Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Bluber nawet dał mi minusa, bo tak go ruszył ten tekst o gierkach z nesa.

Zreszta podejrzewam, ze nawet nie masz tego numeru, bluber.

A wyraziłem swoje zdanie, niezadowolenie, bo po prostu odnoszę wrażenie, ze ci ludzie grali tylko na komadorach, spectrumach, atari, amidze i swoje teksty opiewają na starych materiałach, a nie własnym doświadczeniu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten PIXEL o ile na początku był dobry i go kupowałem, tak teraz już sobie odpuściłem. I piszę to ja - maniak czasopism o grach, kupujący prawie wszystkie tytuły, jakie były na rynku. Nie pasowały mi tylko tytuły, które je.ba.ły PieCem na kilometr, jak np. g.ó.wno typu CD-Action. Tego w ogóle nie kupowałem, czasem chciałem kupić, ale w porę się byłem w stanie opamiętać. Nie dość, że niepotrzebne mi płyty, które rozdawałem albo... wywalałem do kibla (!) to cały feeling tego periodyku. No po prostu nie pasował mi nigdy i nie pasuje nadal - czasem ściągam w pdfie, by z ciekawości przejrzeć, ale to z uwagi na to, że zostało tylko to, Pixel i PE.

 

Pixel jest przesycony komputerami, ale to jest oczywiste, wszakże odnosi się do retro. Tylko to retro to jest dla mnie czasami zbyt archaiczne, ja wychowałem się na C-64 i Amidze i te komputery pamiętam, inne to już prehistoria i nie jaram się Spectrumami, Amstradami i innymi kalkulatorami, zaś jeśli chodzi o obecny rynek growy oraz konsolowy to redaktorzy mają o nim małe pojęcie, a konsole wręcz ich parzą. Najgorsze są jednak recenzje. Krótkie, nudne, pisane jakby na kolanie.

To, co chciałem z gatunku retro (choćby świetny numer o Amidze), to chyba w PIxelu już przeczytałem i obecnie nie są mnie w stanie niczym zaskoczyć. A jak widać stare konsole Segi i Nintendo to dla redaktorów obszar nieznany.

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale wiecie, że to sa ludzie, któzy reaktywowali Secret Service nie rozumiem narzekań, że konsole są dla nich obce bo pewnie stare są obce i tyle i brak segi czy nintendo nie powinno dziwić. Ale fakt czasem są zbyt powierzchownie tknięte tematy, ale wtedy zazwyczaj po prostu zlewam dany artykuł i tyle. Zdarzają się lepsze i gorsze trudno. Jesli chodzi o felietony to przez długi czas Neo plus dawało radę aż zmarło.

 

Grzybiarz dałem ci minus bo pier.dolisz głupoty xD opisują zeldy na nesa a ty wyjeżdzasz z pegasusem no ku,rwa debil czy prowo?

Odnośnik do komentarza

Bo wyczuwam tam opis na podstawie Wikipedii, a nie osobiste odczucia autora, który katował wówczas NESa.

O, a te opisy sprzętu, gadżetów czytałeś? Bo dla mnie to są megasuche informacje ze stron www producenta.

Po prostu wiarygodność tekstów jest słaba. Dobrze mogą pisać o giełdzie, nagrywaniu kaset, komadorach i amidze - bo to ich bajka.

 

Mam każdy numer, nawet prenumeruję i po tym czasie, trza będzie zrezygnować, gazetka nie dla mnie. Ja jestem 'kąsolowcem'.

O recenzjach nawet nie ma co pisać: tekstu na dwie, małe kolumny, wielki art i gotowe 2 strony zajęte.

---

Roger zaje.biście prowadził "To było grane" w Psx EXtreme. Nie wiem czy dalej to prowadzi, ale umiejętnie przeplatał wspomnienia o grze, cytatami developerów. Dobrze się to czytało.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

też mam każdy numer, ale zapał mi też opadł jak dla mnie jest kilka interesujących treści, ale generalnie recenzje mnie nie interesują to już nie te czasy zebym czyimś gustem się sugerował przy wybieraniu gierek a ciekawego i nieszablonowego pisania w tej gazetce jest mało, brakuje ludzi jak grabaż, tak samo jak w pe lubie teksty miela czy kosa tak to nadal za mało żeby kupować PE to samo czuje przy pixelu. W polsce ludzie piszą bez jaj i charakteru, fajnie czyta się Chmielarza np gościa można nie lubić oraz po jego bóludupy o Cartera przestałem go followoać na fejsie tak jego wywiady zawsze były interesujace a i na blogu miał fajne wpisy traktujące trochę głebiej o gierkach niz tylko top 10 gier na nesa

Odnośnik do komentarza

Grzybie, you're doing it wrong

 

Jeśli teksty ci nie leżą, to olej gazetkę i tyle (ja tak zrobiłem z PE). Nie wyobrażam sobie, żebym dalej czytał coś, co mi nie pasi (o prenumeracie nie wspominając XD) i wbijał teraz do tematu peeziga, marudząc na lewo i prawo. Nie ma nic gorszego od robienia czegoś z przyzwyczajenia.

 

PS jako siedzący nieco w temacie NESa bynajmniej nie odniosłem wrażenia, że wspomniany tekst był ekstraktem z encyklopedii.

Odnośnik do komentarza

O, a te opisy sprzętu, gadżetów czytałeś? Bo dla mnie to są megasuche informacje ze stron www producenta.

 

Bo to są informacje od producentów? Nie robią tam testu sprzętu, a jak robią, to wyraźnie to zaznaczają. Chyba wszędzie działa to podobnie i jak czytasz o zapowiedzi jakiejś nowej gierki, to też masz pretensje, że megasuche informacje prosto od producenta? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...