Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_

Niektóre numery ładnie nabrały wartości, unikaty cholera :) Dziwne że oficjalny sklepik świeci pustkami, ciekawe czy to kwestia ogromnego zainteresowania czy raczej malutki nakład.

 

http://allegro.pl/czasopisma-118?string=pixel&bmatch=base-relevance-cul-1-3-0209&order=pd

 

Mały naklad na bank, mieli jeszcze pewnie hajsy po akcji z SS i testowo puscili ich nie za dużo. Nie kupiłem ostatnich 2 numerów będzie trzeba dokupić potem za komplet można za parę lat przyżydkować :cool:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Wpisałem z ciekaowści 'psx extreme':

http://allegro.pl/pakiet-gazet-psx-extreme-50-szt-w-super-cenie-i6027430954.html

Ta aukcja, to musi być ktoś ze starej redakcji (może Fenix?), ktoś, kto ma prawa do poprzednich numerów.

Bo jak wiecie, odkąd Perez jest w PE, zmieniło się także wydawnictwo.

Modelarska 16, to adres starej redakcji:(

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Mario chyba po raz pierwszy w CDA na okładce:

CDA_4_2016_4bky.jpg

http://www.cdaction.pl/news-44246/zawartosc-urodzinowego-cda-042016.html

A ja wróciłem do zbierania PSX Extreme (brakujące numery będę miał na dniach), dodatkowo zakupiłem poradniki PE, nówki na Allegro.

Prenumeruję Pixela i jeszcze kupię tego CDA.

Ech, trzy gazetki co miesiąc, a potem nie ma kiedy przeczytać jakiejś książki.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że ktoś tutaj ostro walczy o lidera w dziedzinie beznadziejnych okładek.

Do PSXExtreme im jeszcze daleko pod tym względem.

 

Co się tyczy CDA to może się skuszę kiedyś dość często kupowałem CDA więc miło byłoby poczytać o dawnych latach. Top gierek i recki sprzętów sprzed lat też brzmią świetnie.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Kupiłęm CDA i Lord of Fallen nie ma na płycie:

"Z przyczyn technicznych nie byliśmy w stanie zamieścić gry na płycie i niezbędne jest ściągnięcie 9,2 GB ze Steama (...) warto się przemęczyć, wyczekać, zostawić komputer na noc. Tym z was zaś, którzy nie dysponują mocnym łączem, polecamy zainstalowanie jej z kopii zapasowej, skopiowanej od któregoś z kumpli."

 

Ale wymówka_głupia:)

To tak można, skopiować cały folder z gierką i przenieść do siebie i Steam automatycznie zauważy grę i spyta o kod?

Odnośnik do komentarza

No całkiem fajny ten HIT, w pierwszym numerze wszystko o Hitmanie, historia Segi, wywiad ze Ścierą i top 30 na Amigę.

 

PimtVNU.jpg

 

Żartowałem, to tylko CDA od tyłu. Ale pomarzyć można, c'nie? :)

 

Znajdź elementy które nie pasują do całości

 

jTsEuFg.jpg

 

Rel0fFQ.jpg

 

20 gierek na 20 lecie typowo PeCetowe i przewidywalne (Fallout, Baldury, Hirołsy), aczkolwiek znalazły się dwa raki (ME3 takie dobre, serio?) i spory zaskok na czwartym miejscu (RDR mistrz, szacun redaktory). Na miejscu pierwszym nasze dobro narodowe/eksportowe. Razi brak MGS, Mario czy Zeldy, no ale to mnie razi, konsolowego betona. Nie żałuję że kupiłem bo dawno się nie widziałem z tym pismem, chociaż spodziewałem się więcej wspominków. Te już chyba były na 18 lecie.

 

Za rok 20 lecie Psx Extreme. Trzeba namówić Pereza na dwa wielkie rankingi konsolowe (od retro do dziś). Pamiętacie te z 2007? Był wybór zgredów i czytelników. Będzie ciekawie zobaczyć o których gierkach wciąż pamiętamy, a które przestały nas ekscytować. No i oczywiście która z nowszych gierek zasłużyła na top10 obok FFVII czy Metala. Będzie ciekawie!

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

O tak, fajnie popatrzeć na stare okładki i poczytać co tam Ściera napłodził :) Hossa, też u nich ostatnio zamawiałem, tam pracuje bardzo miła pani. I przez telefon mówi "dzwonię z Psx Extreme" :) Nie mają już co prawda najstarszych numerów, ale nadal można dokupić sporo nowszych od #50. No i poradniki, ważna rzecz. Mam już wszystkie Psx Extreme, ale kilka w słabym stanie, no i sobie czasem zamawiam na podmiankę. Został mi jeszcze do wymiany nieszczęsny #14 z recką Metala. Zdecydowanie najbardziej unikatowy numer PE.

 

Patrz Grzybku co wreszcie zdobyłem za 5zł, w końcu #50 będzie kompletny. Ty nie chciałeś sprzedać swojego egzemplarza, masz go chyba nawet w folii. A masz skórkę do szaraka co była w pierwszym Poradniku PE? Wklejałeś kiedyś fotkę z gadżetami prasowymi, ale nie mogę jej znaleźć.

 

gEJHvet.jpg

 

Neo Plusy też mam wszystkie i też kilka egzemplarzy czeka na podmiankę. Chcę jeszcze dozbierać gołe NEO, ale to już większe wyzwanie. Obecnie skupiam się na uzbieraniu całej kolekcji Playstation Plus. Bardzo fajne pisemko i te poradniki świetnie się czyta, nawet dziś :) Uzbieranie tego pisma nie jest łatwe, ale czasem ktoś wyskoczy z kilkoma numerami. Powolutku sobie zbieram. Psx Fana na razie odpuściłem, tak samo Oficjalny Magazyn Playstation. Kupiłem kilka interesujących numerów i na razie starczy. Ładne pisemko, dużo obrazków, ale treść lepsza w PE i Neo+. Zresztą dla płytki CD ludzie to kupowali. Co tam jeszcze... Gamestation, jakoś mnie do tego pisma nie ciągnie. Może kiedyś.

 

A jak będę kiedyś bogaty to sobie zamówię wszystkie numery Retro Gamera, Edge i Cube Magazin. I będę czytał jak opętany. Uwielbiam papierową prasę!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W sumie to mam dwa 50-te numery: jeden swój, a drugi w folii, co dostałem w gratisie - bo zamówiłem kiedyś archiwalne numery. Pamiętam "zamów 5 numerów, a dodatkowo dwa wybrane przez siebie otrzymasz gratis. Tylko teraz dla zamawiających gratis 50-ty numer PE!" :)

Cholera, jakbym wiedział że brakuje Ci ten jeden numer do kolekcji, to mógłbym się zmusić i udać na pocztę, a tak zbytnio mi się nie chciało bawić w wysyłkę :/

Mam naklejkę Jina z Tekkena 3, tzn. miałem, bo obkleiłem nim szaraczka, a jakoś w 2002 roku sprzedałem pleja, by mieć kasę na montaż internetu radiowego.

Dzisiaj nawet o tym myślałem*, jak to redakcja wykorzystała postacie z Tekkena, łamiąc prawa autorskie, no ale kiedyś były inne czasy.

 

 

* - tak, rozmyślałem o poradnikach, bo czekam na wysyłkę. Nie żebym po prostu myślał cały czas o starych gazetkach:)

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Ja dostalem od HIVa numer #100 bo kiedys mi zalali na imprezie piwem mój wlasny i dostalem za list w PE  ale niestety gdzies mi przepadł przy przeprowadzce :frog:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...