Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy numer PIXEL'a jest najlepszy z dotychczasowych. Dużo bardzo dobrych artykułów, efektowna okładka - bardzo dobre pismo. Jedyne, co mi nie pasuje, to zbyt duża liczba recenzji gier na jakieś popierdółki, czyli tablety i komórki - oby jak najmniej tego badziewia. Warto kupić i wspierać prasę drukowaną, bo jak nie daj Boże padnie PE i ten PIXEL, to przestanę w ogóle czytać o grach. Jak widzę jakieś filmiki na stronach, to już wiem, że poprzedzi go co najmniej 30 sekundowa reklama, portale obs.rane są reklamami i debilnymi artykułami, które pisane są dla półmózgów.

Odnośnik do komentarza

To takie fotostory ze spojlerami, lepiej szybko przekartkować jeśli się nie grało.

 

Dałem Pixelowi szansę na trzy numery. Dzisiaj kupiłem trzeci i podjąłem decyzję - będę kupował regularnie. Mam wrażenie że Pixel przetrwa i dojdzie do co najmniej 50 numeru. Lubię czasopisma o grach, jestem z ery VHS i chcę mieć do czytania co najmniej dwa pisma miesięcznie. Gramy! chyba definitywnie padło. O Neo Plusie cisza. Kochane Psx Extreme i Pixel będą w sam raz. Nie mogę się tylko zdobyć na bliższy kontakt z redakcją, mam na myśli rejestrację na ich forum i lajk na fejsiku. Pismo powstało na wałku z SS i jakiś tam smrodek na razie będzie.

 

Na razie tylko szybko przeleciałem nowy numer - fajny jest wywiad z panem Mazurem o polskiej branży, recka The Order uczciwa (warto jak stanieje), ale screeny wyjątkowo słabe. Zresztą w PE też nie zachwycały. Dziwna sprawa, taka piękna gierka, a na papierze nie zachwyca. W artykule o Xboxie śmiesznie napisali że pad jest idealny do wyścigów, ale do strzelanek lepszy Dual Shock 3 :)

 

Aha, Micz napisał we wstępniaku, że nie są ani pecetowi ani konsolowi. 

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

W kioskach/sklepach nie. Pytaj może na ich grupie fejsowej?

Gdy szukałem trzeciego numeru, wszędzie był drugi i pytam, czy może doszedł trzeci, ale jeszcze nie rozłożyli (wg. fejsa numer miał być), babka odpowiedziała, że jakby był nowy, to by musieli zdać stary numer. Także pozostaje Ci Allegro, albo pytaj na ich grupie, to może wyślą Ci archiwalię.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nadal czując jeszcze trochę smród po wałku z SS, kupiłem jednak trzeci numer pixela i po pobieżnym przekartkowaniu bardzo mi się podoba. miły dla oka, schludny layout, rezygnacja z ocen w reckach i kontekstowo powiązane wywiady po każdej większej - to rozumiem. o zawartości nie mogę wiele powiedzieć (zabieram się za czytanie jak skończę styczniowego edge'a :reggie:), ale jestem prawie pewien, że będę kupował dopóki będzie żyć.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Pierwszy przeciek właściwy z numeru 4. Pixela i od razu rzecz konkretna. Historia sagi The Elder Scrolls od narodzin aż po Skyrim spisana przez Borka, który spędził w świecie Tamriel 500 godzin, lekko licząc! Wszystkie ewolucje i rewolucje, zmiany w alchemii i silniku gry zostały w tym tekście odnotowane. Plus unikalne screeny, ściągnięte i starannie dobrane osobiście przez autora. Oczekujcie ośmiu mięsistych stron o jednej z trzech najważniejszych serii komputerowych RPG.

 

Wreszcie - nie cierpię bullshotów czy innych obrazków podpierdzielonych z google grafiki.

 

PS 30 kwietnia nowy numer.

Odnośnik do komentarza

 

 

Pierwszy przeciek właściwy z numeru 4. Pixela i od razu rzecz konkretna. Historia sagi The Elder Scrolls od narodzin aż po Skyrim spisana przez Borka, który spędził w świecie Tamriel 500 godzin, lekko licząc! Wszystkie ewolucje i rewolucje, zmiany w alchemii i silniku gry zostały w tym tekście odnotowane. Plus unikalne screeny, ściągnięte i starannie dobrane osobiście przez autora. Oczekujcie ośmiu mięsistych stron o jednej z trzech najważniejszych serii komputerowych RPG.

 

Wreszcie - nie cierpię bullshotów czy innych obrazków podpierdzielonych z google grafiki.

 

PS 30 kwietnia nowy numer.

 

 

może próbują się zrehabilitować zrzutami ekranu z youtuba jak było przy opisie Gothica :reggie:

Odnośnik do komentarza

Okładka nowego Pixela wylądowała na FB (znowu nie podeślę bo piszę z fona). Świetna, wyprzedza o kilka długości tą z nowego PSX (wszystko przez tą tablicę ogłoszeń na niej umieszczoną). W numerze m.in. mega artykuł o serii Monkey Island wraz z wywiadami i o serii Elder Scrolls. Szykuje się kolejny goty nr. :)

Odnośnik do komentarza

11148605_1040623082614964_78952749939535

 

 

fajne jest to, że pewna wizja artystyczna nie jest zmącona póki co hajsem, kupie na pewno bo przyjemnie się czyta, ale brakuje mi charakternych ludzi, którzy by pisali o grach a nie jakieś suche pierdy z octem jak np w poprzednim numerze opisanie żywota Xboxa 360, obrazkowy Bioshock Infitnite czy dość po macoszemu potraktowany temat noire. 

Odnośnik do komentarza

Charakternych ludzi to już nawet w PSXE zaczyna brakować. Pisemko się stacza a konkurencja nie śpi. Pixel też nie jest idealny, ale większość artykułów jest naprawdę zacnie przygotowana i z numeru na numer jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza

CDA jeszcze da radę czytać? Ostatnio kupiłem w zeszłym roku na urodziny chyba i odbiłem się jak piłka od ściany. Ni cholery nie mogę przekonać się do CDA ponownie, a kiedyś miałem prenumeratę przez 8 lat (od 2000 roku jakoś).

Odnośnik do komentarza

CDA jeszcze da radę czytać? Ostatnio kupiłem w zeszłym roku na urodziny chyba i odbiłem się jak piłka od ściany. Ni cholery nie mogę przekonać się do CDA ponownie, a kiedyś miałem prenumeratę przez 8 lat (od 2000 roku jakoś).

CDA lubię za to, że wieksząść piszących recenzje ma całkiem, całkiem warsztat pisarski i czyta się ich wypociny dosyć przyjemnie. Podoba mi się też to, że mają swój gust i ich oceny nie pokrywają się często ze średnią na metacritic, nie ma tam odczuwalnej asekuracji (hajpowany tytuł nie musi wcale dostać 7 i więcej ). Nikt się też specjalnie wydawcom nie kłania. Fakt , że nie zawsze zgadzam się z ich werdyktami (często jestem od nich bardzo daleki), ale zazwyczaj też potrafię zrozumieć ich punkt widzenia. Nie stawiają pomnika obecnej generacji konsolek i raczej od samego jej początku trzeźwiej (w moim odczuciu) spoglądają na ten rynek, podczas gdy konkurencja strzela tekstami rodem z postów YETIego z CW (och,ach cudowna generacja itp.). Piszą prędzej to co wiekszość userów tego forumka mówi prywatnie i jest to zazwyczaj dalekie od obrazu kreowanego na forum czy w PE. Czy przez to faworyzują gierki na PC? Według mnie wygląda to tak, że bardziej opierają się na swoim widzimisie co do tego jaki powinien być dany szpil niż na tym, na jaką platformę wychodzi. Sam profil pisma powoduje, że możemy przeczytać tam pozytywną reckę o gierce o której istnieniu wcześniej nie mieliśmy pojęcia, bo mogliśmy nie zauważyć tytułu, którego jedyna promocja polega na umieszczeniu go w bibliotece Steama. Można mieć czasami zastrzeżenia co do merytorycznej strony recenzji, ale to jest do wybaczenia i nie będę raczej bronił stanowiska, że jak nie grałeś w w 27 części jakiejś serii, to nie masz prawa oceniać jej 28 części(przy założeniu, że lubisz dany gatunek). Takie recenzje -pomijąc gafy wynikające z nieznajomości poprzedniczek i zazwyczaj polegające na tym, że recenzent pomyli coś związanego z historią lub uzna jakąś mechanikę za nową, a przecież już była w "siedemastce"- dają świeższe spojrzenie, mniej więcej takie jak czytelnika, który lubi dany gatunek, ale nie miał okazji ograć wcześniej akurat nic z tej serii.

 

CDA ma tragiczną stronę wizualną, obrzydliwą wręcz, więc to mi się nie podoba, ale nie należę do osób dla których w przypadku czytadła ma to jakieś większe znaczenie w dluższej perspektywie niż tylko pierwszy kontakt wzrokowy z półką w kiosku. No może mniejszy wstyd czytać Pixela przy ludziach, ale tam gdzie zazwyczaj ląduje u mnie prasa growa nie ma ich za dużo.

Nie podoba mi się też to " Na luzie", bo jest równie obrzydliwe jak wizualia CDA. Za to felietony są najlepsze ze wszystkich 3 gazetek. Tutaj też się kłania dobre pióro, a nie tylko to co się chce przekazać. Np. chciałbym zobaczyć u konkurencji równie dobry trollingowy tekst z okazji 1 kwietnia jak ten z CDA.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...