Skocz do zawartości

Konsole NextGen  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którą konsolę nextgen czekasz najbardziej?

    • PlayStation 4
    • Xbox 720
    • Wii U
    • Jestem zawiedziony konsolami, nie zakupie kolejnej.
  2. 2. Nazwa następcy Xbox 360 to?

  3. 3. Premiera nowego Xboxa będzie?

  4. 4. Premiera PS4 będzie?

  5. 5. Ile RAM będą posiadać nowe konsole?

  6. 6. Nowe konsole będą kosztować...

    • 299-399 € (1199-1599 zł)
    • 400-499 € (1600-1999 zł)
    • 500-599 € (2000-2399 zł)
  7. 7. Ile rdzeni będą mieć nowe konsole?

  8. 8. Czy granie na PS Network dalej będzie za darmo?

    • Tak, będzie dalej za free.
    • Nie, będą opłaty podobne do XBL GOLD.
  9. 9. Czy liczysz na wsteczną kompatybilność?

    • Tak! Chcę czasami ogrywać tytuły ze starych platform.
    • Nie, wolę już żeby konsola była trochę tańsza.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonSterydo

Szkoda, że panowie z CDA trochę za słabo znają angielski żeby tłumaczyć taki tekst.

 

"Ton of exclusives" =/= "tony exclusive'ów"

 

W ich rozumieniu, czyli spolszczeniu angielskiego pierwowzoru (tudzież skrót myślowy), exclusive = gra na wyłączność, co stoi w sprzeczności z pierwotnym znaczeniem tego słowa, które oznacza generalnie coś czego nie zobaczymy gdzie indziej.

 

Forma jakiej użył Greenberg jest ogólniejsza, a żeby oznaczała to o czym piszą w CDA, to musiałby ją uzupełnić o słowo "games".

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Hm, czyli 21 maja to będzie takie pier*olenie o szopenie z pokazem konsoli jako gwoździem programu, a to co nas interesuje (gry) będzie na E3. Może to i lepiej, przynajmniej mniej gadki na E3 a więcej mięsa (taa, chciałbym w to wierzyć)? Przynajmniej szczerze się wypowiedzieli, żeby się nie spodziewać nie wiadomo czego pojutrze.

A co do ex'ów, to oby uczyli się na błędach i faktycznie to nie był tylko chwyt marketingowy, ale faktyczna (i całkowita w sumie) zmiana kursu. Tylko jestem ciekaw, kogo wyciągną z rękawa w przypadku tych ex'ów. Tylko jest jeszcze jedna kwestia - czy to będą true ex'y czy tylko time ex'y.

Edytowane przez Mendrek
Odnośnik do komentarza

No to już wiem, że wystarczy jak przeczytam później info o parametrach itp. konsoli, a nie będę się spinał, żeby wyrobić się na konfę. Trochę szkoda, ale z drugiej strony, nikt im nie zarzuci, że tworzyli sztuczny hajp na jak się by później okazało, mało interesujący pokaz. Byle do E3

Odnośnik do komentarza

Ah, czyli "exclusives" to równie dobrze mogą być usługi dla hamburgerów? Hm, to zmienia postać rzeczy. Tak na smutniej.

 

Mnie jedno zastanawia. Co zrobi Nintendo, jeśli za 1-2 lata Wii U będzie martwe? Skupi się na handheldach? W to nie wierzę, N zawsze miało aspiracje na coś więcej, a biedą nie wieje u nich jak u Segi. Ciekawe, czy Nintendo byłoby stać na true next gena.

Odnośnik do komentarza

Mnie jedno zastanawia. Co zrobi Nintendo, jeśli za 1-2 lata Wii U będzie martwe? Skupi się na handheldach? W to nie wierzę, N zawsze miało aspiracje na coś więcej, a biedą nie wieje u nich jak u Segi. Ciekawe, czy Nintendo byłoby stać na true next gena.

Już 'umierali' za czasów GC, DSa, Wii i 3DSa i wszyscy wiemy jak się to skończyło.

Edytowane przez Hela
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

O to chodzi? Coś takiego chcą promować na next-genach?

 

League-of-Legends1.jpg

 

Rynek gierek na PC wyznacza ostatnio trendy rozwoju branży stacjonarnego grania w ogóle ( a czy to dobrze, czy źle, to już inna kwestia)i jeżeli, ktoś olewa ponad 30 milinów aktywnych graczy LoLa, to musi nie chcieć zarobić. To samo tyczy się kilku milionów grających w Diablo itp. tytuły 

Odnośnik do komentarza

Cóż, sytuacja podobna do portu Minecrafta. Nawet jego mocno zubożona wersja na X360 dobrze się sprzedała. To taki generator kasy, nawet kosztem wizerunku.

Hm, tylko czy LoL się sprawdzi? MOBA jakoś specjalnie na konsolach rewolucji nie zrobiły. Już chyba lepiej MMORPG się lepiej przyjęły. Chyba, że faktycznie marka podziała jak magnes. LoL to jednak przede wszystkim książe modelu FTP. Miejmy nadzieję, że MS nigdy nie będzie wymagał Golda do grania w tego free-to-play'a :)

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Kosztem wizerunku? Przypomnij mi kim był ten jedyny user na forum, który podniecał się DC Universe na PS3, hm? Jesteś fałszywy jak prezenter w północnokoreańskiej TV.

 

Co do tego LoL - w najpopularniejszego ex'a na PS3/X360 - Halo 3 - w latach największej popularności grało 1 mln UU dziennie. W LoL gra 12 mln UU dziennie.

 

Ludzie płakali jaki to MS zły, że nie ma F2P na X360, to teraz dostaną, ale jak zwykle w przypadku Xbox'a, teraz się pewnie okaże, że to źle :P

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Ale jaka to ujma, że DC Universe Online? W tej grze "którą podnieca się jedna osoba na forum" to ten twój niesamowity milion graczy w rzekomo najpopularniejszym ex'ie na current genach, to w DCUO dołączyło w jeden tydzień od przejścia na nowy model.

 

http://kotaku.com/5858757/one-million-players-join-dc-universe-online-one-week-after-it-goes-free+to+play

 

Gra poza tym ma całkiem dobrą grafikę jak na MMORPG i możliwości current gena, zrobiło go Sony i do dziś wychodzą fabularne i arenowe DLC. Nie sądzisz, że to trochę inna sytuacja, niż skok na kasę przy portowaniu Minecrafta czy LoL-a (a zwłaszcza tego drugiego na nowego Xboxa).

 

No ale ja nie pisałem negatywnie o LoL. Jedynie to, że MOBA na razie tak nie bardzo na konsolach...

Edytowane przez Mendrek
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Nie ma to jak zerowe pojęcie o czym się pisze XD Ja piszę o ludziach, którzy grają dzień w dzień, a nie o ludziach którzy sobie ściągnęli żeby zobaczyć o co kaman.

 

Logika Mendroliny - F2P na PS3 super kochane Sony - F2P na Xboxa skok na kasę XD 

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze, to skąd możesz wiedzieć że to byli ludzie co sobie "ściągneli". Sam byłem świadkiem, jakie były kolejki do logowania w pierwszych dniach fali tego miliona, gdy przyrost ludzi przekroczył jakiekolwiek przypuszczenia i możliwości serwerów.

 

Po drugie, nadal nie widzisz (albo nie chcesz widzieć) subtelnej różnicy - DCUO zrobiło Sony Online Entertaiment, a Minecraft czy LoL są portowane z gotowców. Nie chodzi o samo ftp, nic w tym złego (pod warunkiem, że jest realnym ftp a nie dopiero po wykupieniu JAKIEGOKOLWIEK abonamentu - a jak to jest teraz z Happy Wars?), a finansowo nawet warto je mieć. Wizerunek - inna broszka. Jeśli LoL miałby być surowym albo okrojonym portem (vide Minecraft) z PC na konsoli po której spodziewamy się tąpnięcia, to MS musi liczyć się z pewną krytyką.

Odnośnik do komentarza

Insomniac wzorem Japończyków obniżyli poziom w tej generacji, więc to żadna strata. Nawet EA w ich gierkę tak wierzy, że nie jest w żaden sposób promowana.

 

mowa o tym insomniac od raczetów ?  tools of destruction, crack in time, nawet all 4 one. nie ma lipy.

 

 

dyskusja na linii mędrzec steryd - chłopaki, umówcie się na jakieś piwo i wyjaśnijcie sobie wszystkie ale. albo od razu solo do pierwszej krwi i hooy.

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

Koleś z EA powiedział, że WiiU to kupa gówna, a Nintendo jest chodzącym trupem. Do przeczytania na gamezilli.

Nintendo jest już chodzącym trupem od chyba dwóch generacji według plotek co niektórych pieniaczy i błaznów.

Zresztą odezwał się gość od wydawcy co wypuszcza, gówna w opakowaniu cukierka i w dodatku lubi traktować swoich klientów jak debili.

Podziwiam ludzi, którym chce sie umieszczać takie błazenady na swoich portalach. Bez tego syfu growy świat byłby o wiele lepszy.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Japonia i stan na dzień dzisiejszy "chodzącego trupa "  :D  już sobie wyobrażam słupki sprzedaży WiiU po takim Mario, Zeldzie i Metroidzie do których sam się dołożę.

 

 

01./01. [3DS] Friend Collection: New Life (Nintendo) - 103.479 / 862.054 (-50%)
02./02. [3DS] Luigi's Mansion: Dark Moon (Nintendo) - 31.345 / 691.921 (-51%)
03./03. [3DS] Animal Crossing: New Leaf (Nintendo) - 25.460 / 3.200.859 (-46%)
04./04. [PS3] Dragon's Dogma: Dark Arisen (Capcom) - 13.314 / 169.996 (-57%)
05./05. [3DS] Dragon Ball Heroes: Ultimate Mission (Bandai Namco Games) - 7.359 / 184.516 (-51%)
06./06. [PS3] Tomb Raider (Square Enix) - 5.972 / 54.121 (-54%)
07./00. [PSP] Ecstasy Wafter: Converted Edition (Prototype) - 5.733 / Nowość
08./08. [3DS] New Super Mario Bros. 2 (Nintendo) - 5.443 / 2.024.812 (-50%)
09./07. [PS3] Naruto Shippuden: Narutimate Storm 3 (Bandai Namco Games) - 5.382 / 122.975 (-56%)
10./11. [3DS] Tousouchuu: Shijou Saikyou no Hunter-Tachi Kara Nigekire! (Bandai Namco Games) - 4.914 / 483.005 (-45%)
11./13. [3DS] Mario Kart 7 (Nintendo) - 4.631 / 2.047.847 (-46%)
12./12. [PSV] PhotoKano Kiss (Kadokawa Games) - 4.556 / 43.360 (-47%)
13./10. [PSP] 7th Dragon 2020-II (Sega) - 4.287 / 102.149 (-52%)
14./09. [WII] Taiko no Tatsujin Wii: Super Deluxe Edition (Bandai Namco Games) - 3.952 / 473.389 (-60%)
15./14. [3DS] Taiko no Tatsujin: Chibi Dragon to Fushigi na Orb (Bandai Namco Games) - 3.812 / 483.415 (-41%)
16./17. [PSP] Pro Baseball Spirits 2013 (Konami) - 3.755 / 143.558 (-38%)
17./15. [3DS] Monster Hunter 3 Ultimate (Best Price!) (Capcom) - 3.517 / 304.939 (-44%)
18./18. [PS3] One Piece: Pirate Warriors 2 (Bandai Namco Games) - 3.193 / 393.183 (-47%)
19./16. [3DS] Detective Conan: Marionette Symphony (Bandai Namco Games) - 3.190 / 18.516 (-47%)
20./20. [PS3] Pro Baseball Spirits 2013 (Konami) - 3.134 / 167.520 (-36%)

Konsole:

  • 3DS - 49.763
  • PS3 -  12.793
  • PSVita - 12.331
  • WiiU - 7.974
  • PSP - 6.360
  • Wii - 1.506
  • Xboks 360 - 485
Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o żadnych fanów EA, czy ich produkcji. To największy wydawca na świecie i czy się to komuś podoba, czy nie, musi się z nim liczyć. Jeżeli na konsoli brakuje takich tytułów jak FIFA, Mass Effect, Need for Speed, NHL, Madden, Crysis, Dragon Age, Battlefield czy Command & Conquer, to coś już nie zagrało. I to też może wiele osób zniechęcić.

 

Nintendo ucieka ogromny worek z kasą przez to i powinni zadbać o wsparcie EA, bez względu na to, jakie te gry by nie były. A ten koleś, który określił Wii mianem "kupy gówna" miał niestety 100% racji. To absolutnie nieprzemyślana, słaba konsola z tragicznym systemem sieciowym i jeszcze gorszym oprogramowaniem systemowym (gdzie aktualizacje trwają cholernie długo). W dodatku beznadziejne i durne ograniczenia w postaci pobierania dem od 18 lat po godz. 22, czy brak wsparcia choćby Rockstar Games - Nintendo jedzie na tytułach na wyłączność z własnej fabryki, wiadomo, ale ludzie będą tak spragnieni nowej generacji i nowej jakości, że Miyamoto może na tym bardzo wiele stracić.

 

Chyba nikt nie chce pakować się raz jeszcze w to samo bagno i kupować current-gena z tragicznymi rozwiązaniami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pisanie o Wii U w temacie o konsolach nowej generacji to IMO taki w sumie offtop ;>

 

Anyway, Twittera to powinni zabronić w korporacjach. I co ciekawe w tym małym skandalu, to że wypowiedział się starszy inżynier i architekt oprogramowania (a nie jakiś pijarowczyk), i szybko to zniknęło. Wygląda to jak upust frustracji po tym jak kazano mu coś złożonego projektować dla Wii U. Cóż, widocznie coś w tym jest.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 Madden, Crysis, Dragon Age, Battlefield czy Command & Conquer

Ja tam myślę, że ludzie kupują konsole stacjonarne od Big N bo oczekują właśnie gier, które są wydawane tylko na tą konsolę czyli takie Mario, Zeldy, Metroidy itd jakoś nie wydaje mi się by ludzie lecieli do sklepów po WiiU bo chcą grać w tytuły jakie wymieniłeś.

Już nie wspominając o tym, że nie wiem co tam niby robi C&C XD

Jak dla mnie WiiU zacznie mieć rację bytu jak wyjdą kolejne tytuły z serii jakie wymieniłem powyżej, pewnie znaczna część ludzi też właśnie czeka na tego typu produkcje i dopiero potem kupi sprzęt.

Ninny na swój sposób podchodzi do tematu grania na konsoli i ja sobie to osobiście cenię bo oferują całkowicie inne podejście i gry, których na próżno szukać u konkurencji.

A już wytykanie Big N za złe faktów, że nie mają tych durnych trofek czy innych bzdetów to już doprawdy zakrawa na kiepski żart. A takie też teksty swego czasu czytałem.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...