Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Może temat nie do końca odpowiedni ale warto o tym wspomnieć. Największy portal growy w Polsce zmienił właściciela. 

 

https://www.gry-online.pl/newsroom/gry-online-sa-zmienia-sie-w-webedia-polska-sa-na-tym-nie-koniec/z129e98

 

Dotychczasowy prezes po prawie ćwierć wieku zarządzania gry online ustąpił ze stanowiska.  

Na pewno dobrą informacją jest Łosiu jako nowy CEO ale pewnie skończy pisać już teksty a szkoda bo od 20 lat lubiłem go czytać. Nigdy nie silił się na clickabajty i za to go szanuję. 

 

Pewna epoka się skończyła, ten portal zatrudniał ponad 100 osób, jestem pełen podziwu ,że taki moloch mógł urosnąć w tak małym kraju zajmując się raczej mało dochodowym zajęciem jak dziennikarstwo growe. Mieli nawet swój odpowiednik anglojęzyczny i było ich stać na zatrudnianie dziennikarzy za granicy. 

 

Niedługo zostanie mam tylko ppe.pl którego nie da się czytać :reggie:

Odnośnik do komentarza

Ogólnie to pamiętam nawet w jakich okolicznościach kupiłem pierwszy numer, szedlem do lekarza, inne magazyny w tym miesiącu już miałem zaliczone, to sobie kupiłem to do zabicia czasu w kolejce.

To był mój pierwszy numer PlayStation Plus, kupiłem go na dworcu głównym w Gdyni, jechałem do babci na wakacje i trzeba było jakoś wytrzymać te 3h w pociągu. Wszystko się wtedy czytało, nawet opisy gier których się nie mialo.

Przechwytywanie.JPG.4797fa1fcd2076c1299f968449d3661a.JPG

 

Pierwszego Extrema dostałem od kumpla.

A i pierwszy Click! z zapowiedzia albo recka Final Fantasy 8, nie pamietam, ale czekalem wtedy na te gre. Szkoda, ze z tak chujowego papieru był ten magazyn, zaden numer nie przetrwał.

Znalazłem, poczytałbym

Przechwytywanie.JPG.8418be00a6c024e43c9306123dd02107.JPG

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, BRY@N napisał(a):

Tego Clicka z Finał Fantasy mam w piwnicy  ale fakt papier był tragiczny, później był chyba lepszy 

  Pokaż ukrytą zawartość

5DFD67C0-8536-4CD6-8734-B0657A8ED4FD.thumb.jpeg.25bbd3e24a8ed822e70f5138a89720e9.jpeg

Mam jeszcze trochę numerów Action.

Tego z Tiberian Sun na pewno tez mialem, ale Clicka raczej nie zbieralem, też tak z doskoku czasem z nudow sie wzielo. Potem chyba faktycznie papier był lepszy, ale te pierwsze numery to byly jak bravo sport.

Odnośnik do komentarza

I znowu wracamy z nostalgią :D Ja kupowałem głównie Playa (bo od początku), też pamiętam okoliczności kupowania pierwszego numeru: chodziliśmy do szkoły przez tory kolejowe przejściem na dziko, no i na ulicy nieopodal był taki mały spożywczak. Właśnie tam uśmiechnęła się do mnie gazetka z Jill i zombiakami. Za drugim numerem chodziłem jak kot z pęcherzem, bo pamiętam, że strasznie długo wychodził, a miał już na okładce pokemony i w ogóle była luksja. Te ich opisy obrazkowe to było coś pięknego, zwłaszcza do pokemonów i RE3 (dobrze pamiętam?).

 

Nałogowo zbierałem też Game Boy Magazyn, miałem taką panią w kiosku w centrum miasta która zawsze się uśmiechała i mówiła "PRZYJECHAŁ TWÓJ GEJ BOJ HEHEHE", chyba lubiła sobie wypić xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
11 minutes ago, LeifErikson said:

Nakład 100 egzemplarzy? Komu to się w ogóle opłaca robić, nawet za 60 zł. :blink:

Nie opłaca, robią to z pasji i nie zarabiają na tym jak widać kilka postów wyżej. Obejrzałem sobie wersje pdf poprzednich numerów i wyglada to całkiem spoko poza badziewnymi okładkami numeru 1 i 2. Dużo treści, jest co czytać.

Odnośnik do komentarza

To są P A S J O N A C I, którzy raz do roku robią sobie zlot (gdzie nasze Extreme Party i wyjazd na domki po EP? xD) i w ogóle dość zgrana społeczność z tego co słyszałem. Trochę zazdro, szczerze mówiąc. Ja kiedyś siedziałem bardziej w community Archona, ale potem jak już weszli w mainstream, to ludzi zrobiło się za dużo, no i shoutbox z forum przenieśli na Discorda, którego nie potrafię śledzić na bieżąco xD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...