Skocz do zawartości

The Last Guardian


czarek250885

Rekomendowane odpowiedzi

"nie dla każdego" swoją drogą ale eurogamer wspomina o fpsach w okolicach 10 :< i problemach z kamerą...Team Ico to kaprawy dev w tym temacie i się odbiło w ocenach za stan techniczny ich dzieła

 

Co ta fraza w reckach ma oznaczać w ogóle. Jest bezsensowna, i nadużywana. Żadna gra nie jest dla każdego, nawet taka fifa czy cod, bo do mnie i wielu ludzi nie trafiają.  A im lepszy tytuł tym zazwyczaj celuje w węższe grono odbiorców.

Odnośnik do komentarza

@Godot

Raczej podejście do gier w ogóle. Jeśli oczekujesz od gry dopracowania w kwestii technikaliów, sterowania, systemów rządzących grą to możesz tego nie dostać. Już nie mówiąc o tym co przyświecało Uedzie od początku projektowania TLG - czyli stworzenia postaci, która nie będzie słuchała gracza i będzie jednocześnie irytować oraz sprawiać, że będziesz się przejmować nią - z  recenzji autorów, których lubię/szanuję wychodzi, że ta sztuka się udała.

Tak jak pisałem, od początku było wiadomo, że gra będzie bardzo różnie przyjmowana - nie pasuje do dzisiejszych czasów, albo inaczej ujmę to: komunikuje się z graczem w sposób, do którego raczej nie jest przyzwyczajony.

 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Z recenzji Polygami :

 

 

Kunszt projektantów poziomów widać też po tempie, w jakim się je pokonuje. Krawędzie których można się złapać nie są tu pomalowane na czerwono jak w Mirror’s Edge. W przeciwieństwie do Dying Ligt nikt nie upaćkał też białą farbą ścian, po których można gdzieś wskoczyć. Poza tym The Last Guardian nie ma trybu detektywa ani żadnego skanera przeczesującego środowisko. We właściwe każdym miejscu wystarczy się rozejrzeć i chwilę zastanowić, żeby ruszyć dalej. Nie mamy wrażenia sprintu przez lokacje, mało jest też jednak miejsc, gdzie naprawdę można się zaciąć

 

Cos pieknego, powrot do czasow gdzie gry nie traktowali graczy jak debili. I podsumowanie recki z Gamezilli

 

:banderas:

Edytowane przez Ma_niek
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Taki prezencik na Mikołaja... :banderi: Chyba nic lepszego się nie znajdzie. W sumie dobry czas na premierę i chyba celowo zamierzony.

 

Chociaż niektórzy faktycznie mogą mieć problemy z przełknięciem gry rodem z PS2 w 2016 roku. Oby sprzedaż mimo to się udała i żeby Ueda znowu coś fajnego stworzył. Trzymam kciuki za ten projekt bardziej niż za którykolwiek inny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

i podobne uwagi na eurogamer.pl

 

Pokonywanie problemów jest zróżnicowane i wymaga myślenia. Gra praktycznie w ogóle nie prowadzi nas za rękę. Magiczna strzałka czy świecąca kropka nie podświetlają ścieżki prowadzącej do celu. The Last Guardian wymaga pozbycia się wielu przyzwyczajeń ze współczesnych gier, oferujących mnóstwo ułatwień. To miła, odświeżająca odmiana.

Musimy być spostrzegawczy i uważnie się rozglądać. Znalezienie sposobu odblokowania dalszej drogi niezmiennie sprawia wielką satysfakcję,

 

można tak bezlitośnie w 2016?

wciąż można, jak najbardziej :fsg:

ciekawe czy recenzje z dropami fps objął "day one patch"

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie po sporym napływie recenzji, nadal się trzyma wyżej niż obstawiałem. Doczytałem resztę autorów, których lubię i wiem, że dla mnie będzie to pewnie jedno z najlepszych doświadczeń w tym roku (a raczej następnym, bo grę ogram jak wrócę ze świąt).

No, ale ja jestem w gronie osób, które ICO i SoTC uważają za arcydzieła, przekraczające własne medium, więc niczego innego się nie spodziewałem.  Oby następne gry Fumito nie były obarczone naklejką AAA (do której nie pasuje i tyle, zresztą pracuje z mniejszym budżetem i tak). Przejście ze struktury korporacyjnej we freelancing na pewno w tym pomoże, chociaż obstawiam dalszą współpracę z Sony, tylko na zasadach podobnych do thatgamecompany i innych podobnych ekip.

Odnośnik do komentarza

Z recki Gamezilli, która dała 9/10.

 

minusy:

- Świrująca kamera i animacje

- Wyraźnie przestarzałe tekstury i sporadyczne spadki w płynności

plusy:

- Fenomenalny design poziomów!

- Spójny, logiczny i przekonujący świat

- System relacji z Trico

- Stale oferuje coś nowego!

- Dobre tempo i zróżnicowanie rozgrywki

- Świetny balans napotykanych wyzwań

- Ścieżka dźwiękowa

- Wciąga i nie chce puścić ani na chwilę!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...