Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Yano na tanich chinczykach wszystko po czasie zacznie mega ślamazarnie chodzić, w z nexusem jest pewność ze wszystko bedzie śmigać elegancko i brat raczej nic raczej nie namiesza :) zostaje jeszcze nexus 10 tylko ze to juz większe pieniądze

 

28 sierpnia wychodzi nexus 7 2

 

Poczytaj o acer iconia a1 tylko ze to 7,9" i archos 80

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

obczajałem te modele co podaliście i nexus 7 troche jednak drogawy, ceny od 900zł, liczyłem na coś bardziej zbliżonego do 500-600, i ten archos 80 wlasnie ma taka cene, jest senoswny? nie będzie kompletnie zamulał po jakimś czasie?

 

ogolnie to nie musi być najmocniejszy sprzęt, i tak pewnie będzie głównie ogrywał pierdoł w stylu angry birds, nie będzie raczej kupował tych najmocniejszych gierek

 

 

moze ipad mini?

dziękuje za porade, jednak szukam sensownego, taniego i dużego tabletu, czyli ipad mini jest całkowitym przeciwieństwem. dlatego troche nie rozumiem czemu mi go proponujesz

Odnośnik do komentarza

polecaja ci nexusa 7, ktory jest smiesznie maly w porownaniu do ipada mini. gierek na niego jest w ch,uj i jeszcze wiecej, wiec imo calkiem dobry wybor. no i proporcje ekranu 4:3 zamiast 16:9. ipada mini widzialem w sklepie za 1299zl z 16gb (na allegro widze, ze sa za 1249), nexus 7 2 16gb to okolo 1100zl. najlepiej przejdz sie do jakiegos media marktu i porownaj sobie oba obok siebie. sam bylem zdecydowany na nexusa 7, ale gdy zobaczylem ipada mini to zmienilem zdanie.

 

 

inna sprawa, ze w koncu nie kupilem zadnego, bo doszedlem do wniosku, ze to 1500zl wywalone w bloto

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie do końca, dla dzieciaków jest więcej ciekawych i często darmowych aplikacji na iOS, aczkolwiek kontrolę nad zakupem musiałby mieć ktoś starszy ze względu na konieczność podania nr karty przy rejestracji.

 

Kupcie używanego ipada 1 (lub 2) i z głowy.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Jak komuś podoba się iPad mini i jego rozmiar oraz proporcję 4:3 to ja zakupiłem niedawno Androidowego potworka który nazywa się Acer Iconia A1-810. Jest już CHYBA wersja z 3G ale jak ja brałem to jej jeszcze nie było (A1-811). Ekran 7.9, rozdziałka 1024x768 (mało, ale to tyle co iPad Mini), procesor quad mediateka (chodzi zadowalająco, ale lepiej zmienić launcher np na NOVA albo APEX), 1gb ramu.

 

Da się zainstalować Adobe Flash, soft to 4.2.2 po wyjęciu z pudełka, dość trudny root (jakieś zabezpieczenie Acera) ale da się zrobić, NIE MA custom romów bo jest zamknięty bootrom. Ale... sprawuje się u mnie BARDZO dobrze. Czytam na nim książki, bardzo dobry tryb deep-sleep dzięki czemu mam go odpalonego np tydzień jeśli używam go tylko 1-2h dziennie (nie mam ostatnio czasu).

 

Ładuje się przez USB dzięki czemu nie trzeba mieć specjalnych ładowarek (ale wymaga 2.1 ampera więc silniejsza ładowarka jest potrzebna, z reguły zwykłe mają moc 700mili-1.2 ampera).

 

Jest dość lekki, niestety jakość tylnego plastiku nie jest najlepsza a i lekko skrzypi ale... wersja 8gb to 699 a wersja 16gb to 799 u nas (wersje bez 3g, oba mają slot na kartę SD), do tego jest to jednak ACER a nie firma krzak, oraz jest to połowa ceny iPada mini którego specyfikacja jest jednak słabsza sporo. Ja szukałem czegoś taniego o takich proporcjach bo 7" 16:10 to za mało, ale 10 czy 9.7 to za dużo (miałem tablet 9.7 i jest dla mnie jednak niewygodny). Ostatnio miałem u siebie gości z trójką dzieci, jeden miał 3 latka i wysmarował go nutellą ;-) Chodzi dalej idealnie. Jedyne to zauważyłem to lekkie odbarwienia na rogach, stawiam na podświetlenie bo to jednak tani sprzęt. 

 

Dodatkowo mamy w nim Bluetooth (co jest w tanich tabkach jednak rzadkie) oraz GPS.

 

Także Panowie, nie potrzektujcie tego jako reklamę ale piszę to z własnego doświadczenia, używam go i za takie pieniądze to całkiem niezły wybór. Moje wymagania spełnia, do necika czy prostych gierek na kibelku na pewno wystarczy :-)

 

W spoilerze recka 

 

 

P.S. Nexusy 7 2 już są u nas? Wydawało mi się, że jeszcze ich nie ma.

P.S. 2. W recce jest napisane, że GPS jest słaby (osobiście nie użyłem go jeszcze, tabletu używam w chacie) ale znalazłem info, że ten procek MTK można nieco zoptymalizować jakiś programem czy podmianą sterownika. Ludzie piszą, że pomaga to w telefonach z tym chipem, nie wiem czy pomoże w tym tablecie, wpiszcie sobie Mediatek GPS Fix w google, coś tam się pojawia - oczywiście dla zainteresowanych.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

No i nowy nexus 7 od 10.09 w Polsce.

Napiszcie opinie o starym Nexusie 7. Boje sie ze do tego formatu dziwnego sie nie przyzwyczaje. Mialem starego nexusa w rekach pare minut i dupy mi nie urwał.

Interesuje mnie wersja 4g, ta bedzie po 1499 jakbym mial kupic takiego samego ipada mini to musialbym dodac ponad 1000 zl xd Po za tym na mini nie dziala LTE w Polsce i z ipadem nie da sie za wiele zrobic jak dla mnie, mam 2 w domu i juz rzygam nim.

Odnośnik do komentarza

Osobiście uważam ze kupno tabletu 7 to słaby pomysł bo teraz większość telefonów jest w okolicach 5 to raz a dwa bawilem sie chwile nexusem 7 i naprawdę wszystko smiga elegancko, ekran bdb ale pózniej patrząc na mojego nexusa 4 stwierdziłem ze to głupi pomysł i kupiłem ipada 4, od tego momentu praktycznie nie uruchamiam pc :)

 

Minimum dla tableta to imo 7,9 czyli jak sie nie mylę rozmiar ipada mini bo głownie chodzi o proporcje ekranu

Odnośnik do komentarza

No i systemem. Ja nie wiem, jak wy celowo, czy nieumyślnie omijacie przy polecaniu tabletów jedną, bardzo ważną informację. Android wciąż kuleje przy wsparciu dla tabletów. Aplikacji jest mniej, są gorsze niż te dla iOS, a często nie są to tabletowe aplikacje, tylko smartfonowe ze zwiększoną rozdzielczością. Nawet coś tak podstawowego jak dobry klient poczty ze wsparciem dla wielu kont pocztowych jest trudny do znalezienia.

Odnośnik do komentarza
Gość TopsyTurvy

Czy ktoś z forumowiczów miał okazję sprawdzić w akcji tablet Pentagram Quadra 7 Ultra Slim? Sprzęt chodzi na Allegro w niskich cenach, a specyfikacje ma dość solidną http://www.pentagram.pl/produkty/quadra-7-ultra-slim . Biorę tą opcję pod uwagę jako pierwszy tablet, aby w ogóle sprawdzić czy taki rodzaj urządzeń jest mi przydatny.

Odnośnik do komentarza

Mam ipada 4 ale przygarnely go dzieciaki więc muże coś kupić. Podoba mi sie w note ten Rysik a w xperi bateria i większa moc. Rodziałka xperi tez sporo większa i zastanawiam sie czy przy 10 calowym notę nie przeszkadza ta mała rozdzielczość? Sam nie wiem pieniądze podobne...

Ta rozdzielczosc bardzo mnie martwila do momemntu jak nie dostalem tableta do reki. Jest naprawde ok! Jesli chodzi o rozdzialke to wiadomo,ze ustepuje retinie przy bardzo bliskim kontakcie, jednak barwy i ogolna jakosc obrazu jest spoko. Mozesz poczekac na Note 10.1 2014 edition z wysokna rozdzielczoscia, snapdragonem.
 
 
Co do systemu to moze przy zwyklych tabletach jest jakis dystans pomiedzy ios i androidem. Jednak obiektywnie porownuja Note i Ipada4 to sprzet od Apple to typowy kanapowiec. Note na stockowym systemie daje ci multiwindow, mozesz pracowac na okienkach jak w przypadku windowsa na pc, rysik faktycznie sprawdza sie super przy pisaniu i rysowaniu. Praca z Scetchbook i Photoshopem w przypadku Note jest naprawde wygodna, a na ipadzie? Tez sa te softy, ale nie wyobrazam sobie obrobki zdjec przy uzyciu palucha. Do tego soft od autodesku to podgladu i edycji projektow z CAD i inne techniczne aplikacje. Dodatkowo note ma  port podczerwieni i fajny soft do zarzadzania urzadzeniami RTV, mozna konfigurowac go jak piloty od logiitecha. iOS wbrew temu co mowi wielu fanow, tez wywala z aplikacji. A do obslugi wielu kont pocztowych uzywam standardowej aplikacji i sprawdza sie wybornie. 
 
Powiem tak, nie lubie tabletow, gdyby nie rysik to na 100% nawet bym o nim nie myslal. 
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bateria trzyma okolo 10 godzin pracy. Rysik jest ok, nie jest metalowy, ma tez gabaryty mniejsze od dlugopisu, ale dosyc wygodnie sie pisze nim notatki. Mozna kupic osobno duzy rysik, wielkosci prawdziwego pisadla i ma dodatkowo wbudowany glosnik i mikrofon do dzwonienia.

 

Tutaj trochr info o tablecie

http://www.tabletowo.pl/2012/11/24/premium-suite-w-aktualizacji-galaxy-note-10-1-wideo/

http://www.tabletowo.pl/2012/09/24/recenzja-tabletu-samsung-galaxy-note-10-1-wideo/

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...