Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Ale co traci ? Gra stara się szanować twórczość Sapkowskiego, ale jednocześńie trzyma jej się w miarę luźno. Nie muszę chyba pisać też, że sam pisarz ma generalnie mocno w swoich czterech literach grę, często narzekając na nią (na róźne apekty).

No i według mnie, Wiedźmin jako lektura w szkole byłby conajmniej nieporozumieniem. Świat w którym, obowiązkiem jest czytać sagę, jednocześnie odpuszczając ponadczasową klasykę chociażby w stylu świetnego Ziemiomorza, to zdecydowanie nie moja bajka. To już zdecydowanie bardziej wolałbym Dukaja jako możliwy wybór.

Ech jeszcze miesiąc do premiery, chyba jednak znowu przejdę dwójkę. Znowu po stronie Iorvetha ;)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie o książki - ci co znają wszystkie i orientują się lepiej w temacie Wiedźmina 3, to które np. 2 tomy ich zdaniem mają najściślejsze powiązania z nową grą CDP?

Cały wątek o

Dziecku Przeznaczenia

. Wybierając tylko dwie książki zepsujesz sobie odbiór historii. Ale jak bardzo chcesz iść na skróty, to powiedziałabym, że trzy ostatnie części.

 

Mnie saga wiedźmińska wciągnęła tak mocno, że przeczytałam wszystkie 7 książek w niecały miesiąc, więc nie bójcie się spróbować, nawet jeśli za literkami nie przepadacie :sorcerer:

Odnośnik do komentarza

Możliwość ustalenia stanu świata będzie...

 

W tym linku od kermita na poprzedniej stronie jest nawet potwierdzenie gdyby ktos jeszcze mial watpliwosci:

 

 

A "moment" in the game - czyli podejrzewam ze zostanie to jakos wplecione w gameplay a na zasadzie ustawiania opcji przed rozpoczeciem gry.

 

@Don

 

Tylko na PC bedzie dzialac opcja importu

Odnośnik do komentarza

Ale co traci ? Gra stara się szanować twórczość Sapkowskiego, ale jednocześńie trzyma jej się w miarę luźno. Nie muszę chyba pisać też, że sam pisarz ma generalnie mocno w swoich czterech literach grę, często narzekając na nią (na róźne apekty).

 

No i według mnie, Wiedźmin jako lektura w szkole byłby conajmniej nieporozumieniem. Świat w którym, obowiązkiem jest czytać sagę, jednocześnie odpuszczając ponadczasową klasykę chociażby w stylu świetnego Ziemiomorza, to zdecydowanie nie moja bajka. To już zdecydowanie bardziej wolałbym Dukaja jako możliwy wybór.

 

Ech jeszcze miesiąc do premiery, chyba jednak znowu przejdę dwójkę. Znowu po stronie Iorvetha ;)

 

Traci historie krain, miast, znanych postaci, calego konfliktu z Nifgardem.

Nie ma pojęcia tak naprawdę kim jest Ciri, co ją łączy w Geraltem, Tris Maligord, Yennefer, Jaskrem. Kim był Vilgefortz, Rince, Stefan Skelen, Bonhart o co tak naprawdę chodzi w Wojnie z Nifgardem,  kto stoii za konfliktami rasowymi, za rzeźnią Cintry, jak wygładała I i II wojna z Nofgardem kim tak naprawdę jest Cesarz Empyr, jak zgineła Pavetta itp itd...

 

Gracz który nie czytał książki nie wie kto stoii za tym wszystkich, kto oszukał wszystkich i dlatego nie wie tak naprawdę o swiecie Wiedzmina NIC.

Dlatego sorry ale nie wczuje się w Postać Geralta, nie wczuje się w postać Ciri ani nikogo innego tak jak ten kto zna prozę Sapkowskiego na wylot.

 

 

WIEDZMIN jako lektura szkolna dla młodziezy owszem super sprawa, bo porusza WSZYTKIE możliwe motywy postepowań, WSZYTKIE problemy dorosłych i dzieci, Wszystkie problemy rasowe. Jednak Saga jest za długa aby była lekturą. Niemniej jednak polecajcie ją  swoim dzieciom i sami czytajcie bo trudno o lepszą MĄDRĄ fantastyke.

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

WIEDZMIN jako lektura szkolna dla młodziezy owszem super sprawa, bo porusza WSZYTKIE możliwe motywy postepowań, WSZYTKIE problemy dorosłych i dzieci, Wszystkie problemy rasowe. Jednak Saga jest za długa aby była lekturą. Niemniej jednak polecajcie ją  swoim dzieciom i sami czytajcie bo trudno o lepszą MĄDRĄ fantastyke.

Cała saga tak, ale jeden tom opowiadań mogliby spokojnie wrzucić, albo trylogię husycką, też fajnie się to czytało. Też muszę sobie 1 i 2 część gier przypomnieć przed premierą, tym bardziej, że można save zimportować

Odnośnik do komentarza

Opowiadania są dopełniaczem jedynie, nawiazują do słowiańskich legend i tradycji. Nie przenoszą zbyt wiele wartościowych tresci co innego Saga.

 

 

Jeśli ktoś nie lubi czytać POLECAM słuchowiska wydane przez fonopolis (nie mylic ze zwykłymi marnymi audiobookami), do tej pory ukazały się

 

Opowiadania:

- Miecz Przeznaczenia

- Ostatnie życzenie

 

Saga:

 

- Krew Elfów

(Reszta w opracowaniu, Czas Pogardy ma wyjść latem 2015)

 

 

Dopełniacze:

- Dom Ze szkła (na podstawie komiksu)

- Sezon Burz (najnowsza książka Sapkowskiego o przygodach Geralta, osadzonych gdzieś między opowiadaniami a Sagą. Porusza temat czarodziejki Koral, z która Geralt miał romans a która później jak wiadomo z Sagi zginęła na wzgórzu Soden)

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Wczoraj kupiłem 2 pierwsze tomy sagi (opowiadania czytałem juz jakiś czas temu), mam nadzieje ze wyrobie się z całością do premiery, a i dobrze byłoby 2ke ograć jeszcze raz...

 

Ja mam podobny plan. Zarzuciłem jakimś PDF'em pierwszego tomu, przeczytałem kilkanaście stron, nawet mi podeszło, to kupiłem pierwszy i zobaczymy co będzie dalej. Gdzieś w trakcie przejdę sobie ponownie WIeśka 2. Najwyżej kupię Wiedźmina 3 w czerwcu jakbym się nie wyrobił.

Odnośnik do komentarza

WIEDZMIN jako lektura szkolna dla młodziezy owszem super sprawa, bo porusza WSZYTKIE możliwe motywy postepowań, WSZYTKIE problemy dorosłych i dzieci, Wszystkie problemy rasowe. Jednak Saga jest za długa aby była lekturą. Niemniej jednak polecajcie ją  swoim dzieciom i sami czytajcie bo trudno o lepszą MĄDRĄ fantastyke.

 

No każdy ma prawo do własnego zdania. Dla mnie wyjąwszy kilka opowiadań to bardzo przeciętna fantastyka, której i tak za dużo jest na rynku, tym bardziej niepotrzebna w szkole (choć umówienie jakiegoś opowiadania, proszę bardzo - choćby jako przykład nawiązań do mitologi słowiańskiej, której delikatnie mówiąc prawie nie ma w polskim szkolnictwie).

 

Co do pierwszej części a poropos nawiąń do książek. Mniemam, że CDPR rozwiąże to w odpowiedni sposób. Gra powinna bronić się fabularnie w kompletnym oderwaniu od literatury. Jest innym, odrębnym produktem jednak. Żaden projekt nie może polegać na znajomości motywu źródłowego. W poprzednich grach dali radę, tu pewnie też.

 

Żeby niebyło, oczywiście książki czytałem i nie wypowiadam się z perspektywy teoretyka (no nie mogłem przebrnąć tylko przez Sezon Burz, który uważam za bardzo zły).

Odnośnik do komentarza

majin buu sie oburza odnośnie książek bo pewnie jest januszem co nigdy żadnej książki nie miał w ręku.

Akurat saga o wiedźminie powinna byc obowiazkiem w liceum.

Jakie oburzenie? Największe oburzenie to jest wśród fanów, bo mają ból dupki o to, że ktoś pogra bez czytania książek. Osobiście mnie wali, ta wasza święta krowa zaraz po papieżu i Małyszu. Nie jestem zainteresowany tego tupu grami.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

 

majin buu sie oburza odnośnie książek bo pewnie jest januszem co nigdy żadnej książki nie miał w ręku.

Akurat saga o wiedźminie powinna byc obowiazkiem w liceum.

Jakie oburzenie? Największe oburzenie to jest wśród fanów, bo mają ból dupki o to, że ktoś pogra bez czytania książek. Osobiście mnie wali, ta wasza święta krowa zaraz po papieżu i Małyszu. Nie jestem zainteresowany tego tupu grami.

 

Nie my piszemy, że największe ruchadło wśród Nordlingów jest ciotą :P

Odnośnik do komentarza

Wiedźmin 3 w 4k

 

https://www.facebook.com/PLthewitcher/photos/a.1532593096984231.1073741828.1532577456985795/1589195624657311/?type=1&theater

 

Info dla consolefagów:

 

tak, to na 10 Titanach w SLI i 24 rdzeniowym, 128bitowym procesorze z NASA. Na PS4 będzie wyglądać podobnie, więc nie przepłacajmy 10k PLNów :dynia:

Edytowane przez WezyrBiałegostoku
Odnośnik do komentarza

Fajnie, że blacharstwo przed premierą potrafi się cieszyć graficzką - po premierze będzie zgrzytanie zębami i dym z kart graficznych. Osobiście wolę się przygotować do tej gry przez ponowne wczucie się w klimat książek i przypomnienie ostatnich wydarzeń z drugiej części. 

 

Odświeżam aktualnie ostatni tom Sagi. Mimo, że jestem w miarę na świeżo także z poprzednimi książkami, to jakoś tak mało pamiętałem, wszystko gdzieś uciekło, lub po prostu tak się kiedyś w to nie wkręciłem. Co się dzieje w Pani Jeziora, to po prostu :obama:

Np. każde wydarzenia związane z Ciri oraz Bitwa po Brenną, na której właśnie jestem  :banderas: 

 

Co ta Ciri będzie wyczyniać w grze, to ja nawet nie... :ohboy:

Zostało jeszcze trochę czasu, akurat dokończę książkę i przejdę jeszcze raz drugiego Wiesława, oczywiście ścieżką Roche'a, którą później na pewno ustawię w trójce. Iorweth jakoś tak mnie ryrał zawsze.

Edytowane przez Hum
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiekszośc z tych ryczących polskich blacharzy nie jest w stanie odpalic wiesława 2 na ultra, a podniecają się i skaczą jak małpki. Chyba, ze czegos nie rozumiem.

Niedoyebanie mózgowe. Po prostu wywyzszaja się tym że mogą mieć lepszą grafikę, a że są dymani w kakao przez każdego producenta gier i sprzętu to już nie widzą.
Odnośnik do komentarza

Zakończenie dwójki można traktować jako prolog trójki, przynajmniej w kwestii politycznej części fabuły.

Przygoda Geralta pokazana w dwójce w pewnym sensie się kończy, kilka wątków jest niedokończonych i zapewne będą kontynuowane.

Kilka decyzji, które się podejmuje będą w jakiś sposób skutkowały dopiero w kontynuacji, ale to tylko moje spekulacje.

Między dwójką, a trójką mija ponoć rok, czy coś koło tego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...