Skocz do zawartości

Vikings - 2013 - HistoryHD


xbor

Rekomendowane odpowiedzi

No 11 odc dojebany fest, ale potem to już równia pochyła aż do bzdurnego i miałkiego finału.

Serial ogólnie wyjebał się na cyce bez Ragnara, a najnudniejszy był chyba ten wątek z Islandią i potem Indianami.

 

Ten sequel chętnie sprawdzę, bo klimatycznie to serial się trzymał, ale zrobiła się na ostatnie sezony straszna telenowela i to, że w sumie to każdy każdego zdradzał bez jakiegoś głębszego powodu też było mierne, bo zabijało nieprzewidywalność.
 

Odnośnik do komentarza

W zeszłym tygodniu skończyłem serial i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony. W piątym sezonie serial mocno zleciał w dół z formą i przed Valhallą jak go nadrabiałem to momentami bardziej z poczucia przywiązania ale druga połowa szóstego sezonu to już zwyżka formy. Nie całkowicie, ale zdecydowanie lepiej niż we wcześniejszych epizodach. 11 odcinek to tak jak piszecie szczyt tego sezonu, a końcówka jedna z lepszych w całym serialu. Kapitalne pożegnanie.

 

Spoiler

Straszne, że coś co zaczęło zabijać ten serial rozpoczęło się od... Flokiego. Islandia i potem Grenlandia była zajebiście nudna i nieciekawie napisana. Motyw morderstwa w miarę spoko, ale potem kolejne 10 odcinków niczego. Zaczęło to się zbierać z kolan od pojawienia się tam Ubbe i w końcu jedyny ciekwy motyw ich podróży pojawił się w Winlandii. Nie ciągnął się przez cały/dwa sezony tylko kilka odcinków i miał fajny klimat. Podobał mi się story wątek z Rusami, a postać Olega - świetnie zagrana.

 

Fajnie, że Netflix kupił prawa do serialu i niedługo spojawi się spin off. Serial potrzebował odświeżenia i teraz czas na zupełnie nowych bohaterów i nową historię. Podobno prace nad nim idą bardzo dobrze, a podczas prac stracili tylko 3 dni przez koronawirusa. Pozostaje czekać :) 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Też jestem na tak. Formuła i realizacja były spoko cały czas, ale trochę tasiemiec się zrobił z tymi samymi postaciami + za Ragnara to wiadomo, kiedyś to było, a potem te gównioki to nie to samo.
Mam nadzieję, że spin off będzie miał głownego bohatera po prostu bez kombinacji i skakania na 17 różnych wątków.

Edytowane przez Soban
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

W końcu przysiadłem do tej serii z zamiarem obejrzenia całości. Wcześniejsze próby kończyłem na drugim sezonie i odpuszczałem, bo przerażała mnie liczba odcinków, nie lubię takich tasiemców, bo prędzej czy później jakość spada i kończy się męczeniem buły. No i jestem na początku szóstego sezonu i zmuszam się do oglądania, mam wrażenie, że cały wątek Ivara na Rusi jest zrobiony na siłę, dobrze chociaż, że sam Ivar stał się nieco mniej irytujący, bo już nie w każdej scenie patrzy spod byka złowrogo się uśmiechając. Pewnie dokończę, ale zgadzam się z popularną opinią, że serial skończył się

Spoiler

na śmierci Ragnara.

Przed "Wikingami" oglądałem "Upadek Królestwa", który uważam za dużo lepszy serial o najeźdźcach z północy, może przez to, że jest właśnie mniej rozwleczony.

 

Od wczoraj wleciał też trzeci sezon Valhalli na netfliksie i w sumie lipa, jakieś to wszystko takie za bardzo kolorowe i ugrzecznione. Wiem, że był przeskok o 100 lat, ale wolałem zdecydowanie surowość i klimat pierwszy sezonów Wikingów. Jest też chyba mniej przemocy, przynajmniej w dotychczasowych trzech odcinkach, które widziałem. Do tego do bólu mdłe główne postacie (Godwin na plus, ale cała ekipa Wikingów do zapomnienia). To ostatni sezon więc obejrzę do końca, bo ciekawi mnie, mimo wszystko, jak to się skończy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...