Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, miekkie spoilery dotyczace postaci!

 

Tak na sucho, zaraz po przespaniu sie z mysla, ze to przeciez nowe Gwiezdne Wojny, a nie trylogia...gulp...genezy narodzin Darth'a Vader'a. Film jest dobry. Ford i Fisher to obok kierwa Paul'a najslabsze jego ogniwa (o wnusiu nie wspomne nawet), ale widze tu potencjal na naprawde udana i mocna trylogie. Najwiekszym i najmilszym zarazem zaskoczenie byla lasia. Jej zachowanie, gra, a nawet zacieta mina fajnie wspolgraly z tym co dzialo sie na ekranie. Caly film jest uklonem w strone fanow i pierwszej czesci Spielberga. Nawet model jest ten sam. Robot-wiadomosc-przypadkowy bohater na piaszczystej planecie, ktory okazuje sie by madafaka i glownym protagonista-konfrontacja mocy i w koncu rozwalka deathstaro-podobnego-czegos. Bawilem sie dobrze oczekuje teraz (pipi)niecia na miare Empire Strikes Back i bedzie ok.

 

Ale dwojke obejrze juz na premiere trojki. Nigdy nie lubilem cliffhangerow, a takie wyczekiwanie iles tam lat na premiere to nie moj resort.

Odnośnik do komentarza

Śmiem twierdzić, że od premiery dwójki do trójki, będziesz już znał tę dwójkę tak, że mógłbyś recytować dialogi

 

 

taki internet

 

 

ja jakby była możliwość to już bym rezerwował bilet na kolejną część 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Pewnie było nieraz, ale przedrzeć się przez te wszystkie posty od premiery..

 

Kto takiego nie zapragnął? Ale cena ~699 zł jest trochę zaporowa..

 

https://www.youtube.com/watch?v=-1Y2WfcCb4M

Też chciałem ale kolega z pracy mnie ubiegł i ... cieszę się że sam nie kupiłem tego gówna.

 

 

Reklamy w tym przypadku kłamią bardziej niż recenzje fallouta4. Robot cholernie szybko łapie kurz przez co mu głowa odpada. Kiepsko porusza się po innej powierzchni jak kafelki czy panele. W ogóle nie zapamiętuje trasy w trybie patrolu a podobno miał się uczyć. Odgłosy wydaje tylko telefon a nie robot. Czyli jest to zabawka na 5 minut. Pojezdzisz chwilkę i się znudzisz bo brak jakichkolwiek bonusów.

 

 

Warte max 200 zł. Kolega oddał z powrotem do sklepu po weekendzie.

Odnośnik do komentarza

"Siódemka" obejrzana, wrażenia? Bardzo pozytywne. Solo i Leia to już niestety nie te same postacie, miałem wrażenie, że aktorzy grają mocno na siłę, ale wieku się poprawi... Poza tym nowa obsada dała radę. 

Dla mnie   :banderas: .

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

Co prawda obejrzałem wczoraj, ale z opiniami o takich filmach wole się zawsze przespać żeby na spokojnie sobie wszystko poukładać. No podobało mi się, nawet bardzo mi się podobało. Kiedy napis "Star Wars" pojawił się na ekranie momentalnie ciarki na plecach, dawno czegoś takiego nie czułem. Robot BB-8 jest świetny, tak samo jak Rey która od początku wyglądała mi na ciekawą postać wiodącą, nawet Finn pomimo obaw wypada ok. Oczywiście jak to w filmach można by się przyczepić do wielu rzeczy, ale w sumie tylko 3 kwestie mi się zbytnio nie spodobały

- Kylo Ren jest naprawdę kozacki, jego złość gdy niszczy monitory, ale gdy zdjął maskę podczas przesłuchiwania Rey czar prysł. Zarówno jego wygląd jak i ton głosu nie pasowały na czarny charakter. Co prawda później podczas sceny na moście czy podczas pojedynku wypada o wiele lepiej bez maski. Pewnie ta postać będzie ewoluować, może i wizualnie, bo potencjał w niej jest spory.
- Pojedynek na miecze świetle mnie trochę zniesmaczył. Wyglądało to tak jakby każdy bez przeszkolenia mógł sobie machać mieczem i stawać do równego pojedynku z kimś przeszkolonym. Jasne Kylo Ren był ranny, ale nawet coś takiego nie powinno przeszkodzić Mistrzowi Rycerzy Ren w pokonaniu kogoś kto dopiero poznał moc. Mało wiarygodnie to wyszło.
- Kolejna Gwiazda Śmierci to już przesada

 

 

Minusy minusami, ale i tak bawiłem się na seansie super, na tyle że z chęcią wybiorę się raz jeszcze. Jeśli Przebudzenie Mocy to taka Nowa Nadzieja obecnych czasów to oby kolejne części były na poziomie V i VI epizodu.

8+/10

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem dzisiaj w końcu w kinie. Jak dla mnie ( fana SW ) film to takie mocne 9/10.
VII część sagi to taka bezpiecznie zmieniona część IV. Dlatego nie daje 10/10.
Co do fabuły ( duże spoilery więc ostrzegam! )

 

 

Mimo nacięcia się przed pójściem do kina, scena na moście między Ren'em a jego Ojcem zapadła mi w pamięci, najlepsza scena w filmie

 

Co do samej postaci Ren'a - wiele osób zarzuca mu że to taki pizduś - z tym się zgodzę.
Próbuje iść w ślady swojego dziadka (Anakin też nie był za Jedi jaki bardzo charyzmatyczny, dopiero strach przed śmiercią Padme i pragnienie uratowania jej zmieniło go) co mu średnio wychodzi, jest niezrównoważony psychicznie ( jego ataki gniewu po ucieczce Rey ) ale myślę że po wydarzeniach z końca filmu ( przegrana walka z Rey czy utrata ręki [ takie miałem wrażenie że u(pipi)ała mu dłoń, do tego kolejne odniesienie do starej trylogii ] ) sprawią, że w kolejnej części będzie jeszcze bardziej bezwzględny niż Vader.

 

Rey - mam wrażenie że to córka Luke - też musiała odkryć w sobie moc (jak kiedyś jej ojciec), do tego R2D2 który miał się przebudzić jak wróci Luke a przebudził się jak wróciła do bazy Rey. Do tego na jej wizjach widzimy Ren'a z innymi członkami zakonu, przeszłość oraz... postać która kładzie dłoń na R2D2, mam wrażenie że to zaś Luke.

 

Snoke - czytając różne teorie internetowe, tutejsze forumkowe czy np: podobna muzyka ( w III części gdy rozmawia Palpatine z Anakinem o osobie która potrafiła oszukać śmierć i w VII Snoke theme, są identyczne ) mam wrażenie że to Darth Plaugeis, jednakże mam nadzieję że kolejne części dadzą odpowiedź.

Szkoda że nie wyjaśniono chociaż częściowo jak się odrodził Nowy Porządek.

 

 

Odnośnik do komentarza

Za pierwszym razem dałbym solidne 8 ale po obejrzeniu drugi raz zdecydowanie oczko niżej, na sucho, po przemyśleniach no i mając w pamięci poprzednie odsłony to tylko dwie akcje w przebudzeniu były godne poprzednich części. Postaci faktycznie mało nakreślane, niektóre powroty i gra aktorska na siłę, remake bardziej nowej nadziei aniżeli nowa część, daję szansę kolejnej części, oby była lepsza bo o ile Kylo Ren w masce wygląda kozak to od drugiej połowy filmu czar jak dla mnie pryska (w sumie na całej linii) oprócz kilku minut na zakończenie.

Odnośnik do komentarza

Poczatek byl slaby, szczelanir, wybuchy, bylem przerazony ze zrobili z tego jeszczr wiekszego popcorniaka niz nowa trylogia.

 

Na szczescie potem sie wszystko uspokoilo i dalo sie wyczuc przygodowy klimat starej trylogii.

 

Na plus bardzo duzo puszczania oczka do fanow.

 

Na minus Jon Snow i Golum jako nowe czarne charaktery.

 

Dalbym 9, ale obnizam na 8 za goluma i jona snowa. Daje kredyt zaufania na kolejne czesci.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Łojezu, tu się pojawiają jakieś obawy o VIII epizod, bo zmienia się reżyser? Przecież Rian Johnson połyka dżej dżeja bez popity. Gość nakręcił najlepszy odcinek Breaking Bad (5x14 - Ozymandias), który jest też prawdopodobnie jednym z najlepszych odcinków w historii amerykańskiej telewizji. Nie mam wątpliwości co do tego, że jego ósemka przebije TFA.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...