Skocz do zawartości

Tablety


tomek1906

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tableta do czytania komiksów, sporadycznego strzelenia foty, do przeglądania info i może czasem do przejrzenia plików tekstowych. Ja sie nie znom i nie wiem co warto kupić. Zależałoby mi na większym ekranie i żeby to chodziło w miarę szybko. Tak między 800-950 zł.

Edytowane przez Yap
Odnośnik do komentarza

Znowu problem. Bawilem sie opcjami w nova launcher i zaznaczylem opcje wylacz dok. Chcialem zobaczyc jak to bedzie bez niego. Jest c(pipi), ale teraz nie wiem jak wejsc do tej listy wszystkich aplikacji do ktorej przechodzilem srodkowym przyciskiem i przywrocic dok.

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Przytrzymaj palec na ekranie domowym i stuknij w klucz francuski znajdujący się po prawej górnej stronie okna, które ci wyskoczy. Włączysz menu opcji Nova i dalej już sobię poradzisz.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To ja raz jeszcze zasięgnę porady, podobnej do tej sprzed kilku miesięcy.

 

Chodzi mi o tani tablet czysto do sporadycznego użytku, głównie do zabawy, szybkiego sprawdzenia internetu bez włączania kompa, jakiejś gierki androidowej, obejrzenia filmu w łóżku itp.

 

Patrzę na gazetki marketów i widzę coraz tańsze warianty już od 180zł. Oczywiście zakładam z góry, że to wszystko tani badziew, który się zepsuje lub rozleci po kilku miesiącach, jeśli nie tygodniach, ale z drugiej strony niczego drogiego mi po prostu nie trzeba - to ma być właśnie zabawka i udogodnienie. Od wszystkiego innego mam PC i laptopa.

 

Czym się warto zainteresować z takich tanich modeli 'dla początkujących'? Może nawet niekoniecznie modeli, ale ewentualnie jakie są sprawdzone marki, a czego unikać? Coś właśnie rzędu 300zł.

Odnośnik do komentarza

Ale na czym Ci zależy? Bo z tego co słyszałem od użytkownika takiego taniego tabletu, to sprawuje się on całkiem znośnie, tj. jest odpowiednio szybki, da się grać nawet w wymagające gry, ale za to wykonanie tabletu jest niskie. Ekran jest kiepskiej jakości, w dotyku też niezbyt dobrze i bateria gorsza niż w dobrym tablecie.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie odradzam ! Rok temu miałem podobne  myśli jak Ty i kupiłem takie coś : http://www.tabletowo.pl/2012/05/08/recenzja-tabletu-dante-pozytywne-zaskoczenie-za-399-zl-wideo/ . Zamiast zabawy i udogodnienia było tylko wkur.wie.nie :

-Problemy z siecią (widział wifi , lecz brak połączenia ) 

-słaba bateria (później to już nawet po kilku minutach padał , a w ostateczności bateria strasznie spuchła , że cały ten badziew do wywalenia tylko się nadawał)

-no i zero stabilności , słabo  to chodziło . 

- i wykonanie strasznie raziło .

Miałem jeszcze do czynienia z podobnymi tabletami ( firm nie pamiętam) i takie same mam o nich zdanie , więc nie sądzę , że za tą kwotę kupisz coś z czego będziesz zadowolony . Ja zbieram się do kupna nexusa 7 ll , bo na ipada mini 2 , to strasznie mi żal wywalić tyle kaski...... Na Twoim miejscu dozbierał bym do nexusa 7 , można już go za ok.600zł kupić 

Odnośnik do komentarza

Mam fioła na punkcie dbania o wszelki sprzęt i elektronikę, więc nawet jeśli wykonanie jest kiepskie, to nie powinno to dla mnie stanowić problemu. ;)

 

Użytek głównie domowy. Poza nim raczej sporadycznie, głównie w podróży, dlatego bateria wypadałoby żeby przynajmniej parę godzin wytrzymała na czas jazdy pociągiem na ten przykład. Przy niskiej cenie liczę się z koniecznością częstego ładowania. Ekran nie musi być cudowny, ale żeby zarazem był czytelny i nie rozmazywał się przy szybszej animacji.

 

Przeznaczenie tak jak wspomniałem - szybkie odpalenie neta, jeśli chcę coś tylko sprawdzić bez konieczności uruchamiania komputera. Poza tym sporadyczny film czy gierka na androida. Typowa zabawka do odpalenia wieczorem w łóżku zamiast handhelda czy rozkładania laptopa i nic więcej, dlatego też nie chcę przepłacać. A zakładam, że nawet wśród taniej chińszczyzny można znaleźć coś względnie znośnego co wytrzyma dłużej niż pół roku.

Odnośnik do komentarza

Ja wziąłem MyTab 10 z Biedronki i żałowałem. Niestety - przy tym sprzęcie gdzie system JEST ZA DARMO (pamiętaj o tym) taki tablet może zrobić KAŻDY producent. I na głównej taśmie lecą w fabryce sprzęty pełnej jakości a obok albo po godzinach - szroty. Ekrany to loteria co trafisz, bateria często sama w sobie jest ok ale już sprzęt nie posiada ani volto ani amperomierza więc nie sposób skalibrować miernik baterii i np wyłącza się mimo że pokazuje 40% czy inne cuda. Do tego baaaardzo często te tanie sprzęty mają problemy z Wifi ktore albo źle działa albo praktynie NIE działa. 

 

Tak jak pisali przedmówcy - weź coś taniego ale TENSOWNEGO, nawet używkę ale jednak sprzęt i jakiejś jakości dupuszczalnej. Pierwszy Nexus 7 jak mu wgrasz 4.3 andka ciebie zadowoli myślę i jak tutaj można przeczytać - za 600 zł można wyrwać. Albo jakiś starszy iPad, np 2. Z nówek ja mam dość taniego Acera A1-810 i jest ok, nie ma większości przypadłości której opisałem i kosztuje wersja 8gb NÓWKA chyba 699 brutto. Ja tego taniego się pozbyłem bo naprawdę, szkoda zdrowia :/

Odnośnik do komentarza

Zdaję sobie sprawę, że jest to ryzyko. No ale tak jak wspomniałem - mnie tablet tak naprawdę potrzebny nie jest. Rozważam go tylko i wyłącznie w kontekście zabawki. Dlatego kupowanie czegoś za 600-800zł i więcej zwyczajnie nie wchodzi w grę, gdyż te same pieniądze wolałbym spożytkować inaczej.

 

Przy czymś z najniższego przedziału cenowego też płakać jeśli np. bateria siądzie - przy takim użytku jaki przewiduje może to równie dobrze być podpięte do zasilania cały czas. Nie musi to też być szybkie czy ultra wygodne.

 

Pytanie też w sumie zadałem spontanicznie. :) Wezmę sobie ostrzeżenia pod uwagę, ale mimo wszystko, gdyby ktoś miał doświadczenie z jakimś względnie tanim modelem, który się nie rozleci po tygodniu użytkowania, to chętnie się zainteresuję.

Odnośnik do komentarza

A ja w sumie cały czas byłem zadowolony z tego GoClevera A73, którego kupiłem w Biedronce za 369zł ze 2 lata temu. Gdyby ostatnio nie spadł z biurka i nie rozyebał się ekran to zapewne nadal bym z niego sporadycznie korzystał (bo głównie wykorzystywała go córka do oglądania bajek). Podsumowując, uważam że do sprawdzenia netu, zagrania w prostą gierkę czy puszczenia dziecku bajki takie tanie sprzęty nadają się idealnie.

Odnośnik do komentarza

Jasne że się nadają ale mimo wszystko można trafić na tragiczny szrot który więcej czasu będzie leżał w serwisie albo... ma goovniany chipset i 99% programów nie obsłuży wspomagania sprzętowego dla video, przez co filmy tną. Po prostu - mały research trzeba zrobić moim zdaniem.

 

Tak jak ktoś tu wspomniał - za 650 można mieć Nexusa 7 pierwszej generacji który cały czas daje radę, ma ładny ekran więc dla DZIECI nadaje się idealnie :-)

Odnośnik do komentarza

Wyciek z CES 2014

 

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

gsmarena_001.jpg

 

I Samsung Galaxy Note Pro

gsmarena_002.jpg

http://www.tabletowo.pl/2014/01/06/wreszcie-oficjalnie-poznajcie-samsungi-galaxy-note-pro-12-2-tab-pro-8-4-tab-pro-10-1-i-tab-pro-12-2/

 

no i wyglada na to ze znalazlem zastępstwo dla nexusa tab pro8.4 lte

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...