Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Ciezko przyrownac gre "normalna" do "kreskowkowej".

360tka dostala takie gry jak CoD 2 czy NFS : Most Wanted, Q4 czy Prey.

Wszystkie byly dostepne na PC w lepszej jakosci.

 

Były dostępne, ale jakim kosztem? Do tej pory pamiętam internetowy płacz, że Lost Planet na 8800GTX chodził gorzej niż na X360.

Odnośnik do komentarza

dlc było pomysłem sony ?

 

 

Nie wiem kogo to pomysl i malo mnie to na chwile obecna interesuje, biznes z sobie z tego zrobili i tyle.

Kupujesz gre za 199zl, za 3 miesiace pakiet map, pozniej jakas paczka, a jeszcze dojdzie dodatkowa misja albo cos faburalnego. Wszystko mogli wcisnac w gotowy produkt, po co? Z gry za 199zl robi sie 299zl.

 

Aha, czyli tylko sony tak robi? Przecież w znacznej większości gier masz dlc

Odnośnik do komentarza

Możesz mi powiedzieć jakim cudem ta gra niby wyglądała gorzej skoro to konwersja 1:1? Przeciez nawet mycha i klawiatura nie byly do konca zaimplementowane. Możemy mówic o absolutnie spartaczonym porcie z czym sie oczywiscie zgodze, ale nie rozumiem jak ta gra moze WYGLĄDAĆ gorzej na PC. Jezeli masz rozdziałke fullHD a gra leci na standardowym 720p to jasne, ze tekstury beda wygladac slabo, ale to juz kwestia obiektywizmu. Jezeli sie nie odpala 1:1 to ciezko mowic o tym jak gra wygląda. Jeszcze pozwole sobie przytoczyć wrażenia Eurogamera zanim wersja na PC oficjalnie wyszła.

"PC gamers will very much be getting the genuine console experience here, right down to the pixel."

 

Wpisałem specjalnie fraze w google i jedyne co dostaje to informacje o tym jak ograniczone są opcje graficzne i o problemach z myszką i klawiaturą. Pokaż mi prosze gdzie ktokolwiek narzeka, ze gra wyglada gorzej od swojego konsolowego odpowiednika.

 

I, prosze, nie porownujmy kilkuset kilobajtowego fixa o którym pisały chyba wszystkie growe media do modów do Skyrima.

Odnośnik do komentarza

Ciezko przyrownac gre "normalna" do "kreskowkowej".

360tka dostala takie gry jak CoD 2 czy NFS : Most Wanted, Q4 czy Prey.

Wszystkie byly dostepne na PC w lepszej jakosci.

 

Były dostępne, ale jakim kosztem? Do tej pory pamiętam internetowy płacz, że Lost Planet na 8800GTX chodził gorzej niż na X360.

Z kolei wymienione przeze mnie gry chodzily w lepszej jakosci na 6600GT.

Zreszta nie neguje ze kupno nowej konsoli bylo/bedzie bardziej oplacalne.

Chodzi o gadanie o mitycznej mocy nowych konsol, ktore to maja zostawiac PC daleko w tyle (co po prostu nie jest prawda) :)

Nie neguje ze kupno next gena bylo znacznie bardziej oplacalnie

Odnośnik do komentarza

W szczególności jeśli okaże się że konsole nowej generacji będą w granicach 1600zł,w momencie gdy w każdym domu jest już TV LCD (jak wychodziło PS3 czy Xbox to nie każdy miał taki rarytas)

I dodatkowo pokazą grafikę na poziomie high endowych pc-etow,dodatkowo spełnią się jako dobry player BluRay w tym 4K BluRay,nowe konsole mogą być Hitem.

Odnośnik do komentarza

1600zl i High endowa grafika xDD

 

skąd wiesz ile bedą doplacać prosucenci do każdego sprzętu?

 

Ja tam jestem w stanie zapłacic 2500-3000 za konsole z lepszymi bebechami a przedewszystkim bezawaryjna

 

mnie bebechy nie interesują, ważne są gry, sercem konsoli może być i chomik w kołowrotku ...

Edytowane przez typfon
Odnośnik do komentarza

Na żadne cuda nie ma co liczyć.. ale jeśli nowe konsole miałyby na premierę kosztować jakies 2000-2500 zł (i zakładająć, że jednak byłaby to cena poniżej kosztów produkcji) mogłyby być adekwatnie mocniejsze niż obecne konsole w dniu premiery (głównie mam na myśli PS3). Rzecz w tym, że na cenę PS3 (i koszt produkcji) ponoć najbardziej wpływał Blu-Ray. Dzisiaj ten napęd nie jest już niczym nowym. więc nie będzie tak windował ceny. Dlatego też będzie można to zrekompensować lepszymi innymi podzespołami.

 

Inna sprawa, że pewnie niestety Sony i M$ będą celować w przedział 1500-2000zł.

 

Porównywać do PC nie ma specjalnie sensu bo ten teoretycznie może być zawsze mocniejszy niż nawet najnowsza konsola.. w końcu tam nic za bardzo nas nie ogranicza poza kosztami.

 

Jest jeszcze kwestia rozdzielczości. Starsze konsole zawsze zaoszczędzały sporo mocy obliczeniowej na ucinaniu rozdzielczości. PSX to głównie 320x240 lub nieco wyżej... bardzo rzadko było to 640x480. PS2 też głównie przedział ~500x375-640x480. Czasem pewnie i niżej.. wyjątkami były gry, które chodziły w pełnej PALowej rozdzielczości (720x576). Bardzo nieliczne przypadki obsługiwały też progressive scan. Lepiej było z pierwszym Xboxem, ale tutaj jednak też standardem było 640x480-720x576, co nijak miało się do standardów na PC.

 

Obecne konsole ze względu na przejście na TV obsługujące HD nie mją już tego komfortu.. jednak też mają akurat nieudolne GPU, które słabo radzą sobie z wysokimi rozdzielczościami (szczególnie seria 7 GF, na której bazuje GPU w PS3).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...