Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

co do mocy next genów to na papierze plejsztejszon 3 ma 2x więcej TFLOP od x360 a każdy wie jak to wygląda w praktyce a teraz różnica według plotek ma być jeszcze mniejsza bo 50% między konsolami.

Ładniejsze muliplatformy na X360 i kilka exów na każdej konsoli (H4, FH, FM4, AW, GoW3 i na ps3 Unch3, KZ3, GoW3).

 

Nawet jeśli jakaś konsola będzie wyraźnie mocniejsza to jak ktoś dobrze pisał wcześniej będzie dążenie devów zewnętrznych do identycznych multiplatform, garstka exów z czasem pokaże różnice jeśli takie będą.

 

Tyle, że PS3 to Cell, jak ktoś go nie ogarnia, to wychodzą takie kwiatki właśnie, a nie ogarnia właśnie spora część dewolperów. Z tego co teraz się słyszy, to z PS4 ma być inaczej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A gdyby tak Bungie ruszyło na starcie Next-boxa ze swoim nowym projektem "Destiny"? MMOFPS na starcie usługi sieciowej Xbox Live 2.0? Tak wiem, że Bungie jest teraz chyba multiplatformowe, itd.

Jestem ciekaw czy Acti przy Destiny będzie ciągnąć co miesiąc abonament jak Blizzard z Wow'a , w końcu oba tytuły to MMO a jak wiemy Acti nie przepuści $ :sorry:
Odnośnik do komentarza
Gość Szprota

Szybko się zorientowałeś :D

 

Ciekawi mnie bardzo Destiny,no ale jak będzie abonament to odpada. No bez jaj,nie będę płacić abonamentu żeby pograć w gierke.

 

Najlepiej by było jak z Guild Wars 2. Płacisz raz i grasz sobie+mikrotransakcje za normalne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Gość Szprota
Next-Gen: Nowe plotki od anonimowego developera

 

Przed Wami kolejna porcja najświeższych plotek na temat nadchodzących konsol 'next-gen'. Tym razem swoją wiedzą postanowił podzielić się z nami pewien anonimowy developer, który, tak się składa, posiada konto na portalu Reddit. Wszystko, co przeczytacie w tym newsie podchodzi oczywiście pod kategorię 'PLOTKA', ale, jak wiadomo, podobno każda plotka ma w sobie ziarnko prawdy. Według developera, nowy Xbox będzie posiadał 8GB pamięci RAM oraz 8-rdzeniowy CPU typu Jaguar, a poza tym...

 

 

 

Oto, co napisał, pragnący pozostać anonimowym, developer: "Pierwsze wersje konsol next-gen powinny wymagać mniej mocy, niż pierwsze wersje x360 i PS3, co oznacza, że ich obudowy zapewne będą też mniejsze. Przy wystarczającej ilości RAMu rozdzielczość staje się 'tania', więc przełączenie się na wyższe rozdzielczości nie powinno powodować spadku detali. Inaczej mówiąc - 1080p i 60FPS powinno być w tych konsolach standardem."

 

"Powinniście dostać ładne, małe i ciche obudowy, które idealnie zmieszczą się pod wasze TV, z 'bramkowaniem' mocy, więc w trybie 'idle' będą one pobierały jedynie malutkie ilości energii, a jednocześnie pozostaną ciche i chłodne nawet podczas pełnego obciążenia. Wasze gry będą wyglądać trochę jak Battlefield 3 na wysokich detalach z (prawie) wszystkim wymaksowanym, oczywiście w 1080p i 60FPS. Generalnie jako gracze konsolowi zobaczycie olbrzymi postęp."

 

 

 

"Konsole przyszłej generacji są tworzone z myślą o sprzedawaniu ich za mniejsze pieniądze, ale tak, by ciągle przynosiły zyski. Wygląda na to, że zarówno Sony, jak i Microsoft mają zamiar zarobić na każdej sprzedanej sztuce. Tak naprawdę, by osiągnąć zysk, mogliby oni sprzedawać te maszynki po cenie około 300-350$, ale pewnie i tak podkręcą ją by jeszcze bardziej zwiększyć zyski. W każdym wypadku ta pierwsza strategia jest zdrowsza i jeśli nie będą oni tak pazerni, pewnie będziecie mogli wyrwać taką konsolę ze sklepu po całkiem rozsądnej cenie. Wydaje się też, że zarówno konsole od Sony, jak i od Microsoftu powinny osiągnąć mniej więcej ten sam pułap cenowy, bo koszty ich wytwarzania będą całkiem podobne."

 

http://www.grasz24.pl/newsy/next-gen-nowe-plotki-od-anonimowego-developera,1,1,14753

Odnośnik do komentarza

Brak 60fpsow w wiekszosci gier jeszcze przezyje, ale 720p juz nie. Niestety jestem prawie pewien, ze zobaczymy ta rozdzialke nie raz.

 

PS. Ciekawi mnie nazwa nowych konsol. Pewnie plotki okaza sie prawdziwe i nowe konsole beda sie nazywac po prostu Xbox i Playstation (cos jak nowy IPad).

Odnośnik do komentarza

Też nie widzę takiej możliwości w przypadku, kiedy któraś z konsol będzie wyraźnie mocniejsza. Żaden producent nie pozwoliłby, żeby gra na jego sprzęt, wyglądała tak samo jak na sprzęt konkurencyjny, w którego środku siedzi technologia z ruskich jajek.

Zaden wydawca nie bedzie specjanie strzelał sobie w stope i wypuszczał 2 rozne wersje na konsole roznych producentów

 

Ze wzgledów marketingowych posiadacze gorszej konsoli beda sie czuli dyskryminowani. TAK producenci gier beda równac w dól.

 

Tylko Exy beda robiły róznice

 

Pomyłka. Co innego niby miało miejsce za czasów PS2 i XBOXa ? Przykład z brzegu : Max Payne 2, gra zbierała wyraźnie gorsze oceny na słabszym sprzęcie i była wyraźnie gorsza technicznie. Seria Splinter Cell : widoczne ograniczenia na PS2, co prawda jako całokształt raczej nie straciła (małe różnice w recenzjach i ocenach), no ale fakt jest faktem : nie było poczucia dyskryminacji, nie było równania w dół. Nie wspominam o grach, które w ogóle nie wyszły na PS2 ze względu na moc, a nie były exami MS (Half Life 2, Riddick, Doom 3). Wątku różnic między konwersjami hitów typu COD 4 na Wii nawet nie zaczynam.

 

A niech się różnią te nowe konsole tylko obudową i logiem producenta. Gdzie więcej dobrych gier - tam ja.

 

Przy obecnych tendencjach to bym nie był zbyt pewny tego, że jakaś wyjątkowa różnica w line-upie między konsolami Sony i MS będzie występowała. Trzy serie exów i masówka multiplatformowa.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

No bez przesady, samo Sony ma po swojej stronie dużo studiów, które klepią exy. Trzy serie to chyba na rok z rotacją na trzy inne, i to minimum. To tylko MS przyznał w wywiadzie, że wg. nich lepiej wspierać multiplatformy. Nie wiem co im odbija, ale dobrze że N i Sony myślą wciąż inaczej :) Nie wyobrażam sobie wybierać konsoli z uwagi innej niż gry.

 

To gra sprawia przyjemność, nie sama grafika. I to jest ważne.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

MS ma teraz więcej studiów wewnętrzych niż Sony jak mi się dobrze wydaje...ciekawe czy pójdzie za tym duża ilość porządnych dużych ekskluzywów czy te studia będą płodzić gry na kinnect2. Ja obstawiam,że na pewno nie będzie tak jak teraz - Halo,Gyrosy i Forza i koniec i MS dołoży do tego jeszcze jakieś inne tytuły.

Odnośnik do komentarza
Wasze gry będą wyglądać trochę jak Battlefield 3 na wysokich detalach z (prawie) wszystkim wymaksowanym, oczywiście w 1080p i 60FPS

 

Idź pan w pizdu z taką "nową generacją".

Taak, idź pan w pizdu, a prawda jest taka, że pewnie połowa gier nawet nie będzie wyglądać tak jak B3 na max ustawienachXD No ale śnijcie dalej o 4k, grafie jak w renderach itp bzdetach.

Kiedyś PS2 było ponoć tak mocarne, że rakietami mogło sterować, a PS3/X360 miał zapewnić nową jakość w dziedzinie wielkich pięknych i szczegółowych światów, zaawansowanej fizyki i interakcji z npc'ami i światem w grze. Ale każdy zdrowo myślący człowiek wiedział, że to tylko karma dla lemingów i fanboy'ów by sobie pofapowali do mocy "na papierze" XD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...