Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Chce skonfrontować VII z V, bo dawno nie oglądałem. Którą wersję ssać z zatoki?

 

snap120.jpg

 

Ściągnąłem takie ale jak zacząłem oglądać pierwszy epizod to stwierdziłem że tego nawet w UHD 8K nie da się oglądać. Może powinienem wlać setkę a potem doprawić to jakoś wejdzie. Co ten Lucas zrobił  :facepalmz:

Odnośnik do komentarza

Chce skonfrontować VII z V, bo dawno nie oglądałem. Którą wersję ssać z zatoki?

Tylko Despecialized. Jest to wersja oryginalna z 1980 roku zrobiona przez fanow ze starych edycji dvd. Nie ma tam poprawek z bd od lucasa jak mlody anakin. Nornalna wersja kinowa.
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie spoko edycja, bo jest zachowana spójność z nową trylogia, jaka by ona nie była. Wygląd ducha w wykonaniu Shawa tak naprawdę nie miał prawa istnieć, bo Anakin za życia nigdy tak nie wyglądał, a na pewno nie w takim wieku. Także podmiana Anakina z nowej trylogii, kiedy ostatni raz był Jedi nie była takim złym pomysłem.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie spoko edycja, bo jest zachowana spójność z nową trylogia, jaka by ona nie była. Wygląd ducha w wykonaniu Shawa tak naprawdę nie miał prawa istnieć, bo Anakin za życia nigdy tak nie wyglądał, a na pewno nie w takim wieku. Także podmiana Anakina z nowej trylogii, kiedy ostatni raz był Jedi nie była takim złym pomysłem.

Zgadzam się. Wlepienia młodego Anakina, ostatnio w ten sposób zapamiętanego jako Jedi była sensowna. Bez sensu bylo wstawienie aktora który grał Vadera pod maska, skoro ten nigdy nie wyglądał jak w starej wersji jako duch. Edytowane przez Voytec
Odnośnik do komentarza

Czy na pewno? Przecież pod koniec zabija Palpatina, więc raczej Sithem już nie jest.

 

A nawet jeśli, to przecież jest wizja Luke'a i widzi ich tak jak wtedy, gdy ostatnim razem ich widział. Przecież nigdy nie widział młodego Anakina.

Odnośnik do komentarza

Według oryginalnego pomysłu Anakin był wybrańcem mocy nie dlatego, że zabił Imperatora, a dlatego, że jako jedyny wrócił z Ciemnej Strony Mocy. Było to właśnie słynne przywrócenie równowagi. Potem po milionach książek co drugi gość z latarką przechodził takie perypetie, więc traciło to sens. Wraz z wykasowaniem starego kanonu teoria mogła jednak wrócić do łask.

Odnośnik do komentarza

Czy na pewno? Przecież pod koniec zabija Palpatina, więc raczej Sithem już nie jest.

W Vaderze przed śmiercią obudziło się dobro, ale jak Sith zabije Sitha to wcale nie przestaje nim być. Wręcz przeciwnie, to jest to co oni robili cały czas. Zabijali się wzajemnie, żeby był tylko mistrz i uczeń. 

 

Vader to był galaktyczny Hitler. Nawet jak przed śmiercią przeszedł na jasną stronę, nie znaczy, że to co zrobił wcześniej jest już nieważne. Typ wymordował Jedi w ilościach hurtowych. Tak samo Kylo Ren. Nie ważne czy przejdzie ostatecznie na jasną stronę przed śmiercią. Jest masowym mordercą jak jego dziadek.

Odnośnik do komentarza

Up to chcialem wlasnie napisac.

 

Sith zabije Sitha to wcale nie przestaje nim być. Wręcz przeciwnie, to jest to co oni robili cały czas. Zabijali się wzajemnie, żeby był tylko mistrz i uczeń.

Gdzie tak napisano? W ksiazkach ktore nie wliczaja sie do kanonu czy innych dzielach z wymyslonymi historiami przez fanow?

Odnośnik do komentarza

 

Czy na pewno? Przecież pod koniec zabija Palpatina, więc raczej Sithem już nie jest.

W Vaderze przed śmiercią obudziło się dobro, ale jak Sith zabije Sitha to wcale nie przestaje nim być. Wręcz przeciwnie, to jest to co oni robili cały czas. Zabijali się wzajemnie, żeby był tylko mistrz i uczeń.

 

Vader to był galaktyczny Hitler. Nawet jak przed śmiercią przeszedł na jasną stronę, nie znaczy, że to co zrobił wcześniej jest już nieważne. Typ wymordował Jedi w ilościach hurtowych. Tak samo Kylo Ren. Nie ważne czy przejdzie ostatecznie na jasną stronę przed śmiercią. Jest masowym mordercą jak jego dziadek.

Chwila. Czyli jak dobrzy zabijają złych to tak naprawdę dobrzy są źli? :/
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...