Skocz do zawartości

Mass Effect: Andromeda


Gość Szprota

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem z godzinkę i pierwsze wrażenia dość pozytywne. Grafika jest całkiem ładna, obraz odpowiednio wygładzony na xbox one, dobrze się na to patrzy. Gorzej, że lubi ostro chrupnąć podczas starć, co zabija trochę przyjemność z zabawy. Mordy są faktycznie trochę śmieszne, ale bez przesady. Animacja jest OK. Starcia są całkiem przyjemne ze względu na dobre sterowanie, moce biotyczne, i całkiem niezłe bronie. Ogólnie pod względem gameplayu jest poprawnie, nie tak jak np. w ME1, gdzie starcia lekko odpychały od gierki na początku i dopiero rozwój wydarzeń ją ratował.

Grałem Sarą Ryder, więc ciężko mi coś powiedzieć nt. kreatora postaci.

 

Jeśli chodzi o fabułę, to na początek jest dość intrygująca, ale też trochę głupia. Ludzkość przybywa z giwerami na inną planetę, rozpier,dalają się statkami na powierzchni i się dziwią, że nie zostali powitani kwiatami i uściskiem dłoni prezesa. Fakt, zachowanie obcych jest gorsze niż mogłoby się wydawać i to jest motorem napędowym, ale i tak założenia trochę głupiutkie. Ale to tylko pierwsze wrażenie na razie, co dalej to się okaże.

 

BTW, gdyby nie pioner stary Sary, to wszystkie ważniejsze postaci na statku to byłyby kobiety, takie przynajmniej odnoszę wrażenie :D. Szefowa statku dodatkowo ma azjatyckie rasy. 9/10 od Polygonu się szykuje, 10/10 byłoby jakby była czarna.

Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to, że jeżeli dla kogoś Shepard był ciepłą kluchą to znaczy, że ten co grał to ciepłe kluchy :D

Dokladnie, szczerze to nie kojarze gry w ktorej mozna np (spoilery z calej trylogii)

 

 

Zabijac czlonkow swojej druzyny, byc kompletnym rasista dazacym do totalnej dominacji ludzkosci, skazac swoich przelozonych na smierc, zabijac postronne osoby, pozwalac swoim podwladnym zabijac postronnych (wiecie ze jak np. taki garus w zaleznosci od charakteru sheparda tez moze byc zly i np zastrzelic ashley?), doprowadzic do calkowitej zaglady jednej rasy

 

 

To tak na szybko z glowy, na pewno jest tego wiecej. W andromedzie juz widze ze moze byc gorzej bo odpowiedzi sa bardziej ugrzeczniane a shepardem mozna bylo byc pyskatym nawet zanim wyladowalismy na eden prime

Odnośnik do komentarza

Triala skończyłem i chyba najmocniejszą stroną tej części będzie historia. To nie będzie korytarzyk jak w 2 czy 3 tylko gra która pokazuje jak powinna wyglądać obecnie jedynka gdyby zrobiono jej remake. Analogii trochę jest i to jak dla mnie na plus. Ryder zostający niespodziewanie Pathfinderem jak Shepard Widmem, tajemnicze pozostałości obcej rasy jak po Proteanach czy Żniwiarzach, wizje i halucynacje głównego bohatera, eksploracja Nomadem jak Mako, tylko znacznie ulepszona itd.

 

Gra wybitna oczywiście nie będzie, ale dla fanów uniwersum myślę, że będzie idealna, czekam na fulla z niecierpliwością.

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jest jakiś domyślny mężczyzna czy tylko laske zrobili? Ja w RPG nie lubię grać kobietą jak mam wybór.  A edytorów twarzy nie lubię 

 

Możesz też wybrać jedną z 9 wcześniej przygotowanych twarzy, pamiętaj tylko wybrać opcję "Stwórz własną postać" a nie "Szybki start", gdyż przy drugiej opcji wskoczy Ci domyślny Scott Ryder z obrazka powyżej.

 

Poza tym wkrótce będzie można dzielić się swoimi twarzami z innymi za pomocą strony Mass Effect Archive.

Edytowane przez Vexilium
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

możliwość udostępnienia stworzonej twarzy? Bardzo spoko opcja

 

Nigdy nie miałem talentu do zabawy w kreatory postaci, za każdym razem po 30 min przesuwania suwaków wychodzi mi straszny paździerz. A tutaj jest nadzieja, że community dostarczy znacznie lepiej wykreowanych postaci niż graficy z BioWare

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze wybieram domyślną postać. Zawsze.Tak zrobiłem z Shepardem w 1-3. Nic nie zmieniałem. Po prostu wychodzę z założenia, że domyślna morda została przez twórców najlepepiej dopracowana co do szczegółów, ma najlepszą animację i inne niuanse.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...