Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Quake96 napisał(a):

x360gcdc.thumb.jpg.09ca57dcc7fc6511af7e75121c14a0da.jpg

 

Dzisiaj na tapecie jeden z moich ulubionych NFSów na konsolę o której często po prostu zapominam. Czas odkurzyć Gacka i pośmigać, bo widoczny na zdjęciu NFS to ta sama świetna wersja co na Xboxie i PC, choć tutaj podobno ma wyraźnie problemy z płynnością. No cóż, ograłem już na Xboxie w tym roku, więc chętnie wrócę do tej gierki na GC.

 

Na mojego ukochanego choć ostatnio mniej używanego Dreamcasta wleciało Dead or Alive 2, kolejna odsłona tak ostatnio lubianej przeze mnie serii bijatyk. A pomyśleć, że wszystko zaczęło się od odkurzenia pudełka z DoA3 na Xboxa...

 

CoD World at War to taki trochę deserek. Skoro już poleciałem do paczkomatu po tamte dwie gierki, to zahaczyłem znów o CeX choć nie był on w ogóle po drodze Kto wie, może ogram za jakiś czas, bo po CoD3 jestem naprawdę pozytywnie nastawiony do tej serii na X360.

Szkoda że to niemieckie wydanie, nie lepiej spróbować wersji na PS2 która jest inna i lepsza?

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, czapa napisał(a):

Szkoda że to niemieckie wydanie, nie lepiej spróbować wersji na PS2 która jest inna i lepsza?

 

Totalnie spływa po mnie że okładka i instrukcja jest po szkopsku. Gra jest normalnie w języku angielskim :)

Wersja na PS2 to... syf. Mam, grałem i w połowie zaliczyłem przy niej "rage quit". Ten kto projektował tam AI, zwłaszcza policji miał zdrowo najebane w głowie. Nie byłem w stanie ukończyć tej gry.

Za to widoczna wyżej wersja to już klasa sama w sobie. Na Xboxie ograłem ją już kilka razy, dobrze też wspominam ją z PC, a właśnie jestem w trakcie grania w widoczne na zdjęciu wydanie na GameCube. Wersja GC jest teoretycznie "najsłabszą" z trójcy wydanej przez EA Seattle, ale ogram ją z przyjemnością :D

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Były tak tanie, że se wziąłem.

 

Bardzo szybko odbiłem się od RE5 tych -naście lat temu, więc dam znów szansę, a jako że przez lata mocno zmienił mi się gust, to pewniej siądzie :shieeet:

 

No i po ukończeniu Śpiących Psów naszła mnie taka über ochotka na kolejną grę z psami w nazwie. Nie żebym się miał rozyebać na psach (STOP60), ja tylko sobie pogram i tym samym będę miał całą serię w małym palcu.

 

Może tym razem zapamiętam coś z fabuły, bo z 2 to pamiętam nic, a z Legion też nic. 

PXL_20240718_183346141.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
On 7/16/2024 at 9:12 PM, Quake96 said:

 

Totalnie spływa po mnie że okładka i instrukcja jest po szkopsku. Gra jest normalnie w języku angielskim :)

Wersja na PS2 to... syf. Mam, grałem i w połowie zaliczyłem przy niej "rage quit". Ten kto projektował tam AI, zwłaszcza policji miał zdrowo najebane w głowie. Nie byłem w stanie ukończyć tej gry.

Za to widoczna wyżej wersja to już klasa sama w sobie. Na Xboxie ograłem ją już kilka razy, dobrze też wspominam ją z PC, a właśnie jestem w trakcie grania w widoczne na zdjęciu wydanie na GameCube. Wersja GC jest teoretycznie "najsłabszą" z trójcy wydanej przez EA Seattle, ale ogram ją z przyjemnością :D

Serio te NFS się różnią na poszczególnych konsolach poza grafiką, która teoretycznie na PS2 powinna być najgorsza?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Czoperrr napisał(a):

Serio te NFS się różnią na poszczególnych konsolach poza grafiką, która teoretycznie na PS2 powinna być najgorsza?


To jeszcze czasy, gdzie poszczególne wersje mogły się różnić zawartością albo być innymi grami. W szóstej generacji było wiele takich przykładów. Dopiero po wejściu siódmej generacji gry już były te same na wszystkich platformach z różną jakością grafiki (z kilkoma wyjątkami jak Battlefield 3/4 na PC).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 hours ago, Lukas_AT said:


To jeszcze czasy, gdzie poszczególne wersje mogły się różnić zawartością albo być innymi grami. W szóstej generacji było wiele takich przykładów. Dopiero po wejściu siódmej generacji gry już były te same na wszystkich platformach z różną jakością grafiki (z kilkoma wyjątkami jak Battlefield 3/4 na PC).

Tak, to moja ulubiona generacja bo gram w tytuły z niej do dziś (teraz na Steam Decku) ale nie pamiętam zbyt wielu gier, które się znacząco różniły. Wiem tylko o inaczej wyglądającym Fur Fighters na DC i PS2, Splinter Cell Chaos Theory, który na Xboxa był wersją właściwą, a na PS2 popłuczynami. Jeśli macie więcej przykładów to poproszę :)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał(a):

Jeśli macie więcej przykładów to poproszę

Star Wars The Force Unleashed miał mocno odmienne wersje na różnych platformach, a gra wyszła chyba na wszystko. W dodatku gra na poszczególnych platformach miała kompletnie unikatowe tryby niedostępne na innych sprzętach. Co ciekawe, choć wersje PC/PS3/X360 wyglądają może i ładniej, to wiele osób uważa, że lepsze są wersje np. PS2, czy nawet PSP, także od strony cut-scenek, czy designu lokacji. Na YT jest mnóstwo materiałów porównujących.

 

X-Men Origins Wolverine też był zupełnie odmienną grą na różnych generacjach.

 

Tego na pewno jest więcej, szczególnie jeśli uwzględnić jeszcze przełom generacji, kiedy gry wychodziły na PS2, PS3, PSP, NDS, X360 i Wii.

 

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Z takich oczywistych to RE4. Wersja na GC o wiele lepsza graficznie ale na PS2 bardziej rozbudowana. Jednak to wynika z późniejszego portu.  HL1 na PS2 dostał dodatkowe misje i tryb no ale to kilka lat różnicy w premierze. GTA3, VC, SA są o wiele lepsze na Xboxie 1, wersje na PS2 mają komicznie niski zasięg rysowania i spadki FPS. Do tego na xboxie można stworzyć swoją stację radiową. Cała seria Splinter Cell to tylko Xbox pierwszy. 

 

Kilka portów z DC na PS2 wypada lepiej na DC. Były to szybkie porty a Dreamcast miał więcej pamięci. No i Dreamcast lepiej sobie radził z grami 2D więc tutaj jak ma się wybór lepiej wybrać wersję na DC niż PS2. 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No to co piszecie to głównie różnice w warstwie technicznej (poza Splinter Cell), RE4 na PS2 dostało Separate Ways i dodatkowe stroje i bronie, ale to tylko dodatek bo gra wyszła później (mam obie wersje). Star Wars Force Unleashed to przykład różnic pomiędzy generacjami konsol i no i handheldem. NFS to nieliczny wyjątek kompletnie innej gry, bo wersję na PS2 robiło inne studio niż pozostałe. 

 

Dyskusja ciekawa ale to w innym temacie może :)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał(a):

Z takich oczywistych to RE4. Wersja na GC o wiele lepsza graficznie ale na PS2 bardziej rozbudowana. Jednak to wynika z późniejszego portu.  HL1 na PS2 dostał dodatkowe misje i tryb no ale to kilka lat różnicy w premierze. GTA3, VC, SA są o wiele lepsze na Xboxie 1, wersje na PS2 mają komicznie niski zasięg rysowania i spadki FPS. Do tego na xboxie można stworzyć swoją stację radiową. Cała seria Splinter Cell to tylko Xbox pierwszy. 

 

Kilka portów z DC na PS2 wypada lepiej na DC. Były to szybkie porty a Dreamcast miał więcej pamięci. No i Dreamcast lepiej sobie radził z grami 2D więc tutaj jak ma się wybór lepiej wybrać wersję na DC niż PS2. 

 

 

 

Niektóre przykłady które podajesz to po prostu poprawione wersję tego samego kodu 

Tu bardziej chyba chodzi o różne wersje na różne platformy.

Na szybko przykład to Harry Potter i Kamień filozoficzny.

Na każdej platformie były to zupełnie różne gry 

 Odsyłam do YouTube'a 

Odnośnik do komentarza

Takich kompletnie różnych gier to było mało w tej generacji. Sporo na przełomie 6 i 7 generacji wyszło takich gierek, tak na szybko to przychodzi mi do głowy Sonic Unleashed, któryś Spider Man na przełomie generacji ale wersja na PS2 była tragiczna. Był jeszcze jakiś Medal of Honor ale wersja na PS2 była dobra. Simpsons też był zupełnie inną grą zależnie od generacji. 

 

Z takich słynnych gier to na pewno Aladdin na MD był dużo lepszą grą niż wersja na SNESa xd

Turtles: Tournament Fighters chyba na każdej platformie był inny, wyszedł nawet na NESa i to dobra wersja!

Alien Vs. Predator na PC i Jaguara to praktycznie dwie różne gry. 

Pierwszy Ninja Gaiden to były zupełnie różne gry zależnie o platformy ale za czasów 8 bitów to akurat normalne. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...