Skocz do zawartości

Marvel Cinematic Universe


tk___tk

Rekomendowane odpowiedzi

No bez jaj. Dobre sceny walki to były w Kingsman, w Ultronie niestety kamerzystę i montażystę dopadła padaczka i mimo że sceny są pomysłowe to strasznie chaotyczne, a kamera trzepie że nic nie idzie ogarnąć. Jedynie momenty, w których mamy szeroki kadr, gdzie widać akcję z daleka plus slow-mo dają satysfakcję. Ale to moje zdanie ;) Transformers są o klasę niżej, ale widać, że twórcy dużo z Baya pożyczyli jeśli chodzi o chaos.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kurde co wy?

 

ja też jestem wrogiem trzęsiawki kamerowej i strasznie mnie wkurza gdy sceny walki albo jakieś sceny bitewne polegają na tym że kamera tak sie trzęsie żeby nic kompletnie nie było wiadać (a większość filmow ma ten problem), ale tutaj a avengersach2 właśnie wiele razy widziałem co sie dzieje i byłym zadowolony z pracy kamery.

może był 1-2 bardzo krótkie ujęcia gdy serio było widać tylko trzęsiawke, ale ogolnie było lepiej niż w większości filmow

Odnośnik do komentarza

dzięki za poparcie ziomek, buziaczki :**

 

ale serio, ja jestem ogormnym fanem scen bitwenych

do tej pory moimi ulubionymi filmami w tym temacie były

1. LOTR, a zwłaszcza 3 część, a zwłaszcza szarża Rohanu, popoprostu kocham tą scene. czysta moc i roz(pipi). zaraz potem jest szaraża Rohanu na olifanty (słonie) też cudo

2. 300 - tutaj było bardzo wiele scen które świetnie w slow motion pokazywał walkę, i to właśnie było świetne - zamiast trzęsiawki kamerowej było slow-mo i to było epickie

3. troja - co prawda tu było znacznie słabiej niż 2 pierwsze miejsca ale też było kilka sensownych bitew i kilka walk 1vs1 które były bardzo fajnie zrobione

 

te 3 filmy to śmietanka scen bitewnych i lubie je właśnie dlatego że dobrze pokazywały walke (chociaż w LOTR też bywały fragmenty rzucania kamerą)

 

praktycznie wszystkie inne filmy mają przeważającą część scen bitewnych nakręconą za pomocą kamerzysty z parkinsonem. miotanie kamerą jak szatan byle by nie pokazać nic konkretnego - to zawsze mnie wkurzało.

 

ale musze kolejny raz powiedzieć że w avengersach2 było naprawde dużo scen które świetnie  i widowiskowo pokazywały walkę, i wbijały w fotel.

oczywiście było też troche chaosu, ale było też naprawde dużo scen świetnie pokazanych i świetnie zaplanowanych.

 

 

takie jest moje zdanie, nie musicie sie z nim zgadzać ale mimo to chciałem napisać torszkę więcej o tym jak bardzo zwracam uwagę na sceny bitewne i właśnie w związku z tym wysoko oceniam avengers2

 

 

ps - przykładowo takie transformersy to jest sieczka na szybko sklecona z wybuchów i  durnych efektów specjalnych. oglądałem to z uśmiechem politowania

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

z trudem to przyznaje ale yano ma rację a reszta blefuje.

Jak Yano ma rację, to znaczy, że jednak blefujesz.

 

Zgadzam się z Rudiokiem, ostatnio Kingsman pokazał jak powinna wyglądać dobra naparzanka w tego typu filmidle.

Odnośnik do komentarza

Beznadziejnie :/ Marvel naprawdę nie zna innych przeciwników Spider-mana, że po raz trzeci będziemy musieli oglądać Green Goblina. Jeszcze pewnie zrobią z niego głównego villaina, który będzie występował we wszystkich filmach ze Spidey.

Miało przecież nie być elementów, które już wszyscy dobrze znają :( .

 

P.S. W sumie zdjęcia do Civil War już trwają, a aktor, który wcieli się w Petera nie jest jeszcze (oficjalnie) wybrany. Rozumiem, że jego rola w filmie nie będzie zbyt znacząca i wystąpi tylko gościnnie.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

nie no osborn w mcu to bankowo będzie postać wykraczająca poza filmy ze spajdim więc dobrze żeby pojawił się jak najwcześniej nawet jakby nie miał stawać się jeszcze goblinem. podobnie ock i jego sinister six. Petera prawdopodobnie zagra asa butterfield. lada dzień myślę ogłoszą nazwisko.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ciekaw jestem jak wypadnie Civil War. Winter Soldier i Age of Ultron postawiły wysoko poprzeczkę, chociaż mając na uwadze co jest tematem Civil War, to wiadomo, że będzie bliżej do Avengers.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...