Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Ukukuki napisał(a):

Kolejny tydzień i kolejne gierki do kolekcji. 

 

Zagadki Leona głównie z sentymentu za dzieciaka. Civka 4 to powtórka ale kupiona za grosze w zestawie z dodatkiem na którym mi zależało. Batman i Puzzle Questa nie trzeba przedstawiać. Big Mutha Trucker 2 to natomiast średniak ale bardzo ciepło go wspominam. W skrócie taki Truck Simulator ale w wydaniu arcade z fajną ścieżką dźwiękową no i towar odbierają panie w bikini 

 

IMG_9267.thumb.jpeg.f88a9304103000bac4c4e0894f384783.jpeg

 

 

Kolejne zakupy to już Bog Boxy. Mamy Rise do którego mam ogromny sentyment, jak już wspominałem jest to pierwsza nowa, leganie wydana gra którą dostałem od swojego taty na Mega Drive, w 1995 kosztowała ponad 200 zł więc spory wydatek. Tutaj kupiłem wersję na PC która jest podobno znacznie lepsza. Glover to już klasyka w sumie nie wiem dlaczego, będzie okazja żeby się przekonać, udało mi się ten tytuł dorwać nówkę w foli. Co ciekawe wiele osób myśli ,że takie gry 3D jak Glover właśnie wymagały karty 3D, nic bardziej mylnego. Świetnie działały na mocnej karcie 2D i pentium w wyższej rozdzielczości niż na konsoli. Akcelerator dodawał nowe opcje i jeszcze wyższą rozdziałkę. Dopiero pod koniec lat 90 wiele gier wymagało karty 3D do uruchomienia gry. Bust A Move 4 nie trzeba przedstawiać, klasyk z salonów arcade. A Dungeon Keepper The Deeper Dungeons to dodatek do pierwszej części, jeszcze trudniejszy niż podstawka  

 

IMG_9268.thumb.jpeg.ab8de556dadf364a4ceeddc639f4108e.jpeg

 

Tutaj natomiast mam reedycje od Retronic dwóch klasyków na PC. Świetnie wydane! Kupiłbym jeszcze Sołtysa do którego mam sentyment ale wydali go tylko na pendrive i dyskietkach a nie na tłoku. Electro Body to pierwsza polska profesjonalnie wydana gra na PC, doczekała się również wydania na zachodzie. Co ciekawe na odwrocie możecie zobaczyć ,że wspiera również karty graficzne Hercules. Tutaj ciekawostka są to baaaardzo stare karty graficzne, jeszcze starsze niż konsole 8 bitowe. Wyświetlały czarno biały obraz   Druga gra to Skaut Kwatermaster, polska przygodówka, całkiem niezła. 

 

IMG_9269.thumb.jpeg.dd5390299b9f5325f373749beb4972a6.jpeg
 

IMG_9271.thumb.jpeg.8c1e722e82717fe97f0e96a9cd89a744.jpeg

 

No i reedycja Top Secret. Kupiłem ponieważ nigdy nie miałem tego czasopisma w rękach a mocno wryła mi się w pamięć okładka z G-Mantle, maskotką reklamową Neo Geo. 

 

IMG_9272.thumb.jpeg.a25ce0e27a546c746342686eb8ddac75.jpeg

plusik tylko za puzzle quest, ile ja w to napierdalałem na psp :banderas: kupiłem sobie nawet do kolekcji wersje na nds

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mejm napisał(a):

No byla, niemniej sama gra to crapiszon totalny. Ale rozumiem nostalgie.

 

Wiem ale nostalgia :reggie: już jako dziecko wiedziałem ,że jest to średni tytuł. Wybierając robota z najdłuższym zasięgiem kopniaka wygrywam praktycznie wszystko, mechanicznie słaba gierka i to bardzo. Wizualnie może się podobać. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2024 o 13:25, Wredny napisał(a):

Okładka Golluma nawet trochę do Elden Ring podobna, więc idealnie - była promka za 59zł, więc trzeba było dołączyć do kolekcji.
Still Wakes the Deep podobno fajne i klimatyczne, a War Hospital spodobało mi się po gameplayu.

GollumStillWakestheDeepiWarHospital.thumb.jpg.f50052401297749494f9853bdffb5253.jpg

 

Po co ci ten Gollum w kolekcji? Pytam bez złośliwości ;p 

Odnośnik do komentarza

A tak sobie obiecałem, że kupię, jak będzie koło 50zł (bo przez długi czas wydawało się, że będzie trzymać cenę - mało osób kupiło i się biały kruk zrobił przez chwilę).
Jakoś tak oprócz interesujących mnie gierek, lubię dokupić czasem jakiegoś legendarnego crapa, a Gollum już do takiej rangi urósł :ohboy:
Mam już od nich The Walking Dead Destinies (aczkolwiek w to chcę zagrać) i jeszcze tego King Konga muszę zdobyć :D
Jakiś czas temu moją kolekcję PS3 powiększyłem o Ride to Hell Retribution i MindJack - za to pierwsze (nówka w folii) zabuliłem jak za współczesną nówkę.
Czasem człowiek się nasłucha i chce na własnej skórze przekonać się, jak bardzo coś jest zjebane :leo:
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
On 6/22/2024 at 1:25 PM, Wredny said:

Okładka Golluma nawet trochę do Elden Ring podobna, więc idealnie - była promka za 59zł, więc trzeba było dołączyć do kolekcji.
Still Wakes the Deep podobno fajne i klimatyczne, a War Hospital spodobało mi się po gameplayu.

GollumStillWakestheDeepiWarHospital.thumb.jpg.f50052401297749494f9853bdffb5253.jpg

Jeśli bardzo lubisz zbierać pudełka to nie lepiej ograć Still Wakes the Deep w Gamepass a kupić sobie pudełko jak stanieje do kilku dyszek? Ma to sens z czysto ekonomicznego podejścia.

Odnośnik do komentarza

Tutaj raczej wchodzi kolekcjonerskie FOMO. Pudełek zabraknie a gra za dwie dekady może kosztować 700 zł. No ale może też kosztować 100, nigdy nie wiadomo i wtedy nici z inwestycji ;p Gra ma raczej słabe oceny więc jeśli studio nie stanie się kultowe to raczej wyląduje na śmietniku historii zapomnianych gier jakich są tysiące. 

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Ukukuki said:

Tutaj raczej wchodzi kolekcjonerskie FOMO. Pudełek zabraknie a gra za dwie dekady może kosztować 700 zł. No ale może też kosztować 100, nigdy nie wiadomo i wtedy nici z inwestycji ;p Gra ma raczej słabe oceny więc jeśli studio nie stanie się kultowe to raczej wyląduje na śmietniku historii zapomnianych gier jakich są tysiące. 

Za dwie dekady może tyle będzie warta ale bardziej prawdopodobne że za rok będzie warta 50 więc lepiej kupić w dołku :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał(a):

Za dwie dekady może tyle będzie warta ale bardziej prawdopodobne że za rok będzie warta 50 więc lepiej kupić w dołku :)

Raczej nie, mało popularna gierka z małym nakładem i zerową szansą na dodruk tłoków. Największą wartość będzie miała za życia PS5, dopiero później będzie zapomniana chyba ,że coś się wydarzy. Stanie się kultowa lub studio. Albo ktoś znany będzie przy niej pracował. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Czoperrr napisał(a):

Jeśli bardzo lubisz zbierać pudełka to nie lepiej ograć Still Wakes the Deep w Gamepass a kupić sobie pudełko jak stanieje do kilku dyszek? Ma to sens z czysto ekonomicznego podejścia.


Nie opłacam Gamepassa i lubię pudełkowe wydania :lapka:
No i jest ryzyko, o którym wspomniał @Ukukuki - że mały nakład plus niska sprzedaż i może się okazać unikatem, za który będę musiał wywalić więcej niż te 160zł.
Poza tym ja i tak tego nie ogram już teraz, bo zwyczajnie nie mam na to czasu - chcę ukończyć jakieś pozaczynane gierki najpierw (choć ze dwie:sweat:).

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Ja grałem w przeróżne crapy nie tyle "dlatego", co pomimo tego, że się nasłuchałem, jakie to są gówniane tytuły. Przykładowo Duke Nukem Forever, Metal Gear Survive, różne gry na licencji Star Trek, czy Gundam i wiele innych krytykowanych zarówno przez recenzentów, jak i graczy, a tymczasem ja się bawiłem całkiem nieźle.

 

Oczywiście inna sprawa, czy akurat taki Golum może mieć choćby najmniejszy atut, który przemawiałby za poświęcaniem mu czasu, ale z drugiej strony to nie mój czas, nie moje pieniądze. Jak ktoś ciekawy, to nic mi do tego.

 

Akurat w przypadku gier na licencji zakup pudełek z zamiarem odsprzedaży może być bardziej opłacalny, niż w przypadku innych tytułów. Licencja wygasa, gra znika z cyfrowej dystrybucji, to a nuż jakiś oszołom za 10 lat będzie gierki szukał i Wredny swoje 50zł odzyska.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...