Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Ukukuki napisał(a):

Kolejne dwa fajne big boxy do kolekcji. Najbardziej cieszy mnie Dino Crisis :D mocno ciorałem w tę gierkę za dzieciaka. Star Wars to niestety Niemiec ale gra jest po angielsku a box był w doskonałym stanie i tanio. Żal było nie brać. Fajny patent z bokiem boxa. 

IMG_9420.thumb.jpeg.5260fc35b3a696eb15470ee73ed693db.jpeg

IMG_9422.thumb.jpeg.89d9035cd79b450a91ea10ccc2bf2af6.jpegIMG_9421.thumb.jpeg.189e765b3582489a39e249501d9bead7.jpeg

 

No i wpadł mój mały gral dzieciństwa. Chorowałem jako dziecko na tego mini laptopa, tata nawet dzwonił po sklepach komputerowych żeby mi to kupić. Po latach dowiedziałem się dlaczego mi tego nigdy nie kupił, kiedy w Polsce minimalna wynosiła 400 zł brutto w roku premiery tego laptopa to ten debiutował w cenie prawie 9000 zł :kekw: Jest to już kultowa seria laptopów Toshiba, Libretto. Ja mam model 50 z 6 calowym ekranem, Pentium 75 MHz, 32 MB ram i dyskiem 810MB. Niestety mam pękniętą obudowę. Zamówiłem już uszkodzoną sztukę na podmianę z zenmarket ale zastanawiam się czy nie zrobić czegoś na wzór kintsugi. No i chciałbym kiedyś do kolekcji dołączyć model Libretto 100 lub SS1010.Dla porównania Stem Deck Oled i Switch i teraz pomyślcie ,że macie takie cudo w 1997 roku :wub:  A no i laptop ma coś w rodzaju usypiania, widać to na pierwszym zrzucie z tymi Japońskimi znaczkami, jednak sam Wolf nie wstaje. W każdym razie ciekawe, pewnie znajdę gierkę którą da się uśpić :D 

IMG_9427.thumb.jpeg.177eef41e84f0a19739233c6841800ee.jpegIMG_9428.thumb.jpeg.2dae55be400ddefba4bc9c2e5f1cd9ba.jpeg

IMG_9435.thumb.jpeg.1f1e51e0d9bbec46053bd159b749077a.jpegIMG_9436.thumb.jpeg.e17ed13d670f3cfb3e69e3bd80986151.jpeg

 

 

Kolejny zakup to pierwsza książka od CD-Action, jest to pierwszy tom z planowanych 4. Podoba mi się formuła która zakłada wybór 180 gier z danej epoki i dwustronne przedstawienie gry i jej wpływu na branżę. 


IMG_9418.thumb.jpeg.28ae22454fd43afed06b6c345451d82a.jpegIMG_9419.thumb.jpeg.13ef7fa5472138b1b952c31c65768be0.jpeg

Czyli rozumiem, że pozostałe 3 tomy to cofka w czasie? Bo ten jest 2013-2023, tak?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał(a):


Tak chyba ma być ale pewnie sami nie mają do końca dopiętego planu na ostatni tom. 

Instalujesz w ogóle te retro gry czy tylko do stania? Jak instalujesz to masz jakiś dedykowany retro komputer czy jakieś sztuczki na nowoczesnym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, maciucha napisał(a):

Instalujesz w ogóle te retro gry czy tylko do stania? Jak instalujesz to masz jakiś dedykowany retro komputer czy jakieś sztuczki na nowoczesnym sprzęcie?

 

No tych retro komputerów to już trochę mam. Jednak nie mam kącika do tego z dedykowanym sprzętem. Na biurku mam dwa monitory jeden do głównego PC a drugi mały 13 calowy pod retro i do tego wpinam retro laptopa na pentium 3. Każdą grę instaluję i testuję + sprawdzam programem CdCheck. Ostatnio też od paru tygodni mam Dreamcasta na biurku. Niestety nie mam tyle miejsca żeby powpinać wszystkie sprzęty które bym chciał więc wchodzi rotacja. 

 

W przyszłym roku powinienem już mieć te 16m2 tylko na gry więc i będzie dedykowany kącik retro, główny + przywiozę automat do retro. 

 

No i drugi temat to ,że ja w te gierki to grałem piraty a teraz kupuję oryginały do kolekcji xd nie kupuję raczej gier z retro w które nie grałem czy to w piraty czy na emu za dzieciaka. Bardziej hobbystycznie czy kolekcjonersko. Jednak sporo kończę, jak niedawno kupionego Z czy Machinarium.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Czoperrr napisał(a):

Przestałem kupować gry na PS2 10 lat temu bo mnie obrzydzają te zajechane używki. Nawet okładki muszę mieć bez rysek.


Niestety, dotyczy to nawet PS3 i X360. Jak wchodzę do takiego CeXa i widzę te zajechane pudełka to niedobrze się robi. Ale do CeXa każdy może przyjść i pewnie stąd ten syf. Najlepiej na ebayu albo allegro, by znaleźć bardziej zadbane wersje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...