Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

 

"NES: wielkie tytuły" - zacieram ręce :banderas:

Tam to pewnie nie będzie żadnego zaskoczenia. Temat wałkowany wszędzie X razy. Wolałbym jakby skupili się na mniej znanych dobrych gierkach, jakichs nisz tytułach bądź japan only. Albo historię Technos niech walnął na kilka stron :banderas:

 

 

Żaden, powtarzam, żaden temat opublikowany na łamach Pixela nie jest najmniejszym zaskoczeniem dla kogoś, kto siedzi w danym temacie. Jednakże zawsze chętnie poczytam o najlepszej konsoli Nintendo w kraju zdominowanym przez pegasusa.

Odnośnik do komentarza

Co tak cicho - nikt nie dostał jeszcze numeru? Poprzedni wydawał się mało atrakcyjny, ale koniec końców przeczytałem od deski do deski i jak się okazało, najgorszy był chyba (o dziwo) przekrój przez serię Fallout oraz felietion-w-stylu-nie-mam-o-czym-pisać-więc-streszczę-swój-dzień-xd. Nie wiem także, czemu się tak czepiają komiksów śledzia, dla mnie są wyborne.

Odnośnik do komentarza

Mi ostatni numer czytało się świetnie i mam zgoła odmienne zdanie, dla mnie to pisemko staje się z nr na nr coraz lepsze. Felietony nigdy mnie nie interesowały. Czytam tylko ten na ostatniej stronie, bo zawsze wydawał mi się najlepszy. Najsłabszy ma chyba Krupik. Poza tym zawsze od dechy do dechy, a np. wywiad z tym panem od giełdy (mam słabą pamięć do nazwisk) to rewelka wg mnie. Dowiedziałem się wielu fajnych rzeczy o których nie miałem bladego pojęcia. :)

 

Nowy numer zakupię najszybciej na weekendzie, bo wcześniej nie będę miał kiedy, a w kiosku Ruchu nie mają Pixela. :/

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Podoba mi się ta okładka, bo jest nietypowa jak na pisemko o grach, zwłaszcza na pisemko znad Wisły. Odważne posunięcie, popieram.

Ogólnie Pixel ma swoje wady (głównie teksty Krupik - mimo sympatii i sentymentu do jej osoby), ale nie jest nigdy tak, że po przewertowaniu numeru nie znajdę nic ciekawego do poczytania. Jak taki dzień nastąpi, to podobnie jak było z PE, przestanę go kupować. Proste, mi nikt nie płaci ze względu na sentyment ;)

 

 np. wywiad z tym panem od giełdy (mam słabą pamięć do nazwisk) to rewelka wg mnie. Dowiedziałem się wielu fajnych rzeczy o których nie miałem bladego pojęcia. :)
 

Potwierdzam, dla mnie to chyba najciekawszy (głównie przez rozmówcę) wywiad jaki czytałem w polskiej prasie growej. 

Odnośnik do komentarza

Ej kiedy ten nowy numer bedzie w kioskach?

Dzisiaj bylem i byl tylko styczniowy, ale ze chcialem i tak sprawdzic czasopismo to wzialem. Podchodze do kasy a babka mowi 14,50.

WTF Tyle kasy za chude pisemko? Myslem ze to dyche kosztuje i to bylaby najlepsza cena.

Zobacze jak tresc, jezeli bedzie ok to bede kupowal bo ostatnie czasopismo growe widzialem jakies 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza

 

Romero tak sobie umiłował okładkę z najnowszego Pixela, że ustawił to zdjęcie na swoim fejsikowym profilu :obama:

Koleś z Pixela, gdzieś w komencie (chyba nawet moim:), napisał, że ta fota była specjalnie robiona dla Pixela.

A wchodzę na profila Romera, a tam ta fota dodana już w 2015 roku :lapka:

 

A wiesz, że mamy styczeń 2016, nowy numer jest na tapecie redakcji od końca 2015, więc materiały do niego mogą pochodzić również z 2015?

 

Zgaduję, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Szczegółowa zawartość:

 

 

 

Pixel 13. od jutra rana w sprzedaży w całej Polsce. Czas na tradycyjny opis zawartości numeru:

LOADING

DIGITAL DREAMERS
W warszawskim Muzeum Techniki do 15 marca trwa niezwykła wystawa pokazująca historię branży gier wideo w Polsce.

TORMENT: TIDES OF NUMENERA
To była okazja, jaka nie zdarza się często. PIXEL jeszcze przed użytkownikami Kickstartera otrzymał możliwość przetestowania wczesnej wersji tego wielce oczekiwanego RPG.

WARNER BROS.
Nasz fruwający korespondent nie zwalnia tempa i tym razem poleciał do Kalifornii, by odwiedzić jedno z najsłynniejszych studiów z Fabryki Snów.

DOOM 4
Mamy najświeższe wiadomości dotyczące nowej części „Zagłady”.

ELEX
W przygotowaniu jest RPG twórców Gothica, który nie będzie Gothikiem, lecz grą z zupełnie nowego uniwersum.

WYWIAD Z PIRANHA BYTES
Bjoern Pankratz udzielił nam wywiadu, w którym opowiada o planach swojej firmy i tym, jak zamierzają sobie radzić po zakończeniu przygody z serią Risen.

NOWE TYTUŁY VR
Ten rok będzie obfitował w wieści dotyczące sprzętów VR, a na horyzoncie pojawiła się już pierwsza grupa tytułów nowej generacji.

PLAY THE GAME

OXENFREE
Niesamowita gra przenosząca nas w aurę zmierzchu, gdzie za każdym rogiem kryją się kolorowe strachy.

SEBASTIEN LOEB RALLY EVO
Specjaliści z Milestone nie wypuszczają złych gier samochodowych i tak też się stało tym razem.

DRAGON'S DOGMA: DARK ARISEN
Gdy ta gra ukazała się na konsole poprzedniej generacji, przeszła trochę niezauważona. Tymczasem to doskonałe RPG, teraz wypuszczone na PC w rozszerzonej edycji.

RAINBOW SIX: SIEGE
Ogrywamy też strzelaniny spod znaku AAA, a akurat ta ma wiele interesujących cech.

WICK
„Blair Witch Project” przeniesiony do gier wideo. No, prawie. Ale też jest las i niewielki płomyczek światła.

THAT DRAGON, CANCER
Gra, która wstrząśnie nawet cynikami. Gra nie dla wszystkich. Według Pixela – jedno z najważniejszych dokonań ostatnich miesięcy w elektronicznej rozrywce. No właśnie, ale czy na pewno „rozrywce”?

BLOOD & GOLD: CARIBBEAN
Miks strategii z RPG dziejący się epoce konkwistadorów plądrujących Amerykę Łacińską.

THE QUEST
Duch Eye of the Beholder, a może bardziej Wizardry jest ciągle żywy. Tyle że powstają gry będące wizualnymi cacuszkami.

SUBMACHINE 10
Polska gra znana bardziej na Zachodzie niż u nas.

ASSASSIN'S CREED CHRONICLES: INDIA
To druga część odpryskowej trylogii Ubisoftu, przenosząca nas w kolorowy świat Orientu.

UNDERRAIL
Świat skażony, świat nieprzyjazny, a jednocześnie pociągający swymi tajemnicami.

HALL OF FAME

JOHN ROMERO
Twórca Dooma zgodził się udzielić Pixelowi długiego i szczerego wywiadu.

HISTORIA DOOMA
Sześć stron o tym jak ewoluowały wczesne wersje Dooma oraz o tym, co się wydarzyło potem.

FRANCUSKA REWOLUCJA
Niezwykły artykuł pokazujący korzenie francuskiej branży gier.

SHINY ENTERTAINMENT
Firma dowodzona przez Davida Perry'ego realizowała tak różne dzieła jak MDK, Messiah czy Earthworm Jim.

SECRET LEVEL

GRY WOJENNE
Sięgamy do historii XIX wieku, żeby poszukać korzeni, z których wyrosły współczesne gry strategiczne bazujące na dowodzeniu armiami.

FELIETON PIOTRA PIEŃKOWSKIEGO
To nie jest eksplozja optymizmu, lecz surowe spojrzenie na rzeczywistość człowieka, który widział wiele.

GRAFIKA TŁUMU
Masy ludzkie pojawiają się zarówno w filmach, jak i grach wideo. Metody ich tworzenia są w obu przypadkach podobne.

FELIETON MRW
Gdy MRW zaczyna myśleć o „relaksie”, robi się niebezpiecznie.
ZX SPECTRUM 128K
Artykuł o nieco zapomnianej już dziś późnej ewolucji produktów Sir Clive'a. Mało kto pamięta, że na wyższe wersje Spectruma powstawały wyłączne tytuły.

KOSMOS
Hibernacja w odmętach Wszechświata nie jest fanaberią, lecz sposobem na przeżycie.

FELIETON ŚLEDZIA
Śledziu wybrał się na nowy rytuał i doznał tam oświecenia.

CREDITS

KOMPUTEROWA ARTYLERIA
Pradziad wszystkich gier przetrwał dekady i w nieco zmutowanej formie walczy do dziś.

PIERWSZA WOJNA KONSOLOWA
W 1982 roku miały miejsce zupełnie kluczowe wydarzenia, wpływające na późniejsze dzieje przemysłu elektronicznej rozrywki.

WIELKIE SERIE NES
Na niepozorną konsolę Nintendo w pewnym momencie zaczęły powstawać kamienie milowe gier wideo. Staramy się wiernie odtworzyć tamten okres.

L.A. NOIRE
Bez żadnej wątpliwości jedna z najważniejszych gier minionej dekady. Zapadła w pamięć nie tylko ze względu na jakość świata przedstawionego, ale również z powodu historii, jaka ją otacza.

ŁAŃCUCH INTERAKTYWNOŚCI
Artykuł wskazuje przykłady, jak rozwijały się gry w swoich wczesnych latach, wzmacniając więź łączące je z odbiorcą.

BRACIA OLIVER
Twórcy Dizzy'ego, do dzisiaj aktywni zawodowo bliźniacy, opowiedzieli Pixelowi o swojej karierze.

LABYRINTH OF TIME
Była taka gra, która jak żadna inna potrafiła przenieść nas na kilka chwil do zupełnie innego wymiaru.

GWIEZDNE IMPERIUM
Przedpotopowa polska gra wydana w czasach, gdy piractwo było normą – a jednak walczyła niczym lew.

SETTINGS
Podobnie jak miesiąc temu przyglądamy się interesującym urządzeniom, pełniącym ważne role w życiu gracza.

FELIETON BORKA
Borek zdenerwował się usłyszaną wypowiedzią o tym, że przed 1994 rokiem piractwo było legalne.

 

 

Zapowiada się jeden z lepszych numerów :exact:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...