Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem drugi raz na spokojne. Nadal mi się podoba, a nawet bardzie niż wcześniej. Jak dla mnie to już są najlepsze star warsy ever, przynajmniej pod względem "bycia dobrym filmem". Nie było lepiej zagranych (czy mi się wydaje, czy ktoś tutaj sugeruje, że bardziej niż drewniany Anakin dawał radę?), lepiej prowadzonych oraz lepiej zarysowanych bohaterów i ich motywów niż w tej części. W sumie można się było tego spodziewać, biorąc pod uwagę jacy spece robili poprzednie.

Odnośnik do komentarza

lol

To juz? To wszystko, co macie do powiedzenia?

 

"Synek, jak ja w czterdziestym piątym w okopie siedziałem..."

 

"Wiem. Ale nie powiem!"

 

"Tata, a Marcin powiedział..."

 

...bla, bla, bla...

 

Do tego pare epitetów i tyle- dużo bicia piany, a konkretów zero, mięsa brak. Myślałem, ze przynajmniej spróbujecie cos wymyślić. Ktokolwiek? Nikt? Butt, moze chociaż Ty?

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

A o co sie tak spinasz tommi? Jakie bylo pytanie?

 

Nie ogladalem jeszcze ep7 wiec odniose sie tylko do cytatu Tokara w ktorym piszesz ze byly emocje jak anakin poszedl szatkowac mlodych i jak kleczal przez palpatinem. To ci powiem tak - epizod 3 ma tyle emocji co kazdy inny film krecony o zdarzeniu ktorego final znamy. Dajmy na to Pasja Gibsona, dla mnie zero emocji i zaskoczenia. To samo z ep3. Ktos kto nie obejrzal epizodow 1-3 w 2015 roku (zakladam, ze skoro jest jaranko to ty obejrzales) wiedzial, ze bedzie walka na magmowej planecie i oczywiscie ze anakin przegra. Tak samo wiadomo bylo, ze zaj.ebie windu kiedy wahal sie czy to zrobic czy nie (bo jakiego zdarzenie mielibysmy sie spodziewac?). Wiekszosc milosnikow SW to wszystko wiedziala i nikt na to nie narzeka. Wszyscy psiocza na to jak to wszystko zostalo WYKONANE. Serio obejrzyj sobie tego Plinketta to zaoszczedzisz nam tu wszystkim powtarzania sie.

 

A co do gry aktorskiej w ep3 to mnie w kinie totalnie rozje.bala scena kiedy yoda i ewan macdonald ogladaja powtorke ze szlachtowania go.wniakow i jedyne co aktor nie cgi byl z siebie wykrzesac to jakis pomruk a ten wykonany cyfrowo wykonal 568 animacje marszczenia sie. Czaisz? Jego uczen, spuscizna po dawnym mistrzu co lubil je.bnac kielicha przed 11, wychowanek z ktorym przezyl TYLE (niekanonicznych) przygod, przeszedl na ciemna strone i pozabijal niewinne dzieci a ten sie tylko skrzywil. W tej scenie to kenobi powinien pasc na kolana i krzyczec jak bardzo sie pomylil i przepraszac yode. To bylyby emocje a nie kleczki przed czlowiekiem kalafiorem z mina jak po cpaniu mocarza przez weekend.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

skad bedaca de facto tylko okoliczna zlomiarka Rey znala tak dobrze budowe/obsluge/pilotowanie Sokola Millennium (o ktorym sama powiedziala, ze jst nie latajaca od lat kupa zlomu)? Jak potrafila z miejsca zdiagnozowac i naprawic wyciek gazu pod pokladem (o ktorym tez wiedziala, ze trujacy)?

 

Bo u niego pracowała, więc pewnie przez tyle lat życia nie raz i nie dwa miała do czynienia z Sokołem.

 

 

gdzie Rey nauczyla sie perfekcyjnej komunikacji z robotem typu bb-8

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Rey_Meets_BB-8- pewnie tu jest wyjaśnione. Jest to język binarny, uzywa go wiele robotow a Rey jest ogarnięta w mechanice, pewnie przez tyle lat spotkała niejednego robota w swoim życiu.

 

 

piloci wspolczesnych mysliwcow potrzebuja setek godzin na symulatorze danego samolotu zanim sa w stanie bezpiecznie nim latac. Jakim cudem Poe wsiada pierwszy raz w zyciu do TIE fightera i nie dosc, ze z miejsca zaczyna nim po mistrzowsku manewrowac, to jeszcze instruuje Finna (ktory od dziecka sie ponoc szkolil na troopera) z obslugi jego urzadzen pokladowych?

Podpowiedz:

o ile bardziej logiczne byloby, gdyby to Finn siadl za stery i instruowal Poe?

 

Może i tak, a może inni trooperzy byli od strzelania a inni od pilotowania. Poe jako doświadczony pilot wiedział o co chodzi, pewnie resistance schwytało nie jednego tie fightera w ciagu tych kilkudziesieciu lat, ja tez jak umiem jezdzic jednym samochodem to spokojnie pojade innymi, ciezarowymi itd, nie wymaga to specjalnego przygotowania.

 

 

 

Kwestia Snoke'a, o ktorej juz zreszta wspominalem- skad sie wzial, skoro dwaj ostatni Sithowie zgineli na koncu VI?

 

Plotki mówią, że Snoke to lord plagueis, polecam o nim poczytać.

 

 

Kolejna kwestia, o ktorej wspominalem- skad sie wzial First Order i jakim cudem przejal trooperow? Imperator i Vader zgineli, zatryumfowali rebelianci, a wiec Republika. Przypominam, ze trooperzy byli klonami wykonanymi na zlecenie Senatu- po przejeciu wladzy z powrotem przez rebeliantow powinni dalej normalnie sluzyc nowej-starej wladzy, jak to mialo miejsce przed rozkazem 66, kiedy walczyli ramie w ramie z Jedi

 

Jeżeli snoke to lord plagueis to nie trzeba tłumaczyć. Poza tym oryginalnie trooperzy to byli kloni a żołnierze first order są z przypadku jak Finn, ktory zostal zabrany rodzicom bodajze. 

 

 

Skad wzial sie miecz Luke'a w piwnicy kuzynki Yody i jakim cudem przetrwal tam tyle lat, skoro lezal sobie calkiem legalnie w niezamknietej skrzyni postawionej na podescie na samym srodeczku nie zamykanego pomieszczenia, do ktorego mogl wejsc doslownie kazdy bywalec speluny odwiedzanej przez najrozniejsze mety (m.in. szpiegow First Order)?

 

na pytanie skad Maz Kanata ma miecz Luke jest rowniez tak duzo mozliwych odpowiedzi, ze lepiej poczekajmy na oficjalna odpowiedz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nawet to nie jest Plagueis to najprawdopodobniej należy do klanu Muun.

 

Tommi, co do pytań to na większość nie otrzymasz jednoznacznych odpowiedzi. Pytasz o rzeczy, które rozwinięcie będą miały w kolejnych filmach. 

Ren od dziecka jest scavengerką. Musi wiedzieć co jest przydatne, a co nie bo śmieci nikt nie kupi, a jak nie kupi to nie będzie kasy, a bez kasy jedzenia. Na pewno też wielokrotnie sznupała w Sokole.

Finn to nie jest wykwalifikowany stormtrooper. Sam przecież powiedział Hanowi, że jest od czyszczenia i wizyta na pustyni to jego pierwsza akcja w terenie tak na prawdę więc wiadomym jest, że (pipi) wie o lataniu. Poe to doświadczony pilot. Na pewno był przeszkolony z budowy TIE.

Odnośnik do komentarza

post skopiowalem z forum filmwebu od jakiegos kolesia, daje w spoiler bo tyczy sie tego co zmieniono/wycieto w filmie, mega duzo ciekawych informacji

 

 

Pisałem już kilkakrotnie w różnych wątkach o tym jak film został okrojony z różnych scen na etapie montażu jak i scenariusza, pozbierałem wszystko i postanowiłem utworzyć temat z omówieniem tych scen. Posiłkowałem się przy tym temacie z:

1. Książka `Force Awakens Novel` Alana Deana Fostera wydana 18 grudnia.

2. Force Awakens Visual Dictionary

3. Force Awakens concept art

4. Plan kręcenia scen, który wyciekł do sieci, z których korzystało MSW

 

1. Maz Kanata- zdumiewa mnie, że wywalono z filmu tą postać, po bitwie o Takodane poprostu rozpływa się w powietrzu i ma to wpływ na scenariusz dlatego że, Maz Kanata choć nie jest Jedi, doskonale zna moc, to ona wprowadza Rey w tajniki mocy, jest jej Obi-Wan`em dla Luke`a w Nowej Nadziei. Maz tłumaczy czym jest moc, kim byli Skywalker`owie, pokazuję Rey miecz świetlny i objaśnia jak działa...na dowód concept arty...

 

http://images-cdn.moviepilot.com/images/c_limit,h_1155,w_200...

 

http://www.starwarspost.com/wp-content/uploads/2015/06/4a08e...

 

Dzięki wprowadzeniu przez Maz, Rey jest już świadoma tego, że jest wrażliwa na moc, tłumaczy to dlaczego Rey ogarnia w pojedynku z Kylo. Wszystko z Maz Abrams usunął w etapie postprodukcji.

 

2. Constable Zuvio i Unkar Plutt – postać, która nazywa się Constable Zuvio, jest strażnikiem w wiosce na Jakku, ma różne interkacje z Rey, w filmie nie ma śladu po tej postaci choć sceny nakręcono, zdjęcie z Empire.

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSowVe...

 

Unakr Plutt, do którego należy Sokół Millenium, po tym jak Rey i Finn go kradną ściga ich znajduję w kantynie u Maz, jego ludzie zaczepiają Rey, Finn spieszy z pomocą, ale nie daję rady...wtedy Chewbacca rozrywa napastnika (odniesienie do Nowej Nadziei). Unkara gra Simon Pegg i to zdjęcie jest dowodem, że kręcił scenę w kantynie Maz. Scenę usunięto.

 

http://www.starwarspost.com/wp-content/uploads/2015/11/simon...

 

3.Piraci na Takodanie - tyle pracy, a scenę ograniczono do paru sekund.

 

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--0BpdezO7...

 

4. Senat republiki, dopiero z książki i albumu dowiadujemy się, że Coruscant nie jest już stolicą, dlatego, że senat zdecydował, że każda planeta zrzeszona w Nowej Republice naprzeminnie będzie stolicą, akurat obecnie przypadło na zniszczone Hosnian Prime. Wielkim kanclerzem jest Villecham, dowód, zdjęcie z albumu TFA. Wszelkie sceny usunięto.

 

http://i.imgur.com/9I89gfk.jpg

 

5. Force back, wielki wynalazek Abramsa i Kasdana, o którym mówił w wywiadzie ten pierwszy ani słowa o tym w filmie:

 

http://www.bleedingcool.com/2015/11/27/new-star-wars-the-for...

 

6. Pochodzenie miecza Kylo Rena i jego maski będzie wyjaśnione w filmie rzekł Abrams w poniższym wywiadzie– ani wzmianki na ten temat w filmie.

 

http://www.ew.com/article/2015/08/12/star-wars-force-awakens...

 

7. Scena Kylo w Sokole Millenium, kiedy wraca myślami do dzieciństwa, scena gdzie Ren stoi przed bazą Starkiller– wycięte

 

http://cellurizon.de/wp-content/image/Adam-Driver-als-Kylo-R...

 

8. Sceny kiedy Hux i Kylo rywalizują przed Snoke`iem, każdy chce pokazać swoją wyższość, w książce jest opisane jak Hux wciąga do statku Rena na końcu i jak Phasma ucieka ze Starkiller – w filmie brak

 

9. Podczas przesłuchania Rey, Kylo wnika w jej umysł ale dociera do ściany, dziewczyna go wypiera z umysłu i przez przypadek widzi myśli Kylo, widzi konflikt w nim, samotność, widzi co robi za pomocą mocy.

 

10. Dialog Lei i Hana, kiedy rozmawiają o Snoke`u jest dłuższa w książce, Leia mówi dalej, że jak Ben był mały, to Snoke szeptał mu do ucha i ona używała mocy, aby to blokować.

 

11.Dłuższa i świetna rozmowa Snoke`a, Rena i Huxa....Snoke mówi Kylo, że jesli Vader nie ujawniłby swoich uczuć i zabił Luke`a to imperium by istniało nadal, czym podstępnie zachęca go do zabicia ojca.

 

Rozmowa w filmie:

HUX: Supreme Leader, I take full responsibil—

SNOKE: General! Our strategy must now change.

HUX: The weapon, it is ready. I believe the time has come to use it. We shall destroy the government that supports the Resistance: The Republic. Without their friends to protect them, the Resistance will be vulnerable, and we will stop them before they reach Skywalker.

SNOKE: You. Oversee preparations.

HUX: Yes, Supreme Leader.

SNOKE: There has been an awakening. Have you felt it?

KYLO REN: Yes.

SNOKE: There's something more. The droid we seek is aboard the Millennium Falcon, in the hands of your father, Han Solo.

KYLO REN: He means nothing to me.

SNOKE: Even you, master of the Knights of Ren, have never faced such a test.

KYLO REN: By the grace of your training, I will not be seduced.

SNOKE: We shall see. We shall see.

 

Rozmowa w książe:

HUX: Supreme Leader, I take full responsibility for th—

SNOKE: Your apologies are not a strategy, General. We are here now. It is what happens next that matters.

HUX: I do have a proposition. The weapon. We have it. It is ready. I believe the time has come to use it.”

SNOKE: Against?

HUX: The Republic. Or what its fractious proponents choose to call the Republic. Their center of government, its entire system. In the chaos that will follow, the Resistance will have no choice but to investigate an attack of such devastating scale. They will throw all their resources into trying to discover its source. So they have no choice but to investigate fully, and in so doing…

SNOKE: Reveal themselves

HUX: And if they don’t…we’ve destroyed them.

SNOKE: Yes. Extreme. Audacious. I agree that the time for such measures has come. Go. Oversee the necessary preparations.

HUX: Yes, Supreme Leader.

SNOKE: I have never had a student with such promise—before you.

REN: It is your teachings that make me strong, Supreme Leader.

SNOKE: It is far more than that. It is where you are from. What you are made of. The dark side—and the light. The finest sculptor cannot fashion a masterpiece from poor materials. He must have something pure, something strong, something unbreakable, with which to work. I have—you.

SNOKE: Kylo Ren, I watched the Galactic Empire rise, and then fall. The gullible prattle on about the triumph of truth and justice, of individualism and free will. As if such things were solid and real instead of simple subjective judgments. The historians have it all wrong. It was neither poor strategy nor arrogance that brought down the Empire. You know too well what did.

REM: Sentiment.

SNOKE: Yes. Such a simple thing. Such a foolish error of judgment. A momentary lapse in an otherwise exemplary life. Had Lord Vader not succumbed to emotion at the crucial moment—had the father killed the son—the Empire would have prevailed. And there would be no threat of Skywalker’s return today.

REN: I am immune to the light. By the grace of your training, I will not be seduced.

SNOKE: Your self-belief is commendable, Kylo Ren, but do not let it blind you. No one knows the limits of his own power until it has been tested to the utmost, as yours has not been. That day may yet come. There has been an awakening in the Force. Have you felt it?

REN: Yes.

SNOKE: The elements align, Kylo Ren. You alone are caught in the winds of the storm. Your bond is not just to Vader, but to Skywalker himself. Leia…

REN: There is no need for concern. Together we will destroy the Resistance—and the last Jedi.

SNOKE: Perhaps. It has come to our notice that the droid we seek is aboard the Millennium Falcon, once again in the hands of your father, Han Solo. Even you, master of the Knights of Ren, have never faced such a test.

REN: It does not matter. He means nothing to me. My allegiance is with you. No one will stand in our way.

SNOKE: We shall see. We shall see.

 

Z tej rozmowy są też teksty Kylo Rena z tej zabawki – w filmie oczywiście tego brak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=u6QwjRPBsA4

 

12. Poe Demeron – po Chewie`m najjaśniejsza postać w filmie, było by jeszcze lepiej jakby nie ucięto tego co robił po rozbiciu TIE. Chodząc po złomowisku znalazł w piasku starego X-winga z bitwy o Jakku, zatrudnił dziwne stwory do wyciągnięcia go z piachu, znalazł części i odleciał...concept art

 

https://i.ytimg.com/vi/FjFzqLaan3Q/hqdefault.jpg

 

13. Hux i Phasma czytają biografie Finna – sena wycięta

 

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRAWIiC...

 

14. Wizja Rey w książce jest dłuższa, widać pojedynek Vadera i Luke`a, rycerzy Ren, dużo więcej głosów, brakuję sceny z trailera: who are you? I am no one.

 

15. Ridley powiedziała, że po filmie dowiemy się kim są Finn i Rey, to samo mówił Abrams – nic nie wiemy

 

16. Dużo scen z trailerów nie ma w filmie.

 

 

17. Sarco Plank - padawan Luke`a, biegły w mocy, odpowiedzialny za odnalezienie miecza Anakina, mieszkaniec Jakku - wycięty

 

http://i0.wp.com/bitcast-a-sm.bitgravity.com/slashfilm/wp/wp...

 

18. Korr Sella - przedstawiciel Lei w Senacie Republiki, jej zaufana, otrzymała misję przekonania senatu, aby pomógł zaatakować Starkiller, widzimy ją tylko 5 sekund, reszta wycięta.

 

http://i.imgur.com/AWLWe5L.jpg

 

Odnośnik do komentarza

No, ale to standard w przemyśle filmowym, na stole montażowym dochodzi do ostatecznych decyzji i to tam buduje się pacing filmu, wycięte sceny to gratka dla fanów/przyszłych klientów wydań płytowych.

Swoją drogą większość wyciętych scen zaburzyłaby świetne tempo FA (no a sam J.J kręcił mnóstwo wariantów w zasadzie każdej sceny, materiału na taśmie musi być od groma - ostatecznie wybrał, to co uznał za słuszne)

Odnośnik do komentarza

A o co sie tak spinasz tommi? Jakie bylo pytanie?

mejm, pytania byly w spoilerach, ale tez faktycznie sa spoilerami, wiec jesli jeszcze nie ogladales, to poki co nie czytaj.

 

Wszyscy psiocza na to jak to wszystko zostalo WYKONANE. Serio obejrzyj sobie tego Plinketta to zaoszczedzisz nam tu wszystkim powtarzania sie.

mysle, ze tu jest wlasnie pies pogrzebany w tej calej "dyskusji"- ja nie przywiazuje az takiej wagi do wykonania, o wiele bardziej do (spojnosci) fabuly. Dla mnie osobiscie to znacznie bardziej wplywa na odbior filmu.

Tego Plinketta postaram sie w wolnej chwili obejrzec, zebysmy rozmawiali o tym samym.

 

@szejdj: troche zagmatwales te cytaty i spoilery, ale postaram sie to ogarnac:

 

 

 

skad bedaca de facto tylko okoliczna zlomiarka Rey znala tak dobrze budowe/obsluge/pilotowanie Sokola Millennium (o ktorym sama powiedziala, ze jst nie latajaca od lat kupa zlomu)? Jak potrafila z miejsca zdiagnozowac i naprawic wyciek gazu pod pokladem (o ktorym tez wiedziala, ze trujacy)?

Bo u niego pracowała, więc pewnie przez tyle lat życia nie raz i nie dwa miała do czynienia z Sokołem.

 

pracowala? nie robila u niego jako mechanik, tylko (podobnie jak kupa innych scavengerow) zbierala zlom, a on go skupowal za (zlodziejskie) porcje zarcia. Sadzac po jego zachowaniu nie sadze, zeby ja wpuszczal do Sokola i pozwalal cokolwiek przy nim majstrowac. Poza tym ona sama twierdzila, ze on nie lata. ...po czym nagle polecial?

 

Jest to język binarny, uzywa go wiele robotow a Rey jest ogarnięta w mechanice, pewnie przez tyle lat spotkała niejednego robota w swoim życiu.

mocno naciagane i sam wiesz o tym. Jak spotkasz np. paru chinczykow, to nauczysz sie ot, tak mandarynskiego? Ale ok., ciagle mowimy o filmiku, gdzie faceci w kosmosie machaja laserowymi szablami, a przedstawiciele najrozniejszych obcych ras komunikuja ze soba bez udzialu tlumaczy, wiec na takie drobiazgi przymykam oko.

 

 

Może i tak, a może inni trooperzy byli od strzelania a inni od pilotowania. Poe jako doświadczony pilot wiedział o co chodzi, pewnie resistance schwytało nie jednego tie fightera w ciagu tych kilkudziesieciu lat, ja tez jak umiem jezdzic jednym samochodem to spokojnie pojade innymi, ciezarowymi itd, nie wymaga to specjalnego przygotowania.

co do Poe to zobacz nizej moja odpowiedz do Farmera.

W ogole musze to Twoje ostatnie zdanie przeczytac jeszcze raz, bo przez chwile mi sie zdawalo, ze porownujesz latanie statkiem kosmicznym wrogiej frakcji do jezdzenia starem.

A nawiasem mowiac jest sporo aut sportowych, ktorych bez przeszkolenia nie bylbys w stanie nawet odpalic, nie mowiac o ruszeniu. Just sayin'.

 

 

Plotki mówią, że Snoke to lord plagueis, polecam o nim poczytać.

Moge sie mylic, ale z tego, co pamietam, Plagueis zginal, zamordowany przez swojego ucznia (mozliwe, ze nawet byl nim Sidious).

 

 

Skad wzial sie miecz Luke'a w piwnicy kuzynki Yody i jakim cudem przetrwal tam tyle lat, skoro lezal sobie calkiem legalnie w niezamknietej skrzyni postawionej na podescie na samym srodeczku nie zamykanego pomieszczenia, do ktorego mogl wejsc doslownie kazdy bywalec speluny odwiedzanej przez najrozniejsze mety (m.in. szpiegow First Order)?

 

na pytanie skad Maz Kanata ma miecz Luke jest rowniez tak duzo mozliwych odpowiedzi, ze lepiej poczekajmy na oficjalna odpowiedz.

ok, odpowiedz na to, skad sie wzial, akceptuje. A druga (wytluszczona) czesc mojego pytania?

 

 

 

 

Tommi, co do pytań to na większość nie otrzymasz jednoznacznych odpowiedzi. Pytasz o rzeczy, które rozwinięcie będą miały w kolejnych filmach. 

Finn to nie jest wykwalifikowany stormtrooper. Sam przecież powiedział Hanowi, że jest od czyszczenia i wizyta na pustyni to jego pierwsza akcja w terenie tak na prawdę więc wiadomym jest, że (pipi) wie o lataniu. Poe to doświadczony pilot. Na pewno był przeszkolony z budowy TIE.

Niektore pytania pewnie tak, niektore z pewnoscia nie.

Finn twierdzil takze wczesniej, ze od dziecka byl szkolony na troopera (zreszta kwestie jego sprzecznych wypowiedzi tez juz poruszalem)- na jakiej podstawie zakladasz, ze w ciagu tylu lat nie mial zadnego przeszkolenia z tie fighterow?

Z kolei Poe wsiadajac do niego stwierdzil, ze zawsze chcial takim polatac, co znaczy, ze nigdy tego nie robil. Nie sadze tez, zeby np. amerykanscy piloci F-35 byli szkoleni z budowy MIG-ow na wypadek, gdyby kiedys musieli jakims poleciec (a gdyby nawet byli, to nie sadze, zeby byli w stanie po zaledwie jakiejs prezentacji na sucho przed xx miesiacami czy moze nawet latami).

to jego pierwsza akcja w terenie tak na prawdę więc wiadomym jest, że (pipi) wie o lataniu

ja tu nie widze zadnego zwiazku przyczynowo-skutkowego. Co ma wspolnego to, czy to byla jego pierwsza czy setna akcja, z tym, jakie szkolenia wczesniej odebral? Nie wiemy NIC na temat programu szkolen trooperow.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Ta walka z IV to tragedia, nie ma co tego ukrywac, ale w V i VI juz byly naprawde fajne, a to przeciez filmy sprzed 30 lat. Te z 1-3 za to sa przesadzone w druga strone, za duzo machania, zeby fajnie wygladalo, ale da sie to bez bolu ogladac. Zwlaszcza gdy w tle leci duel of the fates czy battle of the heroes. Takich wyrozniajacych sie utworow bardzo brakuje w VII. 

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że jednak

Rey nie okaże się córka Luke'a

. Wszystko na to wskazuje, ale o wiele ciekawiej byłoby, gdyby okazało się, że ostała się jeszcze jakaś linia władających mocą poza rodem Skywalkerów.

 

Dopiero dzisiaj mi się przypomniało i zacząłem się zastanawiać gdzie w tym filmie była Lupita. No to już wiem gdzie była  :shieeet:

A walki na miecze w drugiej trylogii to kolejny objaw lucasowego autyzmu, idealnie podsumowany super fikołkiem Anakina nad Obim. Nie żeby w tej samej walce wcześniej zrobił dokładnie to samo i wtedy samserobi nie wiedział jak to wykorzystać. No tak, ale wtedy nie miał metrowego hajergrądu  :rotfl:

Edytowane przez Tokar
Odnośnik do komentarza

nigdy nie lubilem gwiezdnych wojen chociaz nie wiem czy moge tak powiedziec skoro nigdy nie widzialem nic ze starej trylogii. serio. pare lat temu kolega namowil mnie i obejrzalem chyba ze dwie czesci z nowej ale bylem mocno nastawiony na nie i malo co pamietam wiec mozna powiedziec ze przebudzenie mocy to pierwszy moj kontakt ze star warsami. nie liczac jakis tam gierek na konsole XD poszedlem do kina bo wszyscy w okolo pyerdola tylko o tym. dawno nie bylo takiego szalu, w sklepach energetyki z bohaterami sw, w empikach zeszyty, szkoda w sumie nie zobaczyc pomyslalem. jakby przed wejsciem do kina zadawali 2 podstawowe pytania o serii to pewnie zrobilbym pozniej kariere na jutubie.

 

no i dobra. siadam w fotel z popcornem i nastawieniem 'pewnie mi nie podejdzie'. wlatuje znana nawet mi muzyczka yeb yeb, nawet sie nie zorientowalem i 2h minelo. ale to bylo kur wa dobre  :obama: nie chce mi sie juz wymieniac co bylo super a co mniej super ale ogolnie to calosc mi sie tak bardzo podobala ze jeszcze raz bym zobaczyl. zal i wstyd ze nie zapoznalem sie wczesniej z ta seria no ale trudno. dodatkowo przed seansem dostalem w morde najwiekszym spoilerem

 

han solo

a i tak ta scena zrobila na mnie wrazenie. nie pamietam kiedy ostatnio tak bardzo na plus zaskoczyl mnie film. i jeszcze rey mi sie podobala <3

 

dam 8/10 z mozliwoscia podniesienia oceny do 9. po powrocie do domu obejrzalem IV, przed chwila skonczylem ogladac imperium kontratakuje i zaraz zabieram sie za powrot jedi. podobno lepiej ogladac w kolejnosci takiej jak wchodzily do kin wiec tak zrobie i na koniec znowu obejrze VII. moze jak bardziej poznam temat to jeszcze bardziej mi sie spodoba. 

 

polecam ~byly janusz star warsow

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...