Skocz do zawartości

PSX Extreme 195


Oceń okładkę PSX Extreme 195  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 195



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #195

 

cover195pe.jpg

 

Listopadowy numer dostępny od 30.10 (środa)

Prenumerata - wysyłka 28.10 (poniedziałek)

 

Weźcie głęboki wdech – czujecie to? Nie, nie mam na myśli farby drukarskiej, choć ten fetysz akurat rozumiem. Bardziej chodzi mi o zapach nowej generacji. Ależ to błyskawicznie zleciało! Dopiero co poznaliśmy PlayStation 4 – a właściwie pada i pierwsze gry – a tu już listopad za pasem. Do premiery odliczamy nie miesiące, a ostatnie tygodnie i dni. Co prawda świętowanie w naszym kraju okrojone będzie do jednej platformy, ale cóż... I chociaż droga nowych konsol na sklepowe półki niespodziewanie okazała się wyboista (o czym możecie przeczytać w Okiem Maniaka), to faktem jest, że każdy chętny już niedługo będzie mógł zasmakować nowej jakości konsolowego gamingu. Aby Wam owe doznanie maksymalnie przybliżyć, jako jedyne media z Polski wybraliśmy się do siedziby Guerrilla Games w Amsterdamie, aby przetestować finalny kod Killzone: Shadow Fall. Wielu oczekujących na PS4 zacznie swoją przygodę z nową generacją właśnie od tej produkcji.
 
Jesień to tradycyjne żniwa w branży i tradycyjnie w towarzystwie Asasyna. Kaliego widziano niedawno, jak w opasce na oku wchodził do sklepu z protezami – przygotujcie się więc na smakowitą niczym piracki rum recenzję Assassin’s Creed IV: Black Flag. Roger wziął się za bary z Beyond: Dwie Dusze, które podzieliło graczy i recenzentów na wielbicieli gier i interaktywnych filmów. Potem dla relaksu ocenił Pro Evolution Soccer 2014, SoQ w międzyczasie sprawdził, czy nowy deweloper godnie zamknął trylogię Batmana w Arkham Origins, a Koso przyjrzał się czkawce GTA Online. W przeciwieństwie do Nintendo, nie zostawiamy też na lodzie polskich posiadaczy Wii U, serwując nasze werdykty dla Zeldy HD i Rayman Legends. Grubo jest także w cyfrowej dystrybucji i kieszonsolkach.
 

Papier z gumy wciąż nie istnieje, ale nie poddajemy się i wciąż upychamy w Hardkorze maksimum publicystyki. W tym miesiącu m.in. testujemy gogle Oculus Rift, czyli mesjasza wirtualnej rzeczywistości na miarę XXI w., rozgryzamy autotematyzm z grach, poznajemy tajniki pracy studia Mocap Agency, HIV wyznaje sieciowe grzeszki, a ninja ujawniają całą prawdę o sobie. Znalazło się nawet miejsce na nowy cykl i oczywiście mnóstwo stałego dobra. Polecam. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
Killzone: Shadow Fall – playtest

 

CO NOWEGO

Donkey Kong Country: Tropical Freeze
Dying Light 
Hellraid 
SoulCalibur: Lost Swords
Xbox Fitness

 
RECENZJE

Armored Core: Verdict Day
Assassin’s Creed IV: Black Flag 
Batman: Arkham Origins
Beyond: Dwie Dusze
F1 2013
Grand Theft Auto Online
Just Dance 2014
NBA 2K14
Pro Evolution Soccer 2014
Rayman Legends
The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

 
NETWORK

Ascend: Hand of Kul
CoD: Black Ops II – Apocalypse
Foul Play
Girl Fight
Lone Survivor: The Director’s Cut
Marlow Briggs and the Mask of Death
Rain
Skydive: Proximity Flight
The Last of Us – Opuszczone Miejsca

The Wolf Among Us 
 
POCKET

AiRace Speed
Atelier Meruru Plus: The Apprentice of Arland
Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies
Pokemon X/Y
Shin Megami Tensei: Devil Summoner - Soul Hackers
Star Wars Pinball – Balance of the Force 
Worms Revolution Extreme

 
HARDKOR

Gry w głowie – Oculus Rift
Martwa strefa – LucasArts
Kulisy branży – Mocap Agency
Autotematyzm
KinematoGRAfia – Licencja na szaleństwo
Cheater, kamper, rozrabiaka
Mapa deweloperów – Kanada
Przez pryzmat serii – Need for Speed
To było grane – Diablo
Poza ekranem – Ostrze w ciemnościach
Powrót do przeszłości – Funtech Super A’Can

Graczpospolita 
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]
Babskie sprawy [Monika]
 
STAŁE RUBRYKI
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w poniedziałek, 28.10. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

Odnośnik do komentarza

świetna okładka, robi smaka na ten numer

 

ten będzie dobrą przygrywką do numeru następnego, gdzie mam nadzieję znajdę ultra-test obu nextgenów, pamiętam do tej pory konsolowy ring gdzie niemal każdy zgred wypowiedział się nt tego którą konsolę preferuje, którą weźmie day1 albo poczeka - takie rzeczy

 

jeśli dobrze pamiętam to nie było (ring) wrzucone w momencie premiery ale na pewno tematów na następne numery będzie sporo, chciałbym powtóreczkę - taka okazja zdarza się raz na 7 lat :sweat:  

Odnośnik do komentarza

świetna okładka, robi smaka na ten numer

 

ten będzie dobrą przygrywką do numeru następnego, gdzie mam nadzieję znajdę ultra-test obu nextgenów, pamiętam do tej pory konsolowy ring gdzie niemal każdy zgred wypowiedział się nt tego którą konsolę preferuje, którą weźmie day1 albo poczeka - takie rzeczy

 

jeśli dobrze pamiętam to nie było (ring) wrzucone w momencie premiery ale na pewno tematów na następne numery będzie sporo, chciałbym powtóreczkę - taka okazja zdarza się raz na 7 lat :sweat:  

Świetny pomysł z tym ringiem jak za dawnych lat :) Osobiście , przeczytałbym także Przez pryzmat danego gatunku gier podsumowanie obecnej generacji|

@ PEREZ - kto tym razem "gwiazdorzy" w polecanych bo miałem być ja?

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Trzecia recenzja tej samej gry w trzecim numerze z rzędu  :blink: Przecież ten Rayman w wersji na PS3/X360, Vita i Wii U różni się tylko detalami związanymi ze sterowaniem i jakimiś mało znaczącymi bzdetami.

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Trzecia recenzja tej samej gry w trzecim numerze z rzędu  :blink: Przecież ten Rayman w wersji na PS3/X360, Vita i Wii U różni się tylko detalami związanymi ze sterowaniem i jakimiś mało znaczącymi bzdetami.

 

Dyskutowaliśmy o tym tutaj. Powtórzę - gry na Wii U, jeśli nie mamy pewności, że są identyczne z PS3/X360, staramy się oceniać indywidualnie (gdy tylko takową produkcję dorwiemy). Czy to tylko "detale i bzdety"? Zapraszam do dyskusji, jak już tylko przeczytasz recenzję. 

Odnośnik do komentarza

Pewnie powinienem edytowaćpoprzedni post, lecz sądzę że Redakcja się nie obrazi.

 

Muszę to napisać - ten numer jest MEGA ( nie, nie jestem kolejnym fikcyjnym kontem Butchera :)
Powody:
- playtest Killzone- Rozbo dobra robota, trochę na chłodno
- Roman- świetny dobór fotek do recenzji AC IV, Batman AO. Gorzej to wyszło w recenzji Beyond oraz NBA (WtF, ale dziwna grafika?) Zielone ramki w opisie tasiemca Need for speed wyglądają cienko ( a są wyjątkowo grube:)
- recka Kalego- klimatyczna
-recenzja Rogera treściwa i wyważona ( chociaż nie chciałem/ nie spowdziewałem się takiej oceny)

-  3 grosze Koso  - biedak,chyba został zaskoczony stylem twórczości D.Cage  ( kto by się spodziewał takiej filmowości po Cage'u ;)może to pierwsze oznaki branżowego wypalenia,  zapalę mu znicz w intencji by growy pesymizm go opuścił :)
-podziękowania dla B. Kossakowskiego za tekst o Oculus Rift
-Kuba Sobek jak zwykle wysmażył ciekawy materiał z filowo -growego cyklu + Martwa strefa
-Mikołaj Dusiński - kulisy branży - temat ciekawy- jeszcze nie czytałem, zostawiam na deser + wypociny Hiva
- Gamera - Google translator z gwary śląskiej istnieje ?

Największy pozytyw numeru - Poza ekranem- na to czekałem od zawsze. Rzeczowy, niezwykle interesujący tekst Rozba. Chociaż osobiście nie znalazłem niczego nowego ( gdyż siedzę w tematyce sztuk walki już bardzo długi czas ) przyjemnie odświeżyć pamięć. Dla zaciekawionych tematem ninjasów polecam chyba najlepsze polskojęzyczne opracowanie tematu autorstwa Andrew Adamsa-Ninja niewidzialni zabójcy.  Nieśmiało sugeruję następny temat dziki zachód , piraci :)
Rozbo człowiekem tego numeru ( tak wyszło) , TIR  pysznego Guinessa już do ciebie jedzie

Na koniec wtopa ( celowa ?) screeny z Diablo z peceta (HUD).

Szkoda, że nie ma zgrentgena o GTAV ,może następnym razem będzie o Beyond 
 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówcą, tekst o ninja to dla mnie najlepszy artykuł w numerze, ładnie opisuje wszystkie fakty i mity tej japońskiej profesji.

Pochwalę również recenzje - wyjątkowo rzeczowe, pomagają w podjęciu decyzji o kupnie, a chyba o to powinno w nich chodzić :)

 

Także numer na plus, mam nadzieję, że będziecie dalej trzymać poziom.

Odnośnik do komentarza

Bez kitu, co sie dzieje z jakoscia screenow w PSX? Perez, otworz sobie recenzje Beyond i powiedz, ze to ladnie wyglada? Te screeny to wygladaja jak marnej jakosci scany. Czy naprawne nie ma skad brac dobrej jakosci screenow czy tez pan Roman po swoich paru dobrych numerach spoczal na laurach i odwala fuszerke. Albo najlepiej, otworz jakikolwiek numer, gdzie za oprawe odpowiadala pani Scierowa i porownaj jak to wygladac powinno.

Edytowane przez mescalero
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...