Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2014


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Postawiłem na Chorwację, ale jak pomyślę to średnio się z tym czuję. Meksyk to bardzo solidna obrona i remis ich urządza, więc na starcie są u siebie. Chorwacja po powrocie Mandżukicia wypadła doskonale w ataku, ale trudno nie odnieść wrażenia, że Kamerun dość łatwo podarował im wszystko, czego można chcieć. Oczywiście, przyszedł Mandżukić, najlepiej wykańczający dośrodkowania piłkarz na świecie, ale Meksyk ma trzech dobrych stoperów. Ich stosunkowa nędza w ataku będzie miała znaczenie dopiero wtedy, gdy Chorwacja coś strzeli, a to może potrwać,

Odnośnik do komentarza

Kamerun ma nieco więcej entuzjazmu niż tamte ekipy grające tylko o honor. Tak czy siak są o klasę słabsi od Brazylii, ale bez zapału nie mieliby żadnych szans na takie strzelenie gola.

 

W Brazylii powoli wychodzi na to, że nie bardzo ktoś tam będzie grał poza Gustavo i Neymarem. Bez zdziwień, że to właśnie oni mieli udział przy golu.

 

Meksyk, niestety, solidnie, typ na Chorwację był ewidentnie nieprzemyślany. Grają, jak było oczywiste, czyli mocna obrona i z czasem, przy otwarciu się Chorwacji i zmęczeniu, będą dostawać coraz lepsze kontry.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze, że Chorwacja zaczęła biegać 2 razy szybciej po stracie bramki xD Nikt debilom nie powiedział, że remis nic im nie da? Parodia. Fakje! TRZY. Yebać i się nie bać, może jeszcze Brazylię przeskoczą ;]

 

Zabierzcie europejskie drużyny z tego mundialu. Wszystkie.

Odnośnik do komentarza

Najśmieszniejsze, że Chorwacja zaczęła biegać 2 razy szybciej po stracie bramki xD Nikt debilom nie powiedział, że remis nic im nie da? Parodia.

 

A niekalkulujące się ryzyko co im da? W futbolu zwiększanie ryzyka się generalnie nie opłaca, inaczej mielibyśmy cały czas strzelaniny, a jest odwrotnie. Robi się to tylko, kiedy przy standardowym ryzyku szanse są znikome.

 

 

 

Meksyk ma ładną organizację i wyczucie tempa, wyglądają jakby naoglądali się meczów Atletico Madryt. Mecz z Holandią, bardzo ciekawy taktycznie się zapowiada. Jedni tylko grają z kontry, drudzy też by tak woleli dla bezpieczeństwa. Obie ekipy póki nie stracą gola są ustawione, no ale ktoś będzie musiał, a Holandia nie jest jakoś strasznie solidna w defensywie.

 

 

W amerykańskiej TV komentatorzy niczym polscy: co chwila przypominają, że gdyby nie USA, Meksyk nie wyszedłby z eliminacji (USA strzeliło w doliczonym czasie ostatniego meczu, zabierając punkty Panamie).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

 

Najśmieszniejsze, że Chorwacja zaczęła biegać 2 razy szybciej po stracie bramki xD Nikt debilom nie powiedział, że remis nic im nie da? Parodia.

A niekalkulujące się ryzyko co im da? W futbolu zwiększanie ryzyka się generalnie nie opłaca, inaczej mielibyśmy cały czas strzelaniny, a jest odwrotnie. Robi się to tylko, kiedy przy standardowym ryzyku szanse są znikome.

 

Postawiłeś na Chorwację wiec rozumiem twój pogląd. Dla mnie Chorwacja miała właśnie znikome szanse, stąd beka z pasji z jaką starali się wyrwać 1/8 z gardła Mechiko.
Odnośnik do komentarza

Bardzo mnie cieszy zwycięstwo i awans Meksyku. Stawiałem na nich i nie pomyliłem się. Podoba mi się ich ambicja, zaangażowanie i gra w obronie. No i trener Herrera wzbudzający sympatię swoją gestykulacją i reakcjami na wydarzenia na boisku. Nie wiem czy Holandię pokonają, będzie ciężko bo pomarańczowi pokazali dzisiaj że nawet grając na pół gwizdka są w stanie wygrać. No i mają Robbena który jest w kapitalnej formie. Ale kibicować Meksykowi trzeba będzie, no i Chile też. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mecz Meksyku zacny. Fajne brameczki i niezła akcja Rakiticia pod koniec. Szkoda, że Meksyk nie wyjdzie z pierwszego miejsca.

 

Jest coś czego nie rozumiem. Jasne jest dla mnie to, że akcje są pokazywane w zwolnionym tempie, ale po jaką cholerę pokazują rozdziawione gęby i pot kapiący z zębów tą techniką to już nie skumam. Takie ujęcie prezentujące "cieszącego się" Muller'a to musi być traumatyczne przeżycie. Kolo jest mega szpetny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...