Skocz do zawartości

iOS vs. Android vs. Windows


MrNorbi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tylko jedną rzecz napiszę - ten laptop nie wiem czy słyszeliście to istna jednorazówka - wszystko jest przylutowane, wklejone, niewymienne. Ram - na płycie, SSD chyba też na płycie, matryca za WKLEJONYM do ramki szkłem. Jednym słowem - coś się zepsuje - tylko wymiana całości. Dla mnie to byłby argument żeby go nie kupić ale to oczywiście moje subiektywne odczucie.

 

Taki już urok ultrabooków. Ja mam to w nosie, bo jak coś się zepsuje to i tak oddaję sprzęt do serwisu.

No dobra, może z dyskiem i RAMem nie, ale tak jak pisałem, taki urok komputerów tego typu.

 

dokładnie, moja żonka ma takiego MB Air już prawie dwa lata i był raz jeszcze na gwarancji (płyta główna). Ale za to jak teraz padł jeden głośniczek to już strach iść bo trzeba pół kompa wymienić. Ale za żadne skarby dziewczyna nie chce innego sprzęta, ma być MAC OS X a do tego zmieścić go do torebki. nie pogadasz. ona już nie pamięta jak się windowsa używa :)

Odnośnik do komentarza

Ghosting to ja mam w plaźmie a nie w Retinie. Pomijając kwestie zastosowania o których mówiłem jest to zdecydowanie najlepsza matryca laptopowa ever, a @Yano powinien ładnie powiedzieć "macie rację nie ma tańszej alternatywy" ale jak zwykle zabrakło jaj i czeka aż temat ucichnie. W sumie zero zaskoczenia

Odnośnik do komentarza

waldus cycu :P

nic nie czekam tylko pracuje i dopiero teraz mam czas odpisać

warsz argument to to że nie ma tańszej alternatywy, być może nie ma, nie będe sie spierał bo nie chce mi sie szukać, ale to wcale nie powoduje że sam laptop jest opłacalny i sensowny.

bo tak jak zostało powiedziane - na chvj komuś taki lap? do grafiki i filmów używa sie mocarnych stacjonarek z wielkimi monitorami za 1/3 ceny tego lapka. do gier też sie go nie użyje więc pytam sie jaki jest sens? cena kompletnie od czapy tak samo jak sam przedmiot.

i nie mówcie mi że ktoś normalny bedzie tworzyl grafike na 15 calach. ja mam 27 i chętnie przyją bym jeszcze więcej. nie mowiąc już o tym że ci lepsi to używają tabletów (graficznych) z wyświetlaczem , czyli tableto-monitorów. tak czy srak taka retina to para w gwizdek

 

tak jak by ktoś chciał wam sprzedać za 4 razy zawyżoną cene samochód osobowy ktory rozwija 1000km/h , i tak (pipi) można z nim zrobić

 

 

a najlepsze to tekst "power booki są zespawane ze sobą tak że nic sie nie da wymienić.. ale taki ich urok"

przecież to jest wielka wada a nie żaden urok, równie dobrze można powiedzieć "hitlerowcy mordowali żydów, ale taki ich urok" :P

 

 

tak czy siak podtrzymuje zdanie że komputer kompletnie od czapy i cena od czapy, a jego jedynym zadaniem jest wyruchać jakiegos frajera

Odnośnik do komentarza

waldus cycu :P

nic nie czekam tylko pracuje i dopiero teraz mam czas odpisać

warsz argument to to że nie ma tańszej alternatywy, być może nie ma, nie będe sie spierał bo nie chce mi sie szukać, ale to wcale nie powoduje że sam laptop jest opłacalny i sensowny.

bo tak jak zostało powiedziane - na chvj komuś taki lap? do grafiki i filmów używa sie mocarnych stacjonarek z wielkimi monitorami za 1/3 ceny tego lapka. do gier też sie go nie użyje więc pytam sie jaki jest sens? cena kompletnie od czapy tak samo jak sam przedmiot.

i nie mówcie mi że ktoś normalny bedzie tworzyl grafike na 15 calach. ja mam 27 i chętnie przyją bym jeszcze więcej. nie mowiąc już o tym że ci lepsi to używają tabletów (graficznych) z wyświetlaczem , czyli tableto-monitorów. tak czy srak taka retina to para w gwizdek

 

tak jak by ktoś chciał wam sprzedać za 4 razy zawyżoną cene samochód osobowy ktory rozwija 1000km/h , i tak (pipi) można z nim zrobić

 

 

 

 

tak czy siak podtrzymuje zdanie że komputer kompletnie od czapy i cena od czapy, a jego jedynym zadaniem jest wyruchać jakiegos frajera

Nie chce mi sie szukac teraz zdjec ale juz na kilku dziennikach dewelopera,widzialem ja panowie graficy i animatorzy uzywaja macow i to nie lapka za 2.7 K euro tylko Mac pro ktory kosztuje od 4k.Mac jest uzywany przez Animatorow,Grafikow,w duzych firmach w dzialach biznesowych.Nawet w twojej ukochanej firmie google ludzie uzywaja macbook'ow ;)

 

a najlepsze to tekst "power booki są zespawane ze sobą tak że nic sie nie da wymienić.. ale taki ich urok"

przecież to jest wielka wada a nie żaden urok, równie dobrze można powiedzieć "hitlerowcy mordowali żydów, ale taki ich urok" :P

Ultrabook nie poower book http://www.intel.com/content/www/us/en/sponsors-of-tomorrow/ultrabook.html nie maja te kompy nic wspolnego z apple.

Odnośnik do komentarza

chętnie zobacze grafika pracującego na 15 calach, pośmiał bym sie

Ty masz lapka podlaczonego do monitora.A reszta to jak rozumiem nie moze ?

 

chętnie zobacze grafika pracującego na 15 calach, pośmiał bym sie

 

 

bo główne pytanie jest takie - czy jest jakakolwiek czynność którą można wykonywać na tym komputerze która uzasadnia taką cene?

Dla ciebie niema,ale sa ludzie ktorzy pracuja na macbook czy na mac pro.Do listy osob ktorzy pracuja na macbook dodaj zawodowych fotografow (np.Modelek,nie mowie o gosciu ktory robi zdjecia do paszportu) i inzynierow dzwieku

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

a najlepsze to tekst "power booki są zespawane ze sobą tak że nic sie nie da wymienić.. ale taki ich urok"

Ultrabooki, nie powerbooki. I tak, wolę mieć kompa, w który wszystko jest wlutowane, ale za to jego grubość to 0,3–1,7 cm a waga 1,35kg. Bo widzisz, to tak jak z telefonami, różni ludzie = różne potrzeby.

 

chętnie zobacze grafika pracującego na 15 calach, pośmiał bym sie

Pisałem już, że designerzy sobie bardzo je chwalą, tym bardziej, że nie ma żadnego problemu z podłączeniem go pod monitor, a potem z odłączeniem żeby skoczyć np na 2 piętro w biurze pokazać coś klientowi. Albo zabrać na chatę żeby sobie coś dopracować jeszcze z domu, lub po prostu obejrzeć film.

 

chętnie zobacze grafika pracującego na 15 calach, pośmiał bym sie

Ty masz lapka podlaczonego do monitora.A reszta to jak rozumiem nie moze ?

On tego nie rozumie właśnie :D

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Ghosting to ja mam w plaźmie a nie w Retinie. Pomijając kwestie zastosowania o których mówiłem

A w takim razie spoko. Dobrze wiedziec, ze ludzie placzacy na forum apple o ghostingu to ludzie co myla telewizor z laptopem... Ciekaw jestem czy jestes w stanie przyznac ze sprzed od apple moze byc wadliwy :-P

Wczesniejsze modele macbook'ow na to cierpia. Nowe juz nie.

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

Ty masz lapka podlaczonego do monitora.A reszta to jak rozumiem nie moze ?

On tego nie rozumie właśnie :D

ja pier.dole ale mnie trollujecie :confused:

 

już mnie szlag trafia jak to czytam "on tego nie rozumie" ...

 

oczywiście ża da sie podłączyć monitor i bardzo dobrze to rozumiem, a nawet sam stwierdzam że wiekszość grafików napewno sobie podłącza monitor!

i to jest właśnie problem bo pierwszym argumentem za ogromną ceną był ekran retina, a tymczasem jak sami przyznajecie nie używa jej sie zbytnio bo potrzbny jest osobno podłączany duży monitor żeby sensownie pracować.

i to jest całe sedno, po co dorzucac 10k do laptopa żeby mieć retine ktorej sie nie uzywa przez wiekszość czasu ?

 

 

ale wy tego nie rozumiecie, co?

 

btw lucek - mowisz że olewasz zaspawanie bo cieszy cie że masz mało centymetrów ( ;) ) ale czy ta cieńkość wynika ze spawania? czy dalo sie ten komputer zrobić też cieńki ale jednak bardziej wymienny i przyjazny dla użytkownika w razie awarii?

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

oczywiście ża da sie podłączyć monitor i bardzo dobrze to rozumiem, a nawet sam stwierdzam że wiekszość grafików napewno sobie podłącza monitor!

i to jest właśnie problem bo pierwszym argumentem za ogromną ceną był ekran retina, a tymczasem jak sami przyznajecie nie używa jej sie zbytnio bo potrzbny jest osobno podłączany duży monitor żeby sensownie pracować.

i to jest całe sedno, po co dorzucac 10k do laptopa żeby mieć retine ktorej sie nie uzywa przez wiekszość czasu ?

Ale nie tylko graficy uzywaja macbook.Np. Fotograf zawodwy ktory uzywa macbook w terenie jest zmuszony pracowac na 15 calach i chce miec najlepsza jakosc obrazu tyle. Wogole nie wiem po co ta dyskusja?Nie chcesz kupic to nie kupuj,a co cie inni obchodza?Dlaczego za kazdym razem ktos ci musi uzasadniac wybor apple ponad reszte?Bo twierdzisz,ze sa tansze zamieniki.A pomyslales kiedys,ze ktos nie chce tanszego zamienika?Dlaczego nie czepiasz sie ludzi ktorzy kupuja garnitury po 2-3k euro skoro moga kupic ''taki sam'' za 200-300 euro?Jakos nie widze zebys mial problem z nowym telefonem google ktory ma tylko 16gb pamieci i zero slotu na karte jakos nie widze,zebys krzyczal ze google ludzi ogranicza. Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

btw lucek - mowisz że olewasz zaspawanie bo cieszy cie że masz mało centymetrów ( ;) ) ale czy ta cieńkość wynika ze spawania? czy dalo sie ten komputer zrobić też cieńki ale jednak bardziej wymienny i przyjazny dla użytkownika w razie awarii?

 

Nie jestem inżynierem od produkcji laptopów, ale skoro np Asus Zenbook ma tak samo wszystko polutowane to raczej nie wynika to ze złośliwości i pazerności Apple ;)

Odnośnik do komentarza

ABSOLUTNIE SIĘ NIE ZGADZAM ŻE ULTRABOOKI SĄ NIE ZROBIONE Z MODUŁÓW! Np naprawiałem drugi model Macbook Air 13" i ma wymienny dysk, wymienny moduł zasilania, wymienną baterię, wymienny zawias, wymienny moduł USB. Sam wymieniałem dysk. Więc DA SIĘ. Mój laptop mimo że już nie podpada pod ultrabooka bo jest za ciężki (2.2kg ale przy 15") to ma wymienny RAM, Dysk, Matrycę, baterie da się wymienić (trzeba go otworzyć ale się da). Macbook 15" Retina NIE JEST ULTRABOOKIEM, jest tylko 200gr lżejszy niż mój laptop a nie można w nim wymienić NIC! Dosłownie NIC. To jest przesada. Z czysto praktycznego względu nie kupiłbym takiego kompa bo co jak mi się zepsuje po gwarancji? Sam nie zmieniam kompów często chociaż jest to niejako mój zawód. Ostatniego odkupiłem z uszkodzeniem, naprawiłem za grosze i mi służył jeszcze 3 lata. A sam miał już ze 2. Więc miał 5 lat i do dziś działa (wiem to napewno) chociaż już nie u mnie. I teraz, jak padnie dysk - 2.5" dysk Sata z allegro czy sklepu, 10 minut i chodzi. A tu? WSZYSTKO WKLEJONE, na płycie. NAWET BATERIĘ PRZYKLEILI!

 

Teraz po prostu testują konsumentów - jeśli będą kupować takie rzeczy to znaczy że mają to w tyłku i można im sprzedawać jednorazówki. Przecież jak się coś nie psuje to nie sprzeda się komuś nowej rzeczy. Tak się stało ze wszystkim, komputerami, samochodami, komórkami, zaraz pewnie tabletami. Era jednorazówek. Ja się na to nie godzę chociaż KAŻDY ma prawo do swojego zdania.

 

Nie krytykuję Apple z definicji, krytykuję za pewne rzeczy. Sam mam Samsunga który poszedł drogą podobną do Apple i innych producentów (Sony robi podobnie, mają swoje standardy) i mój laptop nie ma wyjścia VGA - tylko jakieś złącze niestandardowe i przejściówka na VGA kosztowała jedyne 140 zł :confused:

 

Także to że w kompach nie można nic wymieniać nie jest ich "urokiem" tylko planem producenta. I mamy np Ultrabooka samsunga 15" jakiegoś nowego, seria 900 i można w nim wymienić dysk, chyba jest tam 1.8" msata. Czyli da się. Tak samo jak w moim starym Dellu e4200 który z powiększoną baterią waży 1.2 kg, 12". Dało się wymienić dysk, dodać Bluetooth, dodać ram do 5gb itp. Czyli DA SIĘ. Trzeba chcieć.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Także to że w kompach nie można nic wymieniać nie jest ich "urokiem" tylko planem producenta. I

To jest biznes,tak samo jest w innych branzach.Kiedys ps2 fat trzymala bez awari 5-6 lat,teraz ps3 fat zdychaja po 2-3 latach uzytkowania nie wszystkie ale jednak. Tak samo z samochodami kiedys byly bardziej wytrzymale a teraz co chwile sie psuja.Kiedys gry na premiere byly dopracowane,teraz gry na premierze to glitch na glitchu. Dell,apple oferuja gwarancje na 3 lata i tyle w zamysle porducenta ma trzymac lapek czasem podziala dluzej czase krocej.

Odnośnik do komentarza

Zgdadza, przyznaję się bez bicia. Można. Jest to oczywiście dedykowane rozwiązanie (mimo że wygląda jak mPCIE) i nie ma nić innego niż dysk od apple ale można. Na upartego można też wymienić ogniwa baterii ale trzeba bardzo uważać, odkleić je od obudowy i coś jeszcze zrobić. Co nie zmienia faktu, że ja bym tego kompa z tych względów nie kupił ale to oczywiście subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza

Widziałem tego laptopa na żywo (tzn nie w sklepie) i ekran robi wrażenie, to prawda. Ale czy to rzeczywiście potrzebne?

Identyczna sytuacja jak rozdzielczości w smartfonach i tabletach. Kiedyś (w sumie to nie tak dawno) normą było 150 pikseli na cal, dziś rozdzielczości są ponad 2 razy większe, różnicę w przyjemności z użytkowania widać od razu. To samo iPad 2 i iPad 3 gen. Różnica kolosalna. W 2013 ma być wysyp laptopów z taką wysoką rozdziałką, więc odpowiadam na pytanie: Tak, to potrzebne :)

Odnośnik do komentarza

Zgdadza, przyznaję się bez bicia. Można. Jest to oczywiście dedykowane rozwiązanie (mimo że wygląda jak mPCIE) i nie ma nić innego niż dysk od apple ale można. Na upartego można też wymienić ogniwa baterii ale trzeba bardzo uważać, odkleić je od obudowy i coś jeszcze zrobić. Co nie zmienia faktu, że ja bym tego kompa z tych względów nie kupił ale to oczywiście subiektywna opinia.

 

Ja bym też tego kompa nie kupił, bo nie pasuje mi wydawanie 15 kawałków na laptopa, ale jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy ten sprzęt kupują, choćby dlatego, że po prostu ich stać i mają taki kaprys ;) Sam cenię sobie mobilność, niewielką wagę i wygodę użytkowania urządzenia dlatego mam macbooka air, z którego jestem bardzo zadowolony. Swoją drogą byłem przekonany, że w nim wszystko jest wlutowane tak, że faktycznie nie da się nic wymienić dlatego zaskoczyłeś mnie, że jednak można ;)

 

W ogóle tyle Yano się naprodukował o tcyh kartach pamięci do Androida, a jak przychodzi co do czego to nie da się instalować na nich aplikacji :sleep: to co niby mam sobie na tę kartę zgrać i po co mi to w ogóle?

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Zgdadza, przyznaję się bez bicia. Można. Jest to oczywiście dedykowane rozwiązanie (mimo że wygląda jak mPCIE) i nie ma nić innego niż dysk od apple ale można. Na upartego można też wymienić ogniwa baterii ale trzeba bardzo uważać, odkleić je od obudowy i coś jeszcze zrobić. Co nie zmienia faktu, że ja bym tego kompa z tych względów nie kupił ale to oczywiście subiektywna opinia.

 

Ja bym też tego kompa nie kupił, bo nie pasuje mi wydawanie 15 kawałków na laptopa, ale jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy ten sprzęt kupują, choćby dlatego, że po prostu ich stać i mają taki kaprys ;) Sam cenię sobie mobilność, niewielką wagę i wygodę użytkowania urządzenia dlatego mam macbooka air, z którego jestem bardzo zadowolony. Swoją drogą byłem przekonany, że w nim wszystko jest wlutowane tak, że faktycznie nie da się nic wymienić dlatego zaskoczyłeś mnie, że jednak można ;)

 

W ogóle tyle Yano się naprodukował o tcyh kartach pamięci do Androida, a jak przychodzi co do czego to nie da się instalować na nich aplikacji :sleep: to co niby mam sobie na tę kartę zgrać i po co mi to w ogóle?

Możesz mieć w ch.uj wolnej pamięci :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Zgdadza, przyznaję się bez bicia. Można. Jest to oczywiście dedykowane rozwiązanie (mimo że wygląda jak mPCIE) i nie ma nić innego niż dysk od apple ale można. Na upartego można też wymienić ogniwa baterii ale trzeba bardzo uważać, odkleić je od obudowy i coś jeszcze zrobić. Co nie zmienia faktu, że ja bym tego kompa z tych względów nie kupił ale to oczywiście subiektywna opinia.

 

Ja bym też tego kompa nie kupił, bo nie pasuje mi wydawanie 15 kawałków na laptopa, ale jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy ten sprzęt kupują, choćby dlatego, że po prostu ich stać i mają taki kaprys ;) Sam cenię sobie mobilność, niewielką wagę i wygodę użytkowania urządzenia dlatego mam macbooka air, z którego jestem bardzo zadowolony. Swoją drogą byłem przekonany, że w nim wszystko jest wlutowane tak, że faktycznie nie da się nic wymienić dlatego zaskoczyłeś mnie, że jednak można ;)

 

W ogóle tyle Yano się naprodukował o tcyh kartach pamięci do Androida, a jak przychodzi co do czego to nie da się instalować na nich aplikacji :sleep: to co niby mam sobie na tę kartę zgrać i po co mi to w ogóle?

Możesz mieć w ch.uj wolnej pamięci :sorcerer:

Mnie bardziej ciekawi czemu Yano nie krzyczy,ze google ogranicza uzytkownikow Nexus 4 dajac im tyle 8gb lub 16gb bez slotu na karte pamieci

Odnośnik do komentarza

sam mam galaxy s3 i ma on inaczej zarządzana pamięć, inne punkty montowania przez co rzeczywiście domyślnie aplikacje nie instalują się na karcie sd. Ja sobie z tym radzę ale użytkownicy mało zaawansowani pewnie nie. przynajmniej zdjęcia robią się na kartę i można na nią wgrac np muzykę samemu. Ale niesmak jest :-)

Odnośnik do komentarza

@szpic - jasne że jestem w stanie przyznać, nawet byłem 2 razy w serwisie :D W związku z tym tak, sprzęt Apple też jest wadliwy jak każdy inny sprzęt elektroniczny.

 

@Yano Ty to jesteś mega mózg jednak. Zacząłeś rozmowę wrzucając że sprzęt Apple to najdroższe co może być i wrzuciłeś linka dając nam do zrozumienia "co to kufa jest". Więc dostałeś info że w takiej zaj.ebistej konfiguracji to jedyny sprzęt na rynku za taką cenę i taniej nie ma, więc przy takich parametrach to on de facto drogi nie jest. Zamiast przyznać rację to nagle zmiana tezy "a na co to komu" no (pipi)a rozmowa jak z Pospieszalskim o kwestiach społecznych, bez kitu. Wróżbita Rodin z Ciebie pierwsza klasa potok słów byle nie przyznać racji mimo że w rogu kosiarka prawdy goli Ci już jajka. :D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

 

@Yano Ty to jesteś mega mózg jednak. Zacząłeś rozmowę wrzucając że sprzęt Apple to najdroższe co może być i wrzuciłeś linka dając nam do zrozumienia "co to kufa jest". Więc dostałeś info że w takiej zaj.ebistej konfiguracji to jedyny sprzęt na rynku za taką cenę i taniej nie ma, więc przy takich parametrach to on de facto drogi nie jest. Zamiast przyznać rację to nagle zmiana tezy "a na co to komu" no (pipi)a rozmowa jak z Pospieszalskim o kwestiach społecznych, bez kitu. Wróżbita Rodin z Ciebie pierwsza klasa potok słów byle nie przyznać racji mimo że w rogu kosiarka prawdy goli Ci już jajka. :D

 

Jesli byłbys gotów zrezygnowac z retiny to laptop o takich wlasciwosciach i bebechach (z lepsza grafiką) kupisz za ok 9k

warto doplacac 7 tys za retine? :P

 

 

Możesz mieć w ch.uj wolnej pamięci :sorcerer:

tu nie chodzi o wolne miejsce tu chodzi o zasady.

Ty za kolejne 32gb zaplacisz 1000zl on 100zl :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...