Skocz do zawartości

Game Cube teraz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Na pewno wszystkie rzeczy 1st party muszą mieć red strip. Reszta, jeżeli była dystrybuowana przez Nintendo też - aczkolwiek 100% pewności nie mam. W zasadzie raczej cokolwiek w oryginalnej folii na GCN będzie odznaczać się ceną. Jak jest coś w tej samej cenie, lub niewiele droższe niż używki to na 100% używka zafoliowana przez odsprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 4 lata później...

Ostatnio na Retrosferze mieli Gamecube z odpaloną grą przez kartę SD wsadzoną do jakiejś przejściówki w postaci karty pamięci wpiętej normalnie do portu karty pamięci. Jak takie coś działa? Co jest potrzebne? W napędzie nie było żadnej płyty.

 

Kiedyś kupiłem taką memorkę w celu odpalenia Swiss czy Gecko ale nie pamiętam było to dawno temu i gier i tak nie można było odpalić.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, sph! said:

Jak nie ma płyty, to prawdopodobnie jest wlutowane Raspberry Pi Pico.

 

https://support.webhdx.dev/gc/picoboot/installation-guide

 

Ewentualnie to z filmu powyżej, ale... raczej tego nie widziałeś, bo to nowe i jeśli by to teraz zamówić to termin dostawy jest chyba w kwietniu 2025.

Miałeś rację 

 

 

Screenshot_20240923_145048_com.instagram.android.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że dodał różne fajne rzeczy :)

https://store.webhdx.dev/collections/gamecube

 

Kiedyś kupiłem u niego tego USB Gecko, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować (czy też po prostu użyć).

Ale te karty sieciowe wyglądają obiecująco.

 

W tym urządzeniu z tego filmu na YT powyżej też jest wersja z kartą sieciową, nawet rozważałem, ale... pierwsza partia tych urządzeń zeszła baaardzo szybko. Potem leciały już preordery, pierwotnie czas wysyłki chyba w listopadzie, ostatni raz sprawdzałem i był już kwiecień.

Niby dobra opcja, jak ktoś nie chce lub nie umie lutować, ale ten Pico wychodzi zdecydowanie taniej.

 

Nie wiem czy się coś nie pozmieniało (bo chyba dodali w którymś Swissie zapis na kartę, tylko tego nie śledzę), ale dawniej się właśnie przydawał zarówno ten zwykły Gecko na karty SD i jednocześnie ten adapter na microSD wkładany od spodu konsoli. Wtedy na jednej karcie były gry, a na drugiej robiło się kartę pamięci (czy też nawet karty, już nie pamiętam). Taniej niż MemCard PRO od https://8bitmods.com/memcard-pro-gc-for-gamecube-indigo/

Ale jeśli Swiss ma już zapis, to pewnie wystarczy jedna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...