Skocz do zawartości

Wiedźmin 3: Dziki Gon


Rekomendowane odpowiedzi

Spiąłem poslady i przeszedłem grę. Grałem na trzecim poziomie trudnosci. Żałuję bo od 1/3 gry nie miałem już żadnych problemów z przeciwnikami. Wspaniała epicka przygoda. Niestety przez kilka problemów nie mogę się zdecydować czy wolę W3 czy BB. To co mnie najbardziej wkurzyło:

- wersja Ps4 to jakies nieporozumienie. Framerate, doczytywanie tekstur. Czasem brakowało całych budynków, czasem podbiegając do jakiejs osoby przez 10 sekund zamiast twarzy widziałem tylko jej zęby i gałki oczne.

- system walki. Drewno. Zupełnie go nie czuję. Nie ma żadnego hit stuna, czasem nawet nie wiadomo czy trafilismy czy nie (nie widać i nie słychać jak podczas walki z cappo di tutti cappi). Widać to jedynie po białych cyferkach wyciekających z przeciwnika. Cios, odskok, Quen itd.

- walka na pięsci. Małe ringi, często znajdujemy się w takim miejscu, że nie widzimy przeciwnika. Poza tym walka sprowadza się do trzymania sredniego dystansu i kontrowania mocnych ciosów naszego przeciwnika trzema szybkimi.

- strzelanie z kuszy pod wodą. Chyba nie muszę wyjasniać. Przynajmniej w takim miejscu powinnismy mieć pełną swobodę celowania a nie tylko pod wybranym kątem.

- movement, kontrola nad Geraltem. O (pipi)...Czy to nurkując, czy biegnąc, nie mówiąc już o tej nieszczęsnej jeździe konnej...Dawno mnie tak nic nie zirytowało. Najlepiej jak Geralt najpierw się rozpędza, potem chcemy go zatrzymać i robi zamach do tyłu jakby się chciał ponownie rozpędzić. Często ciężko jest wycelować w dany tunelik.

- te (pipi)ONE KAGANKI, SWIECZKI, OGNISKA i inne (pipi)stwa, które zapalamy akurat wtedy kiedy chcemy cos zlootować. Czy te knoty muszą się znajdować w każdym miejscu w tej grze? Przy każdej paczce, każdej beczce i wiadrze?

- misje Ciri. Dobrze, że przynajmniej były krótkie.

Dla mnie takie 8/10. Gdybym grał na PC byłoby 9.

 

edit: Gdyby kogos to interesowało to skończyłem na 34 levelu.

Edytowane przez ornit
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Spiąłem poslady i przeszedłem grę. Grałem na trzecim poziomie trudnosci. Żałuję bo od 1/3 gry nie miałem już żadnych problemów z przeciwnikami. Wspaniała epicka przygoda. Niestety przez kilka problemów nie mogę się zdecydować czy wolę W3 czy BB. To co mnie najbardziej wkurzyło:

- wersja Ps4 to jakies nieporozumienie. Framerate, doczytywanie tekstur. Czasem brakowało całych budynków, czasem podbiegając do jakiejs osoby przez 10 sekund zamiast twarzy widziałem tylko jej zęby i gałki oczne.

 

Niestety, ale to faktycznie dość mocno dokucza - szczególnie w Novigradzie, a tam przecież spędzamy z 12-15 godzin :/

Odnośnik do komentarza

Grałem na trzecim poziomie trudnosci. Żałuję bo od 1/3 gry nie miałem już żadnych problemów z przeciwnikami.

Wychodzi na to, że jak ktoś nie jest niedzielnym graczem, to tylko najwyższy. Sam mam 15 poziom postaci. Ginęło się tu i ówdzie, ale nie miałem ochoty obniżać trudności. Na tej najwyższej przynajmniej trzeba się postarać i każda wygrana potyczka daje pewną satysfakcję.

Odnośnik do komentarza

Spiąłem poslady i przeszedłem grę. Grałem na trzecim poziomie trudnosci. Żałuję bo od 1/3 gry nie miałem już żadnych problemów z przeciwnikami. Wspaniała epicka przygoda. Niestety przez kilka problemów nie mogę się zdecydować czy wolę W3 czy BB. To co mnie najbardziej wkurzyło:

- wersja Ps4 to jakies nieporozumienie. Framerate, doczytywanie tekstur. Czasem brakowało całych budynków, czasem podbiegając do jakiejs osoby przez 10 sekund zamiast twarzy widziałem tylko jej zęby i gałki oczne.

- system walki. Drewno. Zupełnie go nie czuję. Nie ma żadnego hit stuna, czasem nawet nie wiadomo czy trafilismy czy nie (nie widać i nie słychać jak podczas walki z cappo di tutti cappi). Widać to jedynie po białych cyferkach wyciekających z przeciwnika. Cios, odskok, Quen itd.

- walka na pięsci. Małe ringi, często znajdujemy się w takim miejscu, że nie widzimy przeciwnika. Poza tym walka sprowadza się do trzymania sredniego dystansu i kontrowania mocnych ciosów naszego przeciwnika trzema szybkimi.

- strzelanie z kuszy pod wodą. Chyba nie muszę wyjasniać. Przynajmniej w takim miejscu powinnismy mieć pełną swobodę celowania a nie tylko pod wybranym kątem.

- movement, kontrola nad Geraltem. O (pipi)...Czy to nurkując, czy biegnąc, nie mówiąc już o tej nieszczęsnej jeździe konnej...Dawno mnie tak nic nie zirytowało. Najlepiej jak Geralt najpierw się rozpędza, potem chcemy go zatrzymać i robi zamach do tyłu jakby się chciał ponownie rozpędzić. Często ciężko jest wycelować w dany tunelik.

- te (pipi)ONE KAGANKI, SWIECZKI, OGNISKA i inne (pipi)stwa, które zapalamy akurat wtedy kiedy chcemy cos zlootować. Czy te knoty muszą się znajdować w każdym miejscu w tej grze? Przy każdej paczce, każdej beczce i wiadrze?

- misje Ciri. Dobrze, że przynajmniej były krótkie.

Dla mnie takie 8/10. Gdybym grał na PC byłoby 9.

 

edit: Gdyby kogos to interesowało to skończyłem na 34 levelu.

Twoja opinia jest 100 razy lepsza niż większość recenzji (oceny w PE to jakiś żart). Jak można było dać 10 grze która ma spore problemy "techniczne". Zresztą "zagranica" nie lepsza. 

Edytowane przez Popa
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam polski dubbing w tej grze. Im dłużej gram, tym bardziej czuję się jak w ulubionym serialu, w którym postacie są wyraźne, charakterne itp. Tutaj mam wrażenie, że aktorzy perfekcyjnie wczuli się w rolę, m.in.

 

- Baron -> rewelacyjny Jędrula z Rodziny Zastępczej lol

- Dijkstra -> dialogi z Geraltem przepełnione szyderą, po prostu majstersztyk

 

No nie wiem, mam wrażenie, że każdy głos tutaj pasuje do roli (przynajmniej męski, bo baby zawsze trochę bardziej sztucznością i pompą zachodzą xd). Może kiedyś przejdę drugi raz po angielsku, ale z tego co słyszałem, tam wiedźmin charczy jak Bale w Batmanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na te sporadyczne błędy można przymknąć oko z czasem będą pewnie eliminowane, zresztą już to widać.Zgadzam się z tym toporym systemem walki nad tym powinni jeszcze popracować.Brakuje przysłowiowego "(pipi)nięcia" bo już nawet w takim Fable machanie mieczykiem było bardziej intuicyjne i efektowne.Ale z czasem pojawia się chęć wykorzystywania niesprawdzonych metod czy też technik wykorzystywania znaków, bloków w rozgrywce i to jest fajne.W sumie to jest RPG z krwi i kości z wielką ilością statystyk wpływających na różnorodny system rozgrywki z detalami które mają znaczący wpływ na nasz postęp.Gra RPG z wielgachnym światem z rozbudowaną mechaniką questów a nie, płytkim korytarzykiem, od punktu A do punktu B z misjami pobocznymi polegającymi na nudnym zbieractwu. I to jest własnie w niej piękne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Yennefer i Ciri mają spoko głosy, gorzej Triss :/

Przestań, triss jest piękna w każdym calu,ruda ekstraklasa, kochałbym. przede wszystkim, bije od niej szczerością i prawdziwym uczuciem co mnie od razu w niej ujęło. Dlatego cwaniare Yennefer odesłałem z kwitkiem, bo mnie ta melepeta swoim zadufaniem i podwójną twarzą wpieniała już od dawien dawna.

Uwaga, kolejne piękno gry wiedźmin 3:

w romansie, zasugerowalismy sie wyborem, takim samym, jaki bysmy podjeli w prawdziwym zyciu

  ;):banderas:

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Taka moja opinia- na przyjęciu przy fontannie, mimika twarzy Triss niszczyła to, co robił jej głos. 

 

Chłonę Wieśka na spokojnie, zdobyłem komplet rynsztunku Gryfa na II poziomie. Skellige bije Velen na głowę- klimatem. Bo w tym drugim widoczki bardziej swojskie.

 

Nie wiem czemu, ale w statystykach, mój czas gry z 1 dnia i około 23h nagle się wyzerował (na patchu 1.03) i zaczął mi nabijać od nowa. I teraz wynosi 14 godzin.

 

Parę razy nie doczytała mi się tekstura jakiejś pobocznej postaci, ale innych grzechów (czasów loadingów i ikon na mapie chyba nie naprawią) nie uświadczyłem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...