Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, MEVEK napisał:

Jest :banderas:

Moj kolejny Oledzik...

 

IMG-20221017-170204.jpg

 

Rozmiar bez zmian, byl i zostaje 55. Nie ma sensu kupowac wiekszego jezeli kanape mamy niecale 3m od tvika. Takze jestem gotowy na te goty i nadchodzace horrorki :szekle:

C7 poleci do synalka jak cos rzuci staremu :leo:


Lol, nie doczytałem. Gratsy

Edytowane przez Psyko
Odnośnik do komentarza

 

2 godziny temu, Plugawy napisał:

Mevek spokojnie mogłeść wziąć większy o ile kasa nie gra roli.

W sypialni mamy 65 i za kazdym razemjak cos ogladamy mam wrazenie ze jest wielki wrecz ogromny. Ogladamy z +4m a ja wciaz nie moge sie przyzwyczaic. Do grania w zupelnosci mi styknie. Na wiekszym moge sie gubic przy zbyt bliskiej odleglosci, tak sadze. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MEVEK napisał:

 

W sypialni mamy 65 i za kazdym razemjak cos ogladamy mam wrazenie ze jest wielki wrecz ogromny. Ogladamy z +4m a ja wciaz nie moge sie przyzwyczaic. Do grania w zupelnosci mi styknie. Na wiekszym moge sie gubic przy zbyt bliskiej odleglosci, tak sadze. 

Wiadomo, że każdy ma „swoją sytuację” ale 55’ z niecałych 3m to daleko, dla mnie wręcz za daleko.
Już nie mówię o tabelach „natywnego” siedzenia do wielkości ekranu, ale te to w 2 stronę dla mnie przesadzone. 
 

W sypialni możesz mieć takie wrażenie, bo pokój zapewne mniejszy jak salon (a ekran naprawdę duży jak na pokój do spania), do tego zapewne często oglądacie coś wieczorem, więc potęguje to wrażenie i uczucie jakby ekran Was przytaczał. 
Wg mnie TV do sypialni, to w ogóle relikt przeszłości. No ale IMO ofc. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, balon napisał:

Wg mnie TV do sypialni, to w ogóle relikt przeszłości. No ale IMO ofc. 

Dlaczego? Niektórym lepiej się zasypia i wypoczywa przy tv. Ja akurat nie mam, bo wolę czytać przed snem, ale też nie mam miejsca na sensowne umiejscowienie tv. W większej sypialni bym pewnie sobie powiesił na ścianie.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, krupek napisał:

Dlaczego? Niektórym lepiej się zasypia i wypoczywa przy tv. Ja akurat nie mam, bo wolę czytać przed snem, ale też nie mam miejsca na sensowne umiejscowienie tv. W większej sypialni bym pewnie sobie powiesił na ścianie.

Wypoczywać/zasypiać przed TV w sypialni to chyba oksymoron co? Przecież jedno z drugim się wyklucza. 
 

1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Gość dobrał rozmiar pod siebie, jest dla niego wystarczające. 55 cali z niecałych 3 metrów jest jak najbardziej ok. Pewnie można i 60 ważne żeby TV nie zajmował nam całego pola widzenia. 
 

 

No tak dlatego napisałem, że dla mnie jest to zdecydowanie za daleko. Zresztą pamiętam jak milem 55 to też mi było ok (myślę, że jakbym w tym miejscu organoleptycznie nie sprawdził większego, to dalej by mi się wydawała taka wielkość jako optimum), potem przeskoczyłem na 60>65 a obecnie mam 75 z tej samej odległości i myślę, że mógłbym na loozie mieć 85.
Ważna jest także jakość materiału

https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, balon napisał:

Wypoczywać/zasypiać przed TV w sypialni to chyba oksymoron co? Przecież jedno z drugim się wyklucza. 

Dlaczego? Znam ludzi, którzy zasypiają z telefonem, czy przed tv, a się wysypiają i są produktywni. Tak jak pisałem, sam tak nie lubię i gorzej mi się śpi, wolę czytać przed snem i nie mieć elektroniki w sypialni, ale każdy ma inaczej. 

 

Co do wielkości tv, mówi się, że nie może być za duży, ale ja mam 55 cali przy odległości 1,5-2m i dla mnie to maks. U znajomego przy takiej odległości jest 65 cali i miałem wrażenie, że muszę głową ruszać przy oglądaniu, bo wzrokiem nie ogarniałem. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale nie odczuwam, żeby 55 cali to było za mało.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, krupek napisał:

Dlaczego? Znam ludzi, którzy zasypiają z telefonem, czy przed tv, a się wysypiają i są produktywni. Tak jak pisałem, sam tak nie lubię i gorzej mi się śpi, wolę czytać przed snem i nie mieć elektroniki w sypialni, ale każdy ma inaczej. 

Ja znam ludzi co walą 100 przed pracą i też robią mega rzeczy, a czujà się jak bogowie:) . To nie znaczy, że jest to zdrowe czy dobrze wpływa na organizm.

Od wielu lat wiadomo, że światło niebieskie przed snem jest bardzo niezdrowe i obniża jakość snu obojętnie czy ktoś to lubi czy nie. Nie ma co tu teorii kwanta podważać. Sam niestety walczę z jebanym tel przed snem… :( 

Odnośnik do komentarza

Z ta sypialnia to sie zgadzam. Uparla sie to niech ma. Ja i tak bardzo rzadko korzystam. Zazwyczaj pupcia sie obracam i zasypiam bo czlek juz starszy i wiecej snu potrzebuje.

 

A rozmiar 55 to dla mnie strzal w 10. Idealnie pasuje w salonie nad kominkiem. Nic nie wystaje i oko tez ladnie lapie caly obraz. Nie chce zmieniac bo koledzy namawiaja ze wiekszybto lepszy. Dobrze jest jak jest. Jak bede zapadal na slepote to pomysle w tedy :lapka:

 

P.S. 

A gdzie sie szczury podzialy :dunno:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, MEVEK said:

Z ta sypialnia to sie zgadzam. Uparla sie to niech ma. Ja i tak bardzo rzadko korzystam. Zazwyczaj pupcia sie obracam i zasypiam bo czlek juz starszy i wiecej snu potrzebuje.

 

A rozmiar 55 to dla mnie strzal w 10. Idealnie pasuje w salonie nad kominkiem. Nic nie wystaje i oko tez ladnie lapie caly obraz. Nie chce zmieniac bo koledzy namawiaja ze wiekszybto lepszy. Dobrze jest jak jest. Jak bede zapadal na slepote to pomysle w tedy :lapka:

 

P.S. 

A gdzie sie szczury podzialy :dunno:

 

 

 

szczury w pudełku? a na co to komu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...