Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Recenzje mają bardzo dobre od ostatnich kilku lat. Tutaj bardziej im ufam jeśli chodzi o osąd niż PSXE. W PSXE taki Skull & Bones potrafi dostać dobrą ocenę czy recenzję a w CDA ich zjechali pomimo umowy na okładkę. To samo assasyny czy inne popularne serie od dużych wydawców. 

No i te recenzje pomimo tego ,że są kwartalnikiem są zwyczajnie dłuższe. Szczególnie gierki od Nintendo. 

 

A kiedyś jeszcze pod Bayer to różnie z tym było. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A o tej sztampie z semua ktos napisal ze wybitna okladka :kekw:

 

Cda calosciowo lepiej mi lezy. Te 3me spokojnie domecze cale pismo, w recenzjach same konkrety a nie popier.dolki na 1/3 bo strony trzeba dopchac, publicystyka w wiekszosci do zjedzenia, no i dtp maja top, pismo jest spojne od pierwszej do ostatniej strony. Za to w pe jeden graficzny rzyg, czcionka raz taka, raz siaka, jakies kolorowe skosne paski. No i 116 stron w pe, ale jak widze po zapowiedzi, czesto na stronie wstepnej do artykulu doslownie jedno zdanie...

Mankamentem cda jest z kolei totalny odlot w lewa strone. Jak nie weszlom poszedlom, queer panele na expo, to ostatnio pisanie "graczy i graczek" i to po kilka razy w tym samym artykule. Tak jakby domyslnie samo gracze nie wystarczylo. Chyba wiadomo juz nie od dzis, ze baby tez graja i stanowia spory procent. No ale nie, to chyba seksistowskie tak pisac w jedej formie.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ja tam szpile i listy lubię. No sam dział listowy o niebo lepiej prowadzony niż w PSXE. A te łono to nawet nie czytam bo dla mnie to kaleczenie języka. No ale jak sam były naczelny powiedział, płeć w płynie skurwysynie :reggie: więc i niektórzy sami tam bekę cisną z tego. No i tego łono to całe szczęście więcej na yt i stronie niż w czasopiśmie. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.06.2024 o 09:39, Ukukuki napisał(a):

Recenzje mają bardzo dobre od ostatnich kilku lat. Tutaj bardziej im ufam jeśli chodzi o osąd niż PSXE. W PSXE taki Skull & Bones potrafi dostać dobrą ocenę czy recenzję a w CDA ich zjechali pomimo umowy na okładkę. To samo assasyny czy inne popularne serie od dużych wydawców. 

No i te recenzje pomimo tego ,że są kwartalnikiem są zwyczajnie dłuższe. Szczególnie gierki od Nintendo. 

 

A kiedyś jeszcze pod Bayer to różnie z tym było. 

Dobrze wiedzieć. Ja rzuciłem CD-Action jak Final Fantasy Tactics w wersji na androida/IOS dostał ocenę 6+. Autor narzekał w recenzji że nie wie czemu inni chwalą fabułę. Wtedy już wiedziałem,że dostał w(pipi) w Dorter Trade City i tam się zatrzymał i nie można recenzji tej gazety traktować poważnie. Ale jak piszesz że się poprawiło to możne wezmę numer na próbę.

Odnośnik do komentarza

Takie kwiatki zdarzały się i w PE i w Neo+, redaktor też człowiek i można mu to wybaczyć :)

 

Polecam najnowsze CDA z całego serca, rewelacyjny numer! Retro #6 było strasznie słabe moim zdaniem, CDA to jednak inna liga i tutaj jest co poczytać. Opisali sytuację Xboxa, zrecenzowali najważniejsze gry ostatnich miesięcy, złożyli hołd Toriyamie, powspominali wszystkie GameBoye, a w prezencie dostaliśmy plakat Star Wars Akolita. Czytam teraz o koreańskiej branży gier (chyba podobny tekst będzie w PE) i powiem że nie żałuję tych 35zł.

Odnośnik do komentarza

Jak ja się cieszę, że Perez przejął szmatławca. Podobno Łapusz nie zgłosił imprezy masowej, więc wpuszczano tylko 1000 osób na teren festiwalu, wieść niesie że był pod wpływem (no, ale nie wiem), do tego np. koncert Katoda został przerwany w połowie i zakończono afterparty xS

Odnośnik do komentarza

Wrzucam z gazetkowego obowiązku, chociaż nie wierzę że to się uda. Nowy-stary numer psx fana w 2024? Niby o czym i kto tam będzie pisał?

 

IMG_8345.jpeg

Całe ostatnie tygodnie, to ten fanpejcz wrzuca okładki gier z PSXa, zamiast jakieś kulisty powstawania kolejnych numerów. Mam podejrzenia że prowadzi (ten fanpejcz) ten typ Oskar (co tam pobił kogoś na woodstocku). 

Odnośnik do komentarza

Oskar załatwił im licencję od CGS. Wydawca dalej istnieje, ma konto na fejsie więc pewnie nie było to trudne ale liczy się pomysł - Retronics to maniacy starych komputerów, a tu mamy coś nowszego i konsolowego. No i Oskar występuje też w stopce bo robił screeny z emu. 
Ogólnie  to wyszła średniomila sytuacja dla mnie, ale wkurza mnie to podejście retronics: płacę 60 zł za numer, obsuwa jest 3 miesiące i sam mam się prosić co z numerem, tak jakby nikogo poza mną nie interesował postęp prac. A jak napisałem na fejsie że czekam, to mi odpisali „wiemy:)”. Po paru tygodniach jak ktoś tam również napisał że czeka, to wyszło że trzeba na privie im pisać i się prosić.

Przecie to jak robisz obsuwę i piszesz że numer będzie gotowy za tydzień, to po tym tygodniu ludzie oczekują żeby napisać oficjalne infoco się dzieje, a nie kurwa wrzucają różne pierdoly, a przecież ludzie czekają, bo zapłacili. I to tak czekają ze 3 miesiące po pierwszym planowanym terminie. 
Po prostu poczułem się okłamany: „pismo za tydzień będzie drukowane”, a po tygodniu dalej cisza, po drugim tygodniu napisałem czy już się wydrukowało, to napisali po chamsku ze druk trwa - tak kurwa, nakład 500 sztuk czy tam ile, drukuje się tydzień… nie chce się rozpisywać na a4, ale tych sytuacji w której wyczuwam ściemę było więcej. Zamiast się cieszyć że mają na fanpejdzu fana gazetek co kupuje w ciemno wszystko, to czuli się chyba zmęczeni moimi komentarzami:/ 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Popatrzyłem na ich stronkę,  ile wspomnień. Część tych czasopism przeglądałem jeszcze jak nie umiałem czytać xd Strasznie jako dziecko lubiłem okładki computer studio. Albo kupowanie pisma Amiga nigdy w życiu nie mając amigi ale biblioteka gier mocno zazębiała się z Sega Mega Drive. Czytałem recenzję w Amiga a później w sklepach szukałem dostępnej gierki na Mega Drive xd

 

Edit: mają sklep na allegro, zamówiłem tam żeby po tych rewelacjach nie było problemu. Zostawiłem tam kilkaset złotych, nostalgia mocna rzecz xd

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...