Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, giger_andrus napisał(a):

A na ile platform zbierasz ?

 

Famicom, NES, SMD, Neo Geo MVS, GB,GBC, GBA, DS, 3DS, PC, Switch, X360, PSX, Saturn, Dreamcast. Najmniejsza kolekcja na Saturna i PSX, coś po 30 gierek ale same sztosy. Największa to PC, SMD i Famicom, zaraz za tym Switch, GB/GBC, MVS (134)  No i najwięcej miejsca zajmują sprzęty jednak, do każdej platformy mam przynajmniej jeden arcade stick oprócz przenośniaków, dwa automaty arcade, po kilka konsol. Famicoma przykładowo mam wszystkie możliwe wersje jeśli chodzi o modele, to samo GB (nie po kolorach :pawel:), czy X360. Do Neo Geo mam 8 matek i też każdy model xd Switcha mam 3, Lite, Oled i V2. SMD 3 konsole, około 8 PCtów, 8 laptopów, GPD Win 1 i 2, Decka Oled i Roga. Zbieram też wszystkie mini konsole czyli SNES, NES, MD, Neo Geo, Sega Astro, Capcom, Atari, Amiga, C64 ect. 

 

Nie planuje dołożenia platform oprócz Nintendo. Jeśli przy Switchu 2 zachowają politykę kompletnych gier na premierę w fizycznym wydaniu to też będę zbierał gierki ale indyków już chyba nie w takiej skali jak na Switcha. Jak produkt na płycie/kartridżu nie jest kompletny to nie warto go mieć w kolekcji. Duże łatki day one, instalatory, dociąganie danych z neta ect. 

  • Plusik 4
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Trzeba szczerze powiedzieć, że to piękna sprawa. Gdybyś miał to wyeksponowane to fotki w odpowiednim temacie bardzo chętnie obejrzę. 
U mnie aktualnie ~300 pudełek / limitek / kolekcjonerek na Switcha, ~120 na Vitę, ~80 PS4/PS5 oraz 30 na PS2. 
Też wolałbym już trzymać temat mocniej w ryzach ale czasem życie pisze swój scenariusz. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, giger_andrus napisał(a):

Trzeba szczerze powiedzieć, że to piękna sprawa. Gdybyś miał to wyeksponowane to fotki w odpowiednim temacie bardzo chętnie obejrzę. 
U mnie aktualnie ~300 pudełek / limitek / kolekcjonerek na Switcha, ~120 na Vitę, ~80 PS4/PS5 oraz 30 na PS2. 
Też wolałbym już trzymać temat mocniej w ryzach ale czasem życie pisze swój scenariusz. 

 

Czasem wlatuje FOMO chociaż gierka niekoniecznie może być w naszych gustach :reggie: no ale to tyczy się nowości, przy retro kupuję to co mnie na 100% interesuje. Może pod koniec przyszłego roku będę miał te 16m2 na swoją jaskinię ale to i tak ledwo wystarczy miejsca żeby to sensownie poukładać. Teraz trochę mam na mieszkaniu a większość w swoim dawnym pokoju w domu rodziców. 

Odnośnik do komentarza

@Ukukuki po około 20 latach świadomego zbierania wiem, że pomimo wielu momentów 'hamowania' trudno zrezygnować z gonienia króliczka. Od paru lat mówię sobie, że przestałem zbierać, a i tak wpadają regularnie graty...

Ostatnio brakująca Castlevania na SNESa, a oprócz tego kilkadziesiąt innych 'a bo się przyda'.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, ping napisał(a):

@Ukukuki po około 20 latach świadomego zbierania wiem, że pomimo wielu momentów 'hamowania' trudno zrezygnować z gonienia króliczka. Od paru lat mówię sobie, że przestałem zbierać, a i tak wpadają regularnie graty...

Ostatnio brakująca Castlevania na SNESa, a oprócz tego kilkadziesiąt innych 'a bo się przyda'.


 

Mi się miejsce skończy a zbieranie do pudełek to nie dla mnie. Według moich wyliczeń mam już 4 regały z Ikea zapełnione, do pomieszczenia które sobie rozrysowałem wejdzie pewnie 5, plus ze 2-3 te wąskie modele plus nastawki dokupię. Jak to wszystko zapełnię to koniec przygody dla mnie i już tylko cyfra. 
 

Mnie trochę ratuje ,że zbieram tylko platformy do których mam sentyment a na niektóre mam wszystko co chciałem (DS, 3DS). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...