Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z tymi zgonami? Po ukończeniu gry pokazuje sie ile razy my umarlismy? Bo jak podszedlem tam przed koncem to chyba pokazywalo zgony ogolno światowe i byli ich ileś milionów

 

swoją drogą mam juz king ring w czasie dlugiego weekendu powinienem przejsc gre (Chociaż w piątek ide do roboty)

otwórz najpierw drzwi w zamku i pokonaj pierwszą dwójkę bossów, no chyba, że jesteś taki hardkor to idź do smoka :D

Odnośnik do komentarza

nie czuje sie taki mocny ;p

 

ale bardzo jestem ciekaw moich zdognów, musze obczaić jak wróce z pracy

Więc bujaj najpierw do zamku, do pierwszego ogniska i otwórz drzwi. Jeśli pójdziesz najpierw walczyć ze smokiem w innej lokacji  i do olbrzyma, czeka cię bój z dwoma ( a właściwie trzema) bossami ;) Dla ułatwienia możesz przywołać aż dwóch pomagierów. Ja sprawę załatwiłem łukiem :)

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

odkopuje - doszedłem do dragons shrine i zdobyłem staf of wisdom którą odrazu podbiłem na maxa i magic, myśle że jutro już mógłbym przejść gre, chociaż nie wiem czy "zdąże" bo ostatni tydzień dziele rozgrywke na coraz mniejsze kawałki, chyba z obawy że  już tak niewiele zostało i boje sie że jak przejde to gra mi się znudzi (może wtedy wróce dokończyć DS1)

 

chociaż niby plan po przejściu gry mam taki

1 pobawić sie troche na ng+

2 zrobić str/dex/faith builda (któregoś z nich) i nim troche pograć, bardziej mnie kusi dex z szybką bronią i łukiem, ale jakoś przeglądając bronie mam wrażenie że znacznie więcej dobrych broni pasuje pod STR builda, a pod dex zaledwie kilka jest dobrych broni do wyboru

 

 

ogólnie będąc już przy końcówce mam wrażenie że DS2 serio jest łatwiejszy niż DS1, chociaż może to być podyktowane dobrym magic buildem i całkiem niezłym "ograniem" się w grze (które wywodzi się też z DS1), nie leciałem jak głupek tylko byłem ostrożny, to zapewne pomogło... no i dodatkowym ułatwieniem było to że od ok połowy gry staram sie biegać jako człowiek i czasem biore pomocnika do bossa (w DS1 nigdy nie używałem pomocy bo zawsze grałem jako hollow)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

zastanawiam się jak sie ma moc czarów (konkretnie czarów, bo z tego co kojarze to hexy potrafią być nawet mocniejsze, ale ja ich nie używam bo mam pure INT build) do mocy dobrego ulepszonego łuku w DEX buildzie - oczywiście chodzi mi o porównanie siły. czy czary są aż tak mocne? czy dobry łuk i sporo dexa też potrafi dowalić?

 

rozważam to w kwestii ataków z dystansu które w wielu momentach ułatwiają życie. czy dobry mag znacznie przewyższa dobrego łucznika w walce na odległość i pozbywaniu się wrogów zanim będą mieli szanse dowalić?

 

btw mam 7 slotów na czary i pakując 3x soul arrow (ponad 100 ataków) i 3x great hevy soul arrow (ok 36 ataków) i jeszcze jakiś inny czar typu vortex albo soulmass, to mam tyle czarów że zanim zdąże je wykorzystać to zepsuje mi się laska (chociaż teraz mam już 2 ulepszone na maxa wiec od biedy moge zmienić na tą nieco słabszą)

 

w ogole to szybkie niszczenie broni naprawiane w ogniskach jest nieco upierdliwe, znacznie bardziej wolałem zwykłą wytrzymałość broni którą czasem sie naprawiło u kowala, niż sytuacje gdy bez problemu można zniszczyć broń w drodze z jednego do drugiego ogniska jeśli się używa tylko 1 broni

 

 

powtórzę się ale teleporty i ograniczony respawn wrogów też są wkurzające. mimo że marzyłem o tym w DS1 to teraz połączenie tych 2 opcji powoduje że respawny nie są zbyt wkurzające bo i tak można się teleportować, z kolei farmienie jest znacznie utrudnione

dali 2 "ułatwienia" jednocześnie co w połączeniu okazało się znacznym utrudnieniem

 

 

 

kolejnym ułatwieniem jest to że można zdybyć kilka egzemplarzy praktycznie każdego czaru (a z bonifre ascetic to już w ogole wiele egezmplarzy), to uznaje za wielki plus bo jeśli ktoś chce to może sobie zrobić praktycznie czystego maga i przez większość gry używać tylko czarów, bo można mieć całkiem sporo "użyć" , gdy w DS1 większość czarów można było mieć w 1-2 egzemplarzach i potrafiły się skończyć więc trzeba było mieć w zapasie broń meele (ja i tak teraz mam 2 bronie meele jako zapas, ale pod koniec gry coraz mniej ich używam bo mam naprawde sporo czarów i zwykle spokojnie starczają między jednym ogniskiem a drugim)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

od tygodnia nic sie tu nie dzieje, ja sobie zrobilem chwilową przerwe przez ostatnie dni połączoną ze skokiem w bok i obrobieniem kilku lokacji nowym STR buildem

 

ale na głownej postaci zostało mi tylko kilkanaście minut do zabicia głównego bossa, dlatego ta przerwa, ale mam jedno pytanie - ominąłem kilku pobocznych bossów (vendrik, wielki szczur i pursurer w iron keep) czy po zababiciu głownego bossa będe mogł ich zabić (wiem że przejście na NG+ nie jest automatyczne tylko samemu się je uruchamia w mejuli) , czy ci poboczni kolesie jakoś sie zablokują po zabiciu final bossa? czy moge go rozwalić a potem na spokojnie dobić tych 3 pobocznych zanim przejde na NG+ ?

Odnośnik do komentarza

dziwne ja mało używałem "kukieł" (ah ta polska wersja) i troche też używałem właśnei tego pierścienia, i pod koniec gdy mam chyba ponad 50 kukieł w kieszeni

podobnie z kamykami leczniczymi mam ponad 70, żadnego nigdy nie kupiłem, jedynie znajdowałem po drodze, używam ich sporadycznie bo zwykle starcza mi estusów, a oglądałem sobie jakiegoś lets playa pare dni temu i widzialem że typ używa tych kamieni na pęczki a polowe dusz wydaje właśnie na ich kupowania, dziwna sprawa

Odnośnik do komentarza

Prościej sobie załatwić pierścionek (Ring of life protection), który chroni przed zombifikacją po zgonie (wymaga wtedy tylko naprawy u kowala za 3000 dolarów)

 

Jedna z najbardziej zepsutych rzeczy w DS2. Jasne, na poczatku sie tego nie uzywa bo 3k dusz piechota nie chodzi, ale pozniej to jest przeciez pryszcz - w zamian caly czas chodzisz z pelnia HP i jako czlowiek. Malo tego, takie pierscionki sa dwa w calej grze (plus Ring of Soul protection), ognisk pelno, dodac do tego warpy od samego poczatku i maluje sie obraz tragedii.

 

Teraz to musze sie zmuszac zeby tego nie zakladac bo to wysysa caly dreszczyk z gry.

Odnośnik do komentarza

(pipi)a 50 godzin przegrane a debile z namco nie dali możliwości trzymania zapisów w chmurze jak każda nowa gra na steamie a ja zrobiłem formata. No nic pewnie gry już nie będę przechodził bo mimo że jest dobra to nie mam aż tyle zaparcia by od nowa to przechodzić.

Odnośnik do komentarza

zacznij inną postacią, innym buildem, jest spora różnica, ja pierwsze przejście zrobiłem magiem, a teraz ok połowe gry przechodze STR-buildem, wrażenia są bardzo odmienne, sytuacje gdy magiem sie meczyłem teraz rozwalam na 2 ciosy, z kolei wielu bossów których zabiłem czarami za pierwszym podejściem teraz musze kombinować i sie męczyć

 

a to że tak pochopnie robisz formata to inna sprawa

Odnośnik do komentarza

Dark/Demon kończyłem zawsze w walce wręcz szczególnie upodobałem sobie tęgie miecze i postać stricte robioną pod tanka.Magiem gra zupełnie mnie nie bierze więc może spróbuje pograć jakimś buildem stritce pod uniki i szybkie ciosy.Polecacie coś szczególnego bo gra kozacka ale strata mojego kolosa nabitego duszami boli.

Odnośnik do komentarza

no jak mag ci nie podchodzi, i zakładam że kleryk ze swoimi czarami-błyskawicami też nie to możesz spokojnie sprawdzić DEX builda, gdzie zamiast wielkiego cięzkiego miecza masz jakieś szybkie zwinne bronie, być może trzymane w obu rękach zamiast tarczy, co napewno utrudnia gre w wielu momentach gdy zamiast blokować musisz w inny sposób unikać ciosów

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...