Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

No i dostałem swój numer z prenumeraty, a jutro prmiera kioskowa:)

Kody steamowe rozwiązali w taki sposób, że w środku magazynu jest kartka (numer foliowany), gdzie wklepujemy specjalny kod na ich stronie i dopiero to nam generuje kody steamowe.

Ciekawe rozwiązanie, przynajmniej pójdzie tyle kodów, ile ludzie zużyją.

Odnośnik do komentarza

Nightmares from the Deep 3 Davy Jones - /Koszmary z Głębin - te gierki gdzie się klika, by odnaleźć jakiś przedmiot

Top Hat - przypomina trochę Henry Hatsworth z NDSa

The Campaign Series Fall Weiss /Wrzesień '39 - polski tytuł

---

Takie małoznane:) bym powiedział, ale to nie szkodzi. Nie chcę by pisemko zaczęli zbierać dzieciaki dla pełniaków. A średni czytelnik CdActina, to chyba 16latek.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Grzybiarz, a jakie ma znaczenie dla ciebie, jako czytelnika, że ktoś zbiera jakieś pisemko dla pełniaków? Ja rzucam w kąt płytkę i czytam pismo dopóki interesuje mnie na tyle, żeby je kupować. Jeżeli ktoś kupuje pismo dla pełniaka, to jego sprawa, ma takie prawo i szczerze, cieszy mnie, że kupuje oryginalną gierkę zamiast ściągać z neta. CDA ma swoje wady, ale żeby pełniaki uznawać za takie, to trzeba mieć jakieś głęboko ukryte motywy.

Odnośnik do komentarza

Pajgi, no bo skoro pismo się dostosowuje do młodych, to niedługo będziesz tam czytał poradniki o Minecrafcie i inne badziewia. Zresztą w PE masz jutubera "z dupy," teraz ten drugi mr.geek, czy jak mu tam (wydaje się ok, bo nie zgrywa z siebie wariata).

A wracając do Pixela, macie już swój numer? Mi się wydaje, że numer jest cieńszy, ale nie wiem, czy sobie nie wkręcam. Położyłem poprzedni numer na ten nowy, ścisnąłem paluchami i też wydaje mi się, że ten nowszy numer jakiś cieńszy. Kartki w dotyku również jakieś słabsze. Mam nadzieję, że to nie downgorad ze względu na pełniaki, a potem już tak zostanie.

A następny numer za dwa miechy :/

Odnośnik do komentarza

A to CDA da się czytać w ogóle?

Oficjalny poziom tekstów polskiej prasy gierkowej (recki+publicystyka)

1.CDA- recki i publicystka na dobrym poziomie, można się z nimi nie zgadzać, ale potrafią fajnie pisać i nie oglądają się na innych (co ma też swoje wady- wizualia)

2.PIXEL- pół pisma do pieca, pół świetnie się czyta- recki nowych gierek są słabiutkie, ale pisanie o starociach im wychodzi + felietony Borka, które są przykładem, że pisanie o niczym może być ciekawe.

3.PE- solidne, rutyniarskie recki i w większości słaba publicystyka (tylko Mielu fajnie pisze, ale to tylko jedna strona...) tzn. tak mi się wydaje, bo przestałem kupować kilka numerów temu jak zauważyłem, że mój kontakt z PE ogranicza się do strony Miela i zerknięcia na oceny.

Odnośnik do komentarza

CDA ma teraz za(pipi)istą okładkę. Bardzo przypadła mi do gustu. Zastanawiam się czy nie wziąć i zobaczyć co u nich słychać, bo ostatni nr jaki kupiłem to był nr urodzinowy z zeszłego roku. :sir:

Odnośnik do komentarza

CDA ma teraz za(pipi)istą okładkę. Bardzo przypadła mi do gustu. Zastanawiam się czy nie wziąć i zobaczyć co u nich słychać, bo ostatni nr jaki kupiłem to był nr urodzinowy z zeszłego roku. :sir:

Bierz, czasem dobrze jest sobie przywrócić tamte chwile:)

Też jakiś czas kupiłem CDA, instalowałem te giekri z płyt, przeglądałem action maga, bonusy (ale wszystko jakieś takie ubogie).

No i mój mało używany napęd się zepsuł od płyty z CDA, tzn. pracował tak intensywnie, że kabelek się odpiął.

Odnośnik do komentarza

No ico, kupił ktoś i może obczaić ten papier?

Jak coś to mam kodzik na wersję cyfrową do oddania. Pobierzcie apkę Pixel z marketu.

Mnie czytanie na tablecie nie jara, a w sumie nie mam poprzednich numerów, więc chętnie kod oddam, wolałbym stałemu użytkownikowi forum:).

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Sprawdź, może będzie poprzedni numer z żółtą okładką, nowy jest zafoliowany. Główny nacisk kładą na ciekawe artykuły o przeszłości. Przeważnie jest historia jakiegoś legendarnego developera, gry, sprzętu (w nowym numerze ogromny tekst o Amidze), albo np. wspomnienia o salonach arcade z PRLu. Felietony to tylko dodatek, moim zdaniem ciekawsze są w PE. Recenzje nie mają ocen i dotyczą w większości jakichś dziwnych gier o których nie miałem wcześniej pojęcia - indyki, eksperymenty i tylko czasem trafi się coś znanego (Wiedźmin czy The Order). Szata graficzna jest rewelacyjna, chciałbym żeby kiedyś tak wyglądał nasz kochany Psx. Okładki póki co genialne. Ogólnie polecam mimo wysokiej ceny. Pixel to eleganckie pismo dla ludzi których interesuje historia naszej ulubionej branży.

 

Grzybku - masz rację. Papier wydaje się minimalnie cieńszy. Przyłożyłem poprzedni numer do nowego i widać różnicę. Stron jest tyle samo, a jednak nowy numer jest chudszy. Ale generalnie papier nadal jest świetny.

 

Edit: Przyłożyłem do siebie wszystkie dotychczasowe numery i wyszło mi że 4 i 5 są grubsze od pozostałych. Ten nowy 6 jest taki sam jak 1, 2 i 3.

Edytowane przez aux
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Świetny ten nowy numer. Okładka to arcydzieło!!! Jestem dumny z tej gazety. Cieszę się z tych recenzji gier mniej znanych, ale świeżych, głównie na PC. Niektóre są intrygujące. Szczerze Pixel odświeżył moje zainteresowanie PCtem. Coraz bardziej się zastanawiam nad zbudowaniem własnego peceta - żadnego tam potwora, ale czegoś co bez problemu odtworzy gry z lat 90tych. No i nowości na medium, hehe, głównie nowe indyki. I strategie. 

 

 

PS. Fajny ten Wrzesień 39? Pozostałe gry chętnie oddam.

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Pobieramy apkę:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.embuk.pixel(jest też wersja na Appstore)

która służy do czytania e-numerów Pixela + dodatkowo są tam inne książki.

 

Zakładamy konto, wklepujemy kod.

Stajemy się posiadaczem najnowszego numeru.

 

Mam kodzik na oddanie, jakby co.

Będę miał co miesiąc taki kod, ciekawe czy jest uniwersalny? :)

Raczej nie będę tego wklepywał na tablecie, bo kupuję i wolę papierowe wydanie, ale jak ktoś chce, to PM.

---------

Kod poleciał do użytkownika Wielgus_30_cm

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

zbudowaniem własnego peceta - żadnego tam potwora, ale czegoś co bez problemu odtworzy gry z lat 90tych. No i nowości na medium, hehe, głównie nowe indyki. I strategie. 

 

 

Do tego ci wystarczy nawet 5 letni laptop

Odnośnik do komentarza

Jak tam? Czytacie Piksela?

Ja przyznam, że teksty "To było Grane" od Rogera, czytało mi się lepiej w PE:), niż niektóre tutaj.

Chyba po prostu ja jestem kąsolwcem, a oni w tym Pixelu głównie wspominają komputery i tamtejsze gierki.

No, ale prenumeratę zamówiłem i w sumie to moja pierwsza prenumerata w życiu, a zbieram pisemka od '98 roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...