Skocz do zawartości

Uncharted 4: A Thief's End


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ogrywałem ostatnio wszystkie części (poza GA) i w każdej bawiłem się wyśmienicie. Czwórka pięknie zamyka historię, ale ma więcej wolnych momentów zaciągniętych z TLoU co nie każdemu może podpasić.

Trójka jest podobna do dwójki, ale skacze jeszcze bardziej po lokacjach i całościowo ma to mniejszy sens. Jedynka wiadomo, najbardziej uboga, ale lubię bardzo lokacje i jak to się wszystko zaczęło.

Odnośnik do komentarza

Ja ze starej trylogii cenię sobie z kolei najbardziej trójkę, przede wszystkim za bardzo fajne zagadki które nie rozwiązywały się same jak w poprzednich częściach i za mniejszą (tak mi się wydaję) ilość strzelania. Podobała mi się również ta różnorodność lokacji, nie analizowałem specjalnie czy miało to jakiś sens fabularny, bo zawsze traktowałem Uncharted jako taki odpowiednik Indiany Jonesa który miał mi dać pretekst do odwiedzania fajnych lokacji. 

 

Tutaj jest chyba też mój największy zarzut do czwórki, bo ponad połowa akcji tam rozgrywa się w jednym miejscu na Madagaskarze. 

Odnośnik do komentarza

Ja w serię grałem w dziwnej kolejności 2>3>4>1, no jedynka była już wtedy mocno stara, ukończyłem zaraz po 4 :). Nigdy nie ukończyłem  żadnej z nich więcej niż 1 raz, wiadomo dwójka to było coś i robiła największe wrażenie, trójka to po prostu było to samo, typowa kontynuacja, czwórka też super i ta oprawa i naleciałości z TLoU do mnie przemawiały. Niemniej jednak nie jest i nie była to moja ulubiona seria, wolałem zawsze mroczniejsze klimaty The Last of Us. 

 

Znając życie remake jedynki kiedyś powstanie, z chęcią ogram ponownie :). 

Odnośnik do komentarza

Czwórkę uwielbiam fabularnie (zdecydowanie najlepsza, najpełniejsza pod tym względem część), ale przez to mamy momenty baaardzo "thelastofusowe" i miałem wtedy taki trochę niesmak, bo gierka zaczynała mi się dłużyć pod koniec.
Z kolei takie The Lost Legacy, dzięki mniejszemu naciskowi na fabularną ekspozycję jest z kolei dużo lepsze z gameplayowego punktu widzenia, bo jest bardziej skondensowane i nie tak rozwleczone, więc w sumie wszystko zależy od tego, co kto oczekuje od gierek.
Najważniejsze jest, że w obrębie serii każda z jej odsłon jest grą conajmniej dobrą i nie ma jakiegoś crapa (oprócz tych, które Nathan co jakiś czas z siebie wyrzuca).

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, dominalien napisał(a):

A mnie właśnie TLoU w ogóle nie podpasowało, strasznie to wszystko na serio. Ograłem jedynkę, nawet nie chciało mi się po trofea żadne wracać. A Unchartedy sobie z przyjemnością od czasu do czasu ogrywam dla relaksu (aktualnie 3 remake na crushing).

 

W dniu 21.08.2024 o 11:57, Wredny napisał(a):

@MEVEK, qrva... " WTEDY ", bo jeszcze raz i nie wytrzymię 

:lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
14 minut temu, Homelander napisał(a):

Różnica jest taka, że wrogowie wytrzymują kilka headshotów

No nie bardzo, w każdej części zwykli przeciwnicy (bez kasków) padają po jednym strzale w głowę. Nawet sprawdziłem teraz swoje trofea i w każdej grze jedno z pierwszych trofeów to te za headshoty.

Odnośnik do komentarza

Jaki filmik? Polecam samemu spróbować niż oceniać na bazie randomów co nie potrafią grać.

 

U4 - trzeci trofik, 20 wrogów zabitych strzałem w głowę, poziom trudności Crushing https://psnprofiles.com/trophies/4719-uncharted-4-a-thiefs-end/GrzesPL?order=date

U2 - czwarty trofik, 20 headów, 25 sekund później 5 zabójstw strzałem w głowę pod rząd https://psnprofiles.com/trophies/188-uncharted-2-among-thieves/GrzesPL?order=date

U1 remaster - pierwszy trofik https://psnprofiles.com/trophies/3938-uncharted-drakes-fortune-remastered/GrzesPL?order=date

 

Reszty już nie linkuje, ale wygląda to podobnie, oryginał jak i remaster. Kilka tygodni temu powtarzałem wszystkie części i dalej to samo, zwykły przeciwnik, strzał w głowę = zgon.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...