Skocz do zawartości

Dark Souls II


Gość Zaqair

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zaczalem niedawno dwojke i mam kilka pytan:

 

1. Czy levele w tej czesci powinny nabijac sie tak szybko ? Mam ok 15h gry i 70lvl

2. Czy na kazdym etapie da sie wybic wszystkich w wrogow w cholere (bez sensu totalnie bo bardzo ulatwia to przechodzenie lokacji)?

3. Czy duze odlamki tytanitu mozna gdzies wydropic? Do tej pory znalazlem moze z 5 a specjalnie sie nie spiesze chodzac po kolejnych lokacjach i staram sie znajdowac wszystko.

 

Ogolnie czesc na razie wydaje mi sie slabsza od jedynki. Zastanawialem sie nad pre-orderem kompletnej edycji na PS4 ale chyba poczekam az cena spadnie tak o polowe.

Odnośnik do komentarza

Zaczalem niedawno dwojke i mam kilka pytan:

 

1. Czy levele w tej czesci powinny nabijac sie tak szybko ? Mam ok 15h gry i 70lvl

2. Czy na kazdym etapie da sie wybic wszystkich w wrogow w cholere (bez sensu totalnie bo bardzo ulatwia to przechodzenie lokacji)?

3. Czy duze odlamki tytanitu mozna gdzies wydropic? Do tej pory znalazlem moze z 5 a specjalnie sie nie spiesze chodzac po kolejnych lokacjach i staram sie znajdowac wszystko.

 

Ogolnie czesc na razie wydaje mi sie slabsza od jedynki. Zastanawialem sie nad pre-orderem kompletnej edycji na PS4 ale chyba poczekam az cena spadnie tak o polowe.

 

1. Tak, bez obaw. Jeszcze, że tak to ujme, trafi kosa na kamień nie raz :)

2. Do pustej lokacji to chyba nie (niech ktos potwierdzi?) Jak wrzucisz do ogniska Bonfire Ascetic, to odrodzisz ziomków i będą oni potęzniejsi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Da się wybić do ostateczności respawnujących się wrogów - jest to jeden z większych problemów "dwójki" i powodów, dla których uważa się ją za najsłabszą część Souls. Nie byłoby to może takim problemem gdyby chodziło o same dusze (jak widzisz zgarnia się ich w tej grze całkiem sporo i levelować można szybciej niż kiedyś), ale MASA ekwipunku w grze jest dostępna tylko do wydropienia z przeciwników, a limitowane ich respawny tylko w głupi sposób to utrudniają. Używanie Bonfire ascetic nie jest rozwiązaniem ponieważ a) musimy najpierw ubić bossa danej lokacji, więc nie możemy sobie bez końca farmić wcześniej b) przenosimy daną lokację na NG+, co nie zawsze będzie pożądanym przez nas rezultatem.

Tytanit oczywiście można farmić, lista: http://darksouls2.wikidot.com/upgrade przy poszczególnych hasłach. Z czasem w grze zyskujemy dostęp do merchantów sprzedających większość typów tytanitu w nielimitowanych ilościach ALE. No właśnie ale nie każdy typ można kupować w nieskończoność, przez co z czasem będzmiemy zmuszeni w końcu palić Asceticsy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to dluga przerwa od serii, ale wydaje mi sie ze dark soul2 jest duzo trudniejsze od jedynki. Dwa estus flaski, wrogowie jakby bardziej zajadle atakuja i jest nierzadko sa w pojedynke, od poczatku nie mam tarczy. Dajcie jakies porady gdize sie udac na poczatku jak wychodze z przedsionka. Na razie poszedlem do lasu upadlych olbrzymow. Dobra droga?

Odnośnik do komentarza

Kwestia wyuczenia sie, jak zawsze ; )

 

Ja też odstawiłem serie na dłużej i powiedzcie mi bom zgłupiał - zapgrejdowałem Broadsworda u kowala w Majuli do + 4, jestem teraz w no man's land i dopiero teraz widze max durability na poziomie 20 wtf - Czy to mógł byś skutek tego że spenetrował mnie jak szaszłyk ten cholerny Pursuer swoim magicznym atakiem dającym curse ? bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza

Kwestia wyuczenia sie, jak zawsze ; )

 

Ja też odstawiłem serie na dłużej i powiedzcie mi bom zgłupiał - zapgrejdowałem Broadsworda u kowala w Majuli do + 4, jestem teraz w no man's land i dopiero teraz widze max durability na poziomie 20 wtf - Czy to mógł byś skutek tego że spenetrował mnie jak szaszłyk ten cholerny Pursuer swoim magicznym atakiem dającym curse ? bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.

 

Durability w tej grze ma zupełnie inny system, nie trzeba naprawiać broni, tylko jest stan odnawia się poprzez siedzenie przy ognisku, ale zużywają się o wiele szybciej niż w jedynce. Taki system wymusza posiadanie przynajmniej dwóch dobrych broni przy sobie.

Odnośnik do komentarza

Tak wiem o tym ale nie rozumiem skąd w Broadsword z 60 nagle jest 20 durability po tych upgrade'ach ? W sensie to jest maksymalna wartosć tejze broni u mnie - ledwo machne z 7'miu wyznawców Thora w tych jaskiniach i już komunikat że broń niemal roz(pipi)ana o co kaman ? ;/

Odnośnik do komentarza

Tak wiem o tym ale nie rozumiem skąd w Broadsword z 60 nagle jest 20 durability po tych upgrade'ach ? W sensie to jest maksymalna wartosć tejze broni u mnie - ledwo machne z 7'miu wyznawców Thora w tych jaskiniach i już komunikat że broń niemal roz(pipi)ana o co kaman ? ;/

 

A to nie wiem, sprawdziłem wiki i jest napisane, że ma właśnie 60. Ja podczas gry nie zanotowałem żadnego spadku durability przy upgrade'ach. Może jakiś bug? Widzę, że grasz na pc może to z tego wynika? Dark Souls 2 na pc podobnie jak jedynka ma problemy przy rozgrywce w 60 klatkach na sekundę.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy to dluga przerwa od serii, ale wydaje mi sie ze dark soul2 jest duzo trudniejsze od jedynki.

Bo jest duzo trudniejszy. Mam takie samo zdanie, a we wszystkie Soulsy to juz ponad 10tys godzin zostalo nabite. Dark Souls to najlatwiejsza czesc serii z najgorszym PvP. 

Edytowane przez Jerome
Odnośnik do komentarza

Oj tam, nie powiedziałbym, że najtrudniejsza. Sam mam niecałe 30h i około 110lvl i na razie idzie spoko. W pierwszym DS umierałem częsciej (nie wspominając o DeS). To co zawalili to pozwolenie na teleport od początku gry (między ogniskami) oraz możliwość wybicia wszystkich wrogów. Powinni byli zdecydować się tylko na jedno z tych dwóch rozwiązań bo razem stanowią ułatwienie. Można sobie spokojnie wybić wszystkich na drodze do bossa i bezstresowo podchodzić do kolejnych prób jego ubicia. Fakt, że nie można grindować w nieskończoność ale postać i tak zdąży się wzmocnić na tyle, że każdego można oklepać przy odrobinie skilla. Do dupy jest też fakt, że bossowie mają głupi zwyczaj występować w liczbie mnogiej. Strasznie tego nie lubię i wtedy też bez skrupułów korzystam z pomocy NPC albo przyzywam graczy. 

 

Świat wydaje mi się mniej spójny niż ten w jedynce i co chwile mam wrażenie, że już gdzieś widziałem pewne elementy poszczególnych lokacji: wieża Heide to żałosne kopiuj wklej z Anor Londo, do tego przeciwnicy są bardzo podobni, The Gutter to taka kombinacja Blighttown i Valey of Defillement (to akurat z DeS) a pierwsze wrażenie z Iron Keep mam takie, że płonące ruiny z jedynki wyglądały fajniej ;)

 

Ja wiem, że ciężko wymyślić coś mega oryginalnego ale momentami naprawde wygląda jak chamskie kopiuj-wklej z jedynki i zbyt duże zapożyczenia z DeS'a. Nadal też nie trafiłem na lokację, która przebiłaby Tower of Latria klimatem (od tego będzie chyba BB). 

 

Bossowie spoko. Walki bywają wymagające, ale poza momentami, gdzie jest więcej niż jeden na raz, nie ma w nich nic taniego. The Rotten niszczy designem :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...