Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.07.2024 o 21:54, czapa napisał(a):

a wejście scart nie obsługuje też s-video? ile masz gniazd rgb bo jeśli 2 to drugie z reguły obsługuje svideo właśnie. Po composite n64 to dramat... a rbg nie ma w n64...

Mam tylko jedno złącze, i raczej nie obsługuje s-video. Zdaje się że jest mod na RGB, ale nie chce mi się lutować w płycie głównej konsoli.

Odnośnik do komentarza

wym.thumb.jpg.1030bc8e38011d8e34ea6d7ad114f3ca.jpg

 

 

Pierwszy raz od niepamiętnych czasów zdecydowałem się na wymianę jednej z gier ze zbioru. Z półki wyleciało Diablo IV na PS5, głównie ze względu na to że mój internet nie nadaje się do takiego modelu rozgrywki, gdzie potrzeba stałego i dobrego łącza.

A w zamian mam trochę ścigałek do pogrania :D

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mari4n napisał(a):

 

Kupiłem żeby sprawdzić czy to konsola odwala, czy gra. Wyszło że obesrane Armorines jest do luftu, Starfox śmiga elegancko. Dorwałem za cztery dyszki.

 

Rozkręć carta, gumką do mazania wyczyść styki, potem przejedź izopropanolem i będzie git.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Quake96 napisał(a):

Mała historyjka na dziś - Moja pani przypadkiem wypatrzyła, że ktoś na jakiejś fejsbukowej grupce oddaje za darmo Xboxa 360. Oczywiście jak cena sugeruje, konsola nie była do końca sprawna, bowiem nie czytała płyt a pady nadawały się raczej na śmietnik. Jako, że wie jak lubię takie "graty" to postanowiła mi ją sprezentować.

 

Konsola wyglądała nie najlepiej. Nie wiem w jakich warunkach musiała przebywać, jaki ktoś musiał mieć w chacie syf, ale wnętrze konsoli skrywało całą obcą cywilizację. Jako że lubię takie domowe "restoracje" to wziąłem się za rozbiórkę, gruntowne czyszczenie, naprawę napędu i ponowne zrobienie z tego "wynalazku" konsoli.

 

O ile naprawa napędu ograniczyła się do jego wyczyszczenia, tak gorzej było z obudową. Ta była okrutnie pożółkła, jakby paliła Mocne bez filtra XD Nie bardzo wiedziałem co z tym fantem zrobić, bo "retrobrighting" to dla mnie wyzwanie a bez tego konsola mimo gruntownego czyszczenia wyglądałaby no... mało estetycznie moim zdaniem. Postanowiłem więc trochę się pobawić, wszak to siódmy Xbox 360 na mojej półce i powinien się czymś wyróżniać :spicy:

 

I tak oto powstało to:

 

xblue1.thumb.jpg.f946aa86be26428ecf086cce87b3f075.jpg


Szkoda, że nie dałeś fotek PRZED - byłby jeszcze lepszy efekt.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Wredny napisał(a):

Szkoda, że nie dałeś fotek PRZED - byłby jeszcze lepszy efekt.

 

Zgadzam się, ale jak w czwartek po pracy to dostałem to od razu się zabrałem za rozbiórkę i jak zobaczyłem co się dzieje w środku to chciałem to jak najszybciej wyczyścić, bo ten syf momentalnie miałem w całym pokoju, gdziekolwiek bym się nie ruszył.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Bzduras napisał(a):

Drobne poprawki by się przydały, ale w sumie to chyba nie ma co się spinać skoro to siódmy egzemplarz w kolekcji to jest good enough. Ważne, że działa.


Przedni panel leciutko poprawiłem, bo na krawędziach były przebicia "bieli", ale poza tym już nic więcej nie ruszam. Obudowa i tak jest po przejściach i z tyłu ma "ślady" niefachowego otwierania, więc moje zapewne nieco niedokładne malowanie tutaj w zupełności pasuje. Dla mnie to była czysta zabawa i nadanie jakiegoś indywidualnego wyglądu, a przy okazji przywrócenie do życia konsoli która na to zasłużyła, skoro przetrwała takie warunki.

Swoją drogą, dawno, dawno temu nie jeden i nie dwa PSXy podobnie "indywidualizowałem". No, ale wtedy to one latały za groszowe pieniądze więc przewijało mi się tego przez ręce sporo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Quake96 napisał(a):

9d72Y9X.jpg

 

Klasyk. Po prostu

To teraz ważne pytanie - czy na padzie da się hamować? Już mówię OCB. Na klawiaturze gra była niegrywalna, momentalnie blokowało koła po wciśnięciu hebla, bo wykrywał to jako wciśnięcie do oporu. Mogę sobie wyobrazić, że analogowy guzik kwadrat czuje siłę nacisku, no ale nie jest to wygodne raczej.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ProstyHeker napisał(a):

To teraz ważne pytanie - czy na padzie da się hamować? Już mówię OCB. Na klawiaturze gra była niegrywalna, momentalnie blokowało koła po wciśnięciu hebla, bo wykrywał to jako wciśnięcie do oporu. Mogę sobie wyobrazić, że analogowy guzik kwadrat czuje siłę nacisku, no ale nie jest to wygodne raczej.

 

Generalnie rozwiązanie znane z DualShocka 2 jest no... dyskusyjne. Z jednej strony działa tak jak mówisz, z drugiej jednak zwykle trzeba wgniatać wręcz przyciski żeby piłować gaz do dechy. Z hamowaniem jest pewnie podobnie, ale co ciekawe gra wspiera też gaz/hamulec na prawym analogu co może być już trochę bardziej precyzyjne.

Imho, pod względem sterowania i tak wygrywa tutaj wersja na Xboxa. Analogowe spusty robią robotę.

Edytowane przez Quake96
  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...