Skocz do zawartości

Pokemon X/Y


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

A propos tego zaglądania w każdy kąt. Czy w Kalos jest dużo jakichś pobocznych ścieżek, zaułków, sekretnych miejsc, zadań pobocznych?

 

Dopiero liznąłem mapę, więc ciężko mi stwierdzić czy dużo, ale w takim lesie się zgubiłem :) Jak będziesz zaglądał w każdy zakamarek to znajdziesz jakieś itemki albo ludzika z poradą lub prezentem. Na swej drodze spotykam sporo innych trenerów.

 

Fajne są drobiazgi w tej grze, falująca trawa, ładna woda, możliwość kupowania nowych ciuszków. Zaś opcje sieciowe to wspaniała rzecz dla fanów wymian i wspólnych walk. Na razie nie korzystałem z tego, ale widzę jakie to wszystko przemyślane. Na dolnym ekranie siedzą sobie zabawy z Pokemonem, cały online  i Super Training. W każdej chwili można tam grzebać. Już na pudełku z grą widać było że twórcy wykorzystali wszelkie bajery 3DSa.

 

Na blogu Polygamii jeden koleś fajnie opisał swoje wrażenia

 

 

Przygody w Kalos na pewno zajmą każdemu, kto zdecyduje się na podróż w to miejsce, nieco czasu, gdyż do zwiedzenia czeka na nas 17 miast (łącznie z Ligą) oraz 14 innych miejscówek (lasy, góry, jaskinie itd.) Można więc bezpiecznie założyć, że na samo zwiedzanie i zdobywanie odznak przeznaczymy około 20 godzin rozgrywki. Przechodzimy więc teraz do najważniejszego pytania - czy warto? Cóż, po wstępnym przegraniu kilku godzin, stwierdzam że jak najbardziej warto! Nowa i sympatyczna oprawa graficzna, świetny soundtrack, sporo usprawnień w społecznościowo-online'owym aspekcie (ważne, jeżeli masz kilku znajomych i planujesz wymiany czy walki), połączone z klasycznymi i znanymi zasadami naprawdę dają radę na 3DSie. Co prawda maruderzy mogą zaraz wrzucić swoje trzy grosze, twierdząc, że 'znowu dostajemy to samo' - fakt, może i fundament nadal pozostaje niezmieniony od lat, ale za to wszystko w okół niego się zmienia. Na tym właśnie polega kunszt fachowców z Nintendo (jakby nie patrzeć - seria Pokemon to ich marka, pod względem prawnym) - ot chociażby taka The Legend of Zelda, Marian czy Kirby - tam też od setek tysięcy lat niemalże nic się nie zmieniło w aspekcie podstawowego gameplay'a, a każdy kolejny tytuł spod ich znaków jest diabelnie grywalny. A na tym właśnie polega definicja dobrej gry, nieprawdaż?

Całość:

http://polygamia.pl/blogi/hidden-palace-z/2013/10/48__pokemon_xy/1?bo=1

Odnośnik do komentarza

takie tu moje przemyślenia, czyli co do megastonów, genialnie z nimi to wymyślili, nowy wygląd/statsy/typy dla starych poków a jednocześnie takie kamienie motywują by przeszukiwać teraz KAŻDY zakamarek mapy w celu znalezienia nowego, może jak i dotąd przez nikogo jeszcze odkrytego kamyczka do przemiany poka, hunting będzie pewnie trwał kilka miesięcy, kocham gamefreak <333

Edytowane przez mersi
Odnośnik do komentarza

Już ponad 7h a ja wciąż latam z jedną odznaką. Nie wiem czy to kwestia tego, że dawno nie grałem w Pokemony czy co, ale w tej grze jest tyle do roboty, że hej. Pobawiłem się poke amie - kręcenie głową i robienie dziwnych min do konsoli FTW, muszę wyglądać jak idiota (mam nadzieję że to faktycznie wykrywa twarz :P ), do tego super training. Jest na czym marnować czas. Muzyka w grze jest świetna - a w skali serii wybitna, na razie najlepsza byłą podczas pierwszego spotkania z profesorkiem.

 

Jeżeli chodzi o exp share to wcale nie jest tak jak na początku wszyscy myśleli, pokemony które nie walczyły dostają 50% exp z walki, jedyna równica względem poprzednich części to fakt że wszystkie Poki z drużyny dostają, a nie jeden który trzyma urządzenie. Więc nie jest tak źle. Na razie tego używam ale jak podładuję Charmandera przestaję.

 

I jeszcze pytanko, jak dostać tego Torchicka? Szukałem po opcja i eshopie, nie mogę znaleźć, chyba ślepy jestem.

 

Odnośnik do komentarza

A czy wreszcie opłaca się bardziej żąglowac pokémonami w podstawowej drużynie i zmieniac je w zależności od rodzaju nadchodzącej potyczki, czy nadal najważniejsze jest mieć przez cala gre te same 6 Pokow i wystarczy utrzymywać je na wysokich poziomach? Chodzi mi o to, czy teraz przewaga w typie pokemona bardziej rekompensuje różnicę w levelach.

Odnośnik do komentarza

Kogo macie w teamie? U mnie Lucario, Charizard (X wygląda genialnie), Pidgeot, Raiuchu, Tyrunt i Vivilion. Niestety zepsuło mi się Wifi w chacie i nie mam 3DSa w sieci a chciałbym porobić wymiany... :pinch:

 

657.png

662.png

 

674.png

 

686.png

 

i jeszcze bym tu widział Galvantulę, a jaki będzie szósty, to jeszcze nie wiem. Jakiś roślinny albo smok pewnie. Najchętniej to bym chyba chikoritę wsadził. Albo salamence.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...