Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem, czy znowu będę musiał objechał pół miasta w poszukiwaniu najnowszego numeru. Ostatni Pixel przeczytany od deski do deski, książka Kosmana również, także jestem trochę na głodzie i nie uśmiecha mi się czekać do piątku...

Ostatnio Ruch nawalił (albo inny dystrybutor) i w niektórych punktach/kioskach, numer był dzień później.

W Carefourze/Tesco, w tamtejszym punkcie Inmedio na pewno znajdziesz swój numer, jutro rano:)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie Cd-Action. Ot, tak chyba w celu przywrócenia dawnych wspomnień, czytaniem Action Maga, sprawdzaniem bonusów itp. (Nie)stety, nie da się przywrócić tamtych chwil, a kupno tego magazynu w 2015 roku, jest chyba jakimś błędem:)

Może nie aż tak, ale taka moda na retro zapanowała, że ja pier.dole. Jak dla mnie to tylko Pixel obecnie się liczy, a reszta niech nie robi kopii, skoro jeszcze niedawno pisali "PIERWSI W POLSCE, PIERWSZA RECENZJA NA ŚWIECIE" i cały ten wyścig: wrzucisz grę na okładkę, to dostaniesz grę do testów wcześniej. A tymczasem na najnowszym numerze Pixela wylądował Klayman, cyz jak tam ten plastelinowy goguś się zwie.

Patrzcie, co za cykl rozpoczyna CDAction - to wszystko już było w PSX EXTREME spisane przez Rogera, a tymczasem skoro moda na retro...:

DSC_0281.jpg

Kurde, miałem kiedyś stronkę "x-generacja", gdzie opisywałem różne, stare graty, ale się nie przyjęło, a teraz taka moda.

Ponadto w magazynie dość ciekawy dział "dałbym dychę", gdzie opisują stare gry, które dziś zasługują na coś więcej, niż "7" w tamtym czasie.

Tekst o ciekawostkach z Mortal Kombat, ok, premiera gry i teraz każde pisemko pisuje historię Mortala, czy inne stare ciekawostki. Na pewno nie przeczytam po raz kolejny tego samego.

No i taki tekst w Na Luzie:

"mam 15 lat, lubię grać w simsy (...),

czy w Action Redaction:

"nie rozumiem czemu odpisujecie na głupie listy gówniarzy, z 15-latkiem też byście dyskutowali na ulicy?"

To tylko utwierdza mnie w przekonaniu dla kogo jest ten magazyn. A piętnastolatka nie interesuje raczej ATARI 2600, czy inne "retro" teksty.

Odnośnik do komentarza

Grzybiarz to nie jest Klayman tylko postać z nowej gry twórców Neverhood - Amikrog.

 

Inaczej - na okładce jest Tommynaut (i Beak-Beak) z gry Armikrog :P

 

Czytam 5 numer (fiu, fiu - szybko zleciało) od wczoraj. Ogólnie Pixel trzyma wysoki poziom - nawet Borka da się czytać, tylko te 21 klatek bym wywalił - nie rozumiem idei tego cyklu.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie Cd-Action. (...) No i taki tekst w Na Luzie:"mam 15 lat, lubię grać w simsy (...),czy w Action Redaction:"nie rozumiem czemu odpisujecie na głupie listy gówniarzy, z 15-latkiem też byście dyskutowali na ulicy?"To tylko utwierdza mnie w przekonaniu dla kogo jest ten magazyn. A piętnastolatka nie interesuje raczej ATARI 2600, czy inne "retro" teksty.

Szkoda, że nie zacytowałeś ich odpowiedzi na ten zarzut...

Dla mnie CDA to obecnie #1.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ethan, This War of mine za cene - 16.90 kogoś tutaj ładnie przygrzało słoneczko

Ethan ostatnio potanial, był za niecałe 30 zł. A CDA kiedyś dało któregoś Asasyna i pewnie był on droższy niż 30 zł. W sumie często dają pelniaki warte więcej niż samo pismo

 

Polskie gry na steamie...hmmm, pewnie będą jakieś sredniaki, może coś od Bloober Team (bluber team?:), może Two Worlds Two, które było darmowe:).

Mam nadzieję, że te gry, to jednorazowy wybryk. Od pelniakow jest CDA, nie chcę tej bazy czytelników tutaj. Jak się miało 15 lat, to się czytało CDA, jak się ma 30, to się czyta Pixela;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Wraz z z nim mamy dla Was kolejne prezenty: 3 pełne wersje gier PC. Tytuły zdradzimy wkrótce, ale już teraz możemy powiedzieć, że wszystkie trzy gry to polskie produkcje niezależne, posiadające polskie wersje językowe i reprezentujące różne gatunki, a my dostarczamy je w formie kluczy (kodów), które umożliwiają pobranie i ich aktywację ba platformie Steam."

 

Przecież wyraźnie napisali, że to będą indie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak sprawdziłem na PPE w archiwum numerów i ostatnim był 181. To ten rocznicowy z okazji 15lecia PSXE. Ale to był taki jednorazowy zakup z sentymentu bo jako tako moim ostatnim nr był 152 ale nawet przy tych ostatnich co kupowałem już pomału brakowało mi czegoś w pisemku. Dla tego rocznicowego zrobiłem wyjątek bo pomyślałem,że może wrócę do kupowania szmatławca ale jednak nie umiałem się wczuć w klimat współczesnego PSXE i zrezygnowałem z powrotu.

 

Przed PSXem zbierałem Gamblera/CD Action/Clicka. Teraz miejsce tych wszystkich pisemek zajął Pixel bo też dość dobrze wpisuje się w moje obecne gusta. Retro,blaszaki,troszkę o growej branży i trendach+indie gierki. Mam nadzieję,że pociągną jak najdłużej bo w innym wypadku znów nie będę miał co kupować. A na genialnego Retro Gamera mnie nie stać.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...