Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Obecne 250 CDA czytało mi się lepiej niż PSXE. WTF? Albo coś niedobrego dzieje się z PSXE, albo CDA stało się nagle lepsze niż było. Serio, recki wsiąknąłem nosem w CDA (nie wszystkie ofc), a w PSX męczyłem się z nimi okrutnie (też nie ze wszystkimi, bo nie wszystkie czytam). Felietony czy publicystyka też jakby ciekawsze w CDA. Jedynie dział newsów jak zawsze psxe > cda.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

Albo coś niedobrego dzieje się z PSXE

Z PSXE coś niedobrego dzieje się już od dawna,więc wczas masz zapłon. Ja swój nr kupiłem i cóż, po tylu latach przerwy dziwnie się powraca do CDA. Obecnie kupuję tylko Pixela i troszkę ciężko się przestawić na całkowicie inaczej zrobioną szatę graficzną. Na plus,że są nadal te oceniaczki w starym stylu :D

Odnośnik do komentarza

Obecne 250 CDA czytało mi się lepiej niż PSXE. WTF? Albo coś niedobrego dzieje się z PSXE, albo CDA stało się nagle lepsze niż było. Serio, recki wsiąknąłem nosem w CDA (nie wszystkie ofc), a w PSX męczyłem się z nimi okrutnie (też nie ze wszystkimi, bo nie wszystkie czytam). Felietony czy publicystyka też jakby ciekawsze w CDA. Jedynie dział newsów jak zawsze psxe > cda.

 

W publistyce cda jest to o tyle fajne, ze nie wiesz jaki redaktor w danym miesiacu napisze felieton. Same tematy artykulow rowniez bardziej zyciowe (np. cykl o emulatorach, edytor gier itd.). W pe publicystyka w wiekszosci kreci sie wokol "czy gry to sztuka" (nie dosownie ale czytajac ja odnosze takie wrazenie) no i wiadomo tez kto bedzie pisal i na jaki temat (Zax rpg, Mielu dev, Koso juz sobie nie popisze, Mazi japonia). Jedynie ostatnio Walkiewicz mnie zaskakuje. No i od zawsze Butcher, jesli nie pisze o zakupach dla znajomych po oblataniu E3, koncertach i kryzysie wieku sredniego.

Odnośnik do komentarza

Z PSXE coś niedobrego dzieje się już od dawna,więc wczas masz zapłon.

 

Domyślałem się już wcześniej, że coś jest nie teges, ale dopiero kupienie nowego CDA zobrazowało lepiej sytuację. Serio wcześniej jakoś mi to nie przeszkadzało bo brałem albo PSXE albo Pixela, a to zupełnie dwa różne światy. CDA jest mniej więcej pomiędzy nimi, ale przestałem kupować, bo miałem już dość starej formuły. W sumie to nadal mam dość, ale nie sposób odmówić im solidności w tekstach. PSXE poleciało na pysk z tego wynika.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

CDA :D Przecież tego g.ówna się czytać nie da. Zresztą nigdy nie dało. Patrzę na zakupy growe i podjarkę 250-tym numerem. Pomyślałem sobie, wesprę, kupię, płytę z gierkami oddam kuzynowi, bo nie lubię grać na PC. Ale coś mnie naszło i na szczęście ściągnąłem z peb.pl ten nowy numer. To samo badziewie jak zawsze, na dodatek w niby jubileuszowym numerze nie ma prawie nic o tym ich jubileuszu :potter: Tylko PSX Extreme i PIXEL.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

CDA jest obecnie dużo lepsze od Extreme'a, którego od jakiegoś czasu kupuje tylko z przyzwyczajenia.

 

Przede wszystkim publicystyka stoi tam na dużo wyższym poziomie. Z recenzjami trochę gorzej, bo większość tam piszących to casuale. Sytuację ratują Cross i Berlin, którzy znają się na rzeczy.

 

W PSX nie ma żadnej osoby, której zdanie biorę pod uwagę. No bo, kur.wa, jak, skoro tu jakieś Watch Dogsy, Far Kraje i Mordory dostają dziewiątki czy dziesiątki.

 

CDA nawet lepiej wygląda, bo PSXE to kompletna katastrofa w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza

Chmielarz ma racje co do Pixela, ale znów buldupuje ciągle na coś narzeka jesli chodzi o polską branże grową (no nie oszukujmy się troche polotu chłopakom brakuje zarówno z pixela i pe) ale jak grę mu obrażali to mało się nie zesrał na fejsie czy twitterze. Przerost ego i takie typowo polskie podejscie w jego opiniach (na zachodzie jest lepiej w polsce gów.no ale usa są politycznie poprawni więc je.bać wszystkich) mnie strasznie irtyuje. 

Odnośnik do komentarza

CDA :D Przecież tego g.ówna się czytać nie da. (...) na szczęście ściągnąłem z peb.pl ten nowy numer. (...)

Kupiłbyś w kiosku to byś przeczytał, a tak z PDFa źle się czyta.

Ja tam nie potrafię czytać gazetek z PDF, mam kilka zaległych ektrimów w edycji cyfrowej i leżą na dysku.

Czytać o gierkach to można tylko na forum (COnsole Wars i inne tematy:)).

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

W PSX nie ma żadnej osoby, której zdanie biorę pod uwagę. No bo, kur.wa, jak, skoro tu jakieś Watch Dogsy, Far Kraje i Mordory dostają dziewiątki czy dziesiątki.

 

Jest, Roger. Tyle, ze on albo pisze jakies recenzje crapow na 5, albo zajmuje sie retro (chwala bogu) albo pisze wiecej jak jest sezon urlopowy. A tak to marnuje sie na tym ppe i zatwierdza do publikacji recenzje urzytkownikow typu 10-/10 dla Dead Space 3.

Odnośnik do komentarza

Jest, Roger. Tyle, ze on albo pisze jakies recenzje crapow na 5, albo zajmuje sie retro (chwala bogu) albo pisze wiecej jak jest sezon urlopowy. A tak to marnuje sie na tym ppe i zatwierdza do publikacji recenzje urzytkownikow typu 10-/10 dla Dead Space 3.

Tą dychę dla DS to akurat pamiętasz, ale że wyraz "użytkownik" piszemy przez "ż", to nie bardzo.

Nie no żartuje Mejm:)

Dla mnie Roger też świetnie pisuje. To on zapoczątkował ten opis konsol - fajnie się czytało o tych retro sprzętach. No i "to było grane" - lepiej mi się to czytało w jego wykonaniu, niż wspominkowe teksty w Pixelu. Roger odwalał kupę roboty i umiejętnie łączył fragmenty wywiadu z opisem gry. Czyli wspominałem grę i jednocześnie dowiadywałem się czegoś nowego, od strony developera. W Pixelu jeszcze nie odczułem tego wrażenia "wow, świetnie napisany tekst". Ale zobaczymy jak będzie z dziesiątym numerem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...