Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ebay.pl/usr/micchan-japanese-game?_trksid=p3984.m1497.l2754

i dopiero co jej otwarty sklep:

http://micchan.jp/

 

Obserwuję, bo kupiłem Okami HD. Przyszło jak nowe i cena była całkiem ok. :)

Przeglądam ofertę i być może to kwestia tytułów na które patrzę, ale ceny wcale nie takie dobre.

 

Sprzedawca, którego ja polecałem - http://www.ebay.pl/usr/dora_ts17

 

Gry w stanie bardzo dobrym, czasem idealnym, mimo że używane. Ceny niskie i darmowa wysyłka do PL.

 

Dla porównania, ta sama gra od obu sprzedawców:

http://www.ebay.pl/itm/Nintendo-DS-Super-Robot-Taisen-OG-Saga-The-Lord-of-Elemental-Japan-/370978152972

http://www.ebay.pl/itm/USED-DS-Super-Robot-Taisen-OG-Saga-Masou-Kishin-The-Lord-Of-Elemental-/331186123983

 

 

Zresztą, nie lepiej po prostu szukając określonego tytułu ustawić sortowanie wg ceny z wysyłką? Wtedy sprawdzamy poszczególne oferty i 'popularność' czy rzetelność danego sprzedawcy i wybieramy najbardziej korzystną ofertę.

Odnośnik do komentarza

Zresztą, nie lepiej po prostu szukając określonego tytułu ustawić sortowanie wg ceny z wysyłką? Wtedy sprawdzamy poszczególne oferty i 'popularność' czy rzetelność danego sprzedawcy i wybieramy najbardziej korzystną ofertę.

W ten właśnie sposób najlepiej szukać. Czasem jeden sprzedawca będzie miał coś taniej, czasem drugi. Generalnie gry które zamawiałem z Japonii były w takim stanie, że mucha nie siada. Yakuza 5 dla przykładu przyszła nie dość że idealna to jeszcze z naklejkami na telefon! Byłem w szoku... sklepy z używkami w Polsce nie mają kompletnie żadnego startu. 90% januszy nic nie dba o gry, (pipi) nic...

Odnośnik do komentarza

Mnie z pociągów zawsze interesowała ta Densha de go ale sam nie wiem czy da się to ogarnąć bez znajomości jap.

Nawet te odsłony na PSXa fajnie wyglądają.

 

Co się tyczy zakupów na Ebay to ja szukam według sposobu opisanego przez Suavka. Jeden sklep ma to taniej, inny znów coś odmiennego więc nie ma co sie skazywać na określonych handlarzy.

Odnośnik do komentarza

W ten właśnie sposób najlepiej szukać. Czasem jeden sprzedawca będzie miał coś taniej, czasem drugi. Generalnie gry które zamawiałem z Japonii były w takim stanie, że mucha nie siada. Yakuza 5 dla przykładu przyszła nie dość że idealna to jeszcze z naklejkami na telefon! Byłem w szoku... sklepy z używkami w Polsce nie mają kompletnie żadnego startu. 90% januszy nic nie dba o gry, (pipi) nic...

 

To nie jest reguła, bo w Stanach i UK masz to samo.

 

Weź też pod uwagę fakt, że masa sklepów w Japonii serwuje grom "polerkę" specjalną maszyną.

Niemniej jednak w przypadku gier używanych unikam wydań EU/US - nie chce mi się kupować jednej gry kilka razy, żeby w końcu trafić egzemplarz w dobrym stanie.

 

@Paliodor

 

Myślę, że spokojnie ogarniesz. A PSXowe wydania są akurat taniutkie. Swoje duble puszczałem po dyszce i był problem ze sprzedażą.

Odnośnik do komentarza

W ten właśnie sposób najlepiej szukać. Czasem jeden sprzedawca będzie miał coś taniej, czasem drugi. Generalnie gry które zamawiałem z Japonii były w takim stanie, że mucha nie siada. Yakuza 5 dla przykładu przyszła nie dość że idealna to jeszcze z naklejkami na telefon! Byłem w szoku... sklepy z używkami w Polsce nie mają kompletnie żadnego startu. 90% januszy nic nie dba o gry, (pipi) nic...

Prawda. To jest chyba standard w Japonii. Aczkolwiek znajomy, który tam mieszkał mówił, że wiele sklepów z używanymi grami specjalnie "czyści" wszelki asortyment w miarę możliwości. W sensie, pudełka są myte, okładki czy instrukcje "prasowane", a porysowane płyty regenerowane. Czasem też po takim zabiegu pudło pakowane jest w foliową kopertę.

 

Najgorszy import z Japonii jaki dostałem miał troszkę wyrobione pudełko oraz lekkie rysy na folii pudła. Wszystko inne jak nowe, z kompletem instrukcji, papierów, a czasem nawet wszelkimi zdrapkami/reklamówkami/kodami nintendo club itp. A potem wejdź na nasze rodzime Allegro czy Phli Targ, to ludzie będą się spierać, że gra z zabrudzonym i porysowanym opakowaniem to "stan idealny"...

Odnośnik do komentarza

Prawda. To jest chyba standard w Japonii. Aczkolwiek znajomy, który tam mieszkał mówił, że wiele sklepów z używanymi grami specjalnie "czyści" wszelki asortyment w miarę możliwości. W sensie, pudełka są myte, okładki czy instrukcje "prasowane", a porysowane płyty regenerowane. Czasem też po takim zabiegu pudło pakowane jest w foliową kopertę

Dopóki wszystko działa jak należy i wygląda zacnie to nie przeszkadzają mi takie "zabiegi". Przynajmniej widać, że dbają o towar który sprzedają. Na allegro zamawiałem kilka razy ze sklepów z używanymi grami i gry były w bardzo różnym stanie, ale nigdy "idealnym" albo jak to określają "5/5". Zawsze coś było nie tak. Czasem jak się bardzo patrzy na cenę to się można nieźle przejechać (Mirror's Edge to taki jeden z moich nieszczęśliwych zakupów). Czasem lepiej dołożyć parę złociszy więcej. :)

Odnośnik do komentarza
Gość mate5

W grudniu, także jeszcze masz sporo czasu żeby przemyśleć ten głupi pomysł i sobie kupić vib ribbona. :)

 

Ta gra musi być świetna z leveli tworzonymi przez płyty muzyczne z funkiem czy beatlesami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...