i wyglądu. To jeszcze zajrzyj na stronę Mitsubishi, ich ASX to też Captur, imo nawet lepiej wyglądający i z gwarancją na 5 lat.
-
Fajny YC to Lexus LBX, ale ceny już z innej ligi…
-
Ja poniekąd byłem fanem Audi, aż później miałem nowe Audi A3 przez 4 lata i mi przeszło. Od tego czasu traktuję Audi na równi z innymi popularnymi markami VAG jak VW czy Skoda - oceniam tylko konkretny model, nie dopłacę za sam znaczek. No dobra, jest jeden znaczek w koncernie do którego mam nadal słabość, ale to literki GTI, może kiedyś.