Skocz do zawartości

Battlefield 4


Rekomendowane odpowiedzi

No i się wydało dlaczego netcode jest z(pipi)any i są takie problemy z serwerami

 

 

 

    BF4 runs with the same simulation and network rate setup as BF3. There is no reason to believe that BF4 wont play as well as BF3 did (or better), once we've managed to fix these bugs. That is our primary focus right now.

Assuming this is correct, this can be considered as confirmation that there has NOT been any change in the Tick Rate from BF3 to BF4 and the fairly big decline in "netcode" in BF4 is due to bugs that DICE have not yet been able to fix. Please consider this before accusing DICE of running a lower Tick Rate in BF4 than in BF3 and before asking DICE to increase the Tick Rate to BF3's levels. It isn't helping anyone to complain about things that are not even correct. However it could still be argued that the "netcode" in BF4 may improve if the Tick Rate was increased. I still believe that at it's core the game is hampered by its slow update speed but I'm reserving my full opinion on this until we have additional clarification from sliced_lime as he has said he'll "try to" write up something more detailed about this issue. I'll leave my original post intact for posterity.

/EDIT

Definition: a simple explanation is that the "Tick Rate" is how frequently your game client is updated by the server you are playing on. At present, BF4 has a Tick Rate of 10hz, or 10 times per second. This is very low in comparison to other FPS games like Counterstrike which has a Tick Rate of up to 120hz. While it's not certain, the main theory is that EA and/or DICE set the tick rate at this low level to reduce the costs associated with server bandwidth usage. The 10hz Tick Rate introduces 100ms of lag ON TOP of any additional lag from individual player's connections.

As clearly shown in this excellent video (http://www.youtube.com/watch?v=QdjYmtgAqls NOTE: this is not my video), the low tick rate introduces a variety of problems into the game, the biggest of which is the "instant" kill problem. Because the game updates slowly, it's possible to be killed by a player before your game client can show damage which gives the appearance of being instantly killed. In reality, the other player hit you several times but because of the slow update speed it appeared as if you were killed instantly without any chance to react. Watch the video for more detail on this.

Consider a gun like the FAMAS with a 1000 round per minute fire rate. With a 10hz Tick Rate and the 100ms latency this introduces plus player latency, the game will always update slower than this gun fires meaning it's just not possible for you to receive the correct hit notifications if being fired on by this gun. This actually holds true for the majority of weapons in the game.

The low tick rate also directly causes or contributes to a range of other issues including being killed behind cover, trade kills, the black screen at spawn, being hit by lock on missiles before you have a chance to deploy flares, the game glitching out when vehicles drive near each other and other things.

While the tick rate remains at 10hz, gun play/net code/whatever you want to call it will ALWAYS have severe problems because it's just not possible for the game client to deliver accurate information to the player about incoming enemy rounds and player movements. In-game lag can never be removed entirely but a 10hz Tick Rate is the bottom of the barrel and the cause of so many of the game's problems. I think we need to step up the pressure on EA and DICE to increase the tick rate across the board or at the very least, give players the option to rent servers with higher tick rates. Spread the word if you agree!

@Mods: Feel free to change the title based on feedback from sliced_lime, I don't think I can do this myself

 

 

 

EA TO UJ I PAZERNE ŚWINIE !!!

Nie no dawać do gry serwery z 10 tickami? Bez jaj, to jest już pastwienie się nad graczami. To niehumanitarne :D

Serio a ja się dziwiłem dlaczego te pociski bywają takie "papierowe".

Odnośnik do komentarza

Nie jesteś hardcorowym fanem serii? :o

Jestem, dlatego w nią gram :]

Tak jak pisałem, z czystym sumieniem za cholerę nie mógłbym jej polecić znajomemu, a własnie o to chodzi w ankiecie. Co nie zmienia faktu, że z gry jestem zadowolony, lepszego multi na rynku dla siebie nie widzę.

 

EDIT

Dobiła mnie informację o tym co Zielu wkleił, serwery BFa "tykają" 10 razy na sekundę,płacę im za grę, za premium, a oni nie zainwestują w porządne serwery, nie ustawią tego nawet na 60, tak by pokrywało się z ilością fpsów do jakiej dążyli pisząc grę. Wygląda na to, że pojedynku jeden na jeden wszystko zależy do przypadku. Inwestujecie w TV z jak najmniejszym lagiem, jakieś nakładki na grzybki by szybciej reagować, a wszystko jest wysyłane na serwer w dziesięciu paczkach na sekundę. Takie prędkości to sobie można ustawiać w strategiach i to turowych.

Edytowane przez Pryxfus
Odnośnik do komentarza

ja dalem 4 tylko dlatego ze nie ma konkurencji na chwile obecna i tak jak z americas army i coda przesiadlem sie na bf przy pojawieniu sie czegos ciekawego odpuszcze i zmienie marke na dobre (licze na destiny, bo o sw battlefront zapominam ze wzgledu na dice ktore macza w nim paluchy).

 

po cichu licze ze doczekam dnia kiedy dice/ea zacznie zdychac i obudzi sie ale bedzie juz za pozno:)

Odnośnik do komentarza

O co chodzi z tymi perkami, bo dosc czesto je odblokowuje wielokrotnie (dla tej samej klasy). Wydawalo mi sie, ze wystarczy raz, a tymczasem w ciagu tygodnia zadarza mi sie odblokowac sprint czy bezpieczne spadanie 3-4 razy. WTF? Gram praktycznie tylko szturmowcem i technikiem. 

 

http://uk.ign.com/wikis/battlefield-4/Field_Upgrades

Odnośnik do komentarza

10 tick rate kuhwa? Ja myslalem,ze na takich bedakow jak Ea bedzie przynajmiej 30.

Ja pierd to jest jakis zart,no 64 graczy na 10 tick rate.w cs jestes w stanie kupic serwer od lat z 128 i tam sie gra 5v5...

64 playerow to strzelanie slepakami widze+rejstrecja pociskow po stronie klienta.No koszmar.

Gra jako esport kompletna kaszana.Przy browarze mozna sie pow(pipi)yiac ze znajomymi.

Odnośnik do komentarza

Kertz recently tweeted that they’re looking into rebalancing several weapons and vehicles in the game. The list includes DMRs, which players have said are underpowered and the V40 grenades, which players have complained are too spammy.
Kertz also confirmed that they are looking into rebalancing the Mobile AA, which a lot of players have said are overpowered, as some maps simply allow players to sit in the home base with the AA and rake in kills (maps such as Lancang Dam).

Odnośnik do komentarza

Kertz recently tweeted that they’re looking into rebalancing several weapons and vehicles in the game. The list includes DMRs, which players have said are underpowered and the V40 grenades, which players have complained are too spammy.

Kertz also confirmed that they are looking into rebalancing the Mobile AA, which a lot of players have said are overpowered, as some maps simply allow players to sit in the home base with the AA and rake in kills (maps such as Lancang Dam).

Noooo dokładnie... To jest jakaś porażka tym Mobile AA. Na mapach, na których jest to możliwe cały czas widzę jakichś wesołków kampiących z bazy w tym pojeździe. Już pomijając że jest całkiem niezłą maszynką do zabijania piechoty, bo ma radar bez strzelca.

 

Tak samo jak z mini granatami. To jest jakieś przegięcie że aż 3 się takie dostaje. Już to, że ten granat daleko leci jest wystarczającym bonusem. Locker na pewno byłby bardziej grywalny jakby znerfili te granaty.

 

 

mclusky: Gunship nie będzie OP, bo jety zjadają go na śniadanie w kilka sekund.

Edytowane przez Drantzell
Odnośnik do komentarza

 

Noooo dokładnie... To jest jakaś porażka tym Mobile AA. Na mapach, na których jest to możliwe cały czas widzę jakichś wesołków kampiących z bazy w tym pojeździe. Już pomijając że jest całkiem niezłą maszynką do zabijania piechoty, bo ma radar bez strzelca.

 

Tak samo jak z mini granatami. To jest jakieś przegięcie że aż 3 się takie dostaje. Już to, że ten granat daleko leci jest wystarczającym bonusem. Locker na pewno byłby bardziej grywalny jakby znerfili te granaty.

 

 

mclusky: Gunship nie będzie OP, bo jety zjadają go na śniadanie w kilka sekund.

 

 

AA wystarczy ze zmniejsza im zasieg, najbardziej boli to ze stoja w bazie i wala serie non stop a na otwartym terenie nie podlecisz do tego ustrojstwa.

 

Nie powiedzial bym zeby Gunship byl OP, rakietami piechoty za duzo nie sciagniesz, a w pojazdy musisz dobrze trafic cala serie zeby zadac spory DMG, co prawda jest jeszcze gunner seat i ogarniety squad w tej maszynie moze sporo roz(pipi)ac na mapie.

 

A jesli chodzi o Jety to chyba Ciebie drantzell tak szybko sciagaja :P

Odnośnik do komentarza

Niech zbalansuja netcode, bo jest OP. A jeśli chodzi o guny to ja nie widzę tutaj czegoś na miarę AEK'a czy m16. Natomiast AA to nie był by problem gdyby włączyli small conquest. To ilośc pojazdów jaka jest w stanie namierzyc "latadla" oraz nieograniczona liczba stingerowcow stanowi problem na dużym podboju.

 

Dupa, zawsze jest mozliwosc zdjecia smigielkiem kogos, nawet jesli jest pare osob ze stingerami, fakt, utrudniaja, ale nie do tego stopnia co AA z camperem w srodku poza mapa.

Odnośnik do komentarza

AA wystarczy ze zmniejsza im zasieg, najbardziej boli to ze stoja w bazie i wala serie non stop a na otwartym terenie nie podlecisz do tego ustrojstwa.

 

Nie powiedzial bym zeby Gunship byl OP, rakietami piechoty za duzo nie sciagniesz, a w pojazdy musisz dobrze trafic cala serie zeby zadac spory DMG, co prawda jest jeszcze gunner seat i ogarniety squad w tej maszynie moze sporo roz(pipi)ac na mapie.

 

A jesli chodzi o Jety to chyba Ciebie drantzell tak szybko sciagaja :P

To ja poluje jetami na gunshipy, więc wiem jak szybko można je rozwalić. Szturmowym jetem wystarcza mi jeden podjazd i kilka sekund.

 

Kolesi ze stingerami nie ma co porównywać do kampera w pelotce. W przypadku stingera, to strzelec musi przynajmniej uważać na to co się w okół niego dzieje i mieć jakiś czas na namierzenie celu. W pojeździe AA masz 4 rakiety namierzane radarowo, które trafiają cel praktycznie bez żadnego ostrzeżenia. Ten pojazd jest tani jak cholera.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe filmiki na temat ping'u w BF4 oraz jego wplywie na granie w multi, oraz hit detection bez synchronizacji. Suma sumaru, tak sie zastanwiam czy osiagajac jakis mega za(pipi)iaszczy wynik, nie jest on przypadkiem wypadkowa wspomnianych wczesniej apsektow. I ile czasu uplynie w Wisle, zanim kazdy gracz bedzie mial rowne szanse, grajac w multi jakiegos FPS.

 

 

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

 

 

czy to jest możliwe, aby to było AŻ TAK? mam wrażenie, że wtedy zupełnie nie dałoby się grać, przecież te różnice są ogromne - my tutaj o celności, szybkości broni, a powerze na dystanse a w tym filmiku to wszystko jest jednym wielkim fartem i pochodną działania sieci/sprzętu. 

 

LOL chyba jednak nasze licealne LAN party były najbardziej miarodajne .....

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to było za czasów BC2 czy B3 ale jaka spyerdolina się odstawia już wtedy było widać i można było wyczuć, bo niemożliwe bym przez kilka rund jechał z ludźmi jak z młodymi by później z tymi samymi ludźmi na serwie dostawać bęcki. Wtedy przestałem sie podniecać tymi 1 miejscami bo czułem, że mam przewagę niewynikającą w całości z umiejętności i może jestem dobry ale nie aż tak jak mi to przedstawiało ratio.

 

Nie martwcie się, już niedługo kolejny, lepszy bf na nowym silniku xD

Odnośnik do komentarza

Poza grafą to oni tkwią z tym kodem od czasów BFBC1. Trzeba przyznać, że jak atakujemy z daleka nie odczuwa się tego za mocno ale z bliskich starciach giniemy od dwóch strzałów a przeciwnik po połowie magazynka hasa sobie jak mały zając mając nas głęboko. Niektórych to ledwo zauważam a już restart. Straszne lotto. 

Sprawę ładnie załatwiał BFBC2. Tam postać była mocniejsza i była szansa złapać oddech. Niestety od czasów BF3 postanowili zrobić Call of Duty w szybkości umierania.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...