Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

13 hours ago, Jontek80 said:

Na ps4 to juz nic nie bylo. Chyba ze reklama. Jedynie metro exodus pamietam z plakatem. Pewnie i gta mialo mape. Gry square karte rejestracyjna, a tak pustki.

Mapa w Metro Exodus była tylko w pierwszym rzucie. Kupiłem wersję PS4 rok czy dwa po premierze nówkę w folii z PL dystrybucji i już nie było.

 

Co do gier z PS3 to w każdej którą mam jest instrukcja.

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.10.2024 o 20:16, Ukukuki napisał(a):

Kolejne retro zakupy. Polski bigbox Warcraft III. Całkiem dobry stan.

 

IMG_9958.thumb.jpeg.74bd9ed589fd3ffb0b3cb9827f63771d.jpeg

 

Kolejne cudo do kolekcji. Znowu Siemens Scenic, tym razem pod wyciśnięcie maksimum z socket 7 na pentiumie. Płyta ma już pamięci SDRAM i wbudowane złącza USB, obsługuje do 256MB ramu oraz podkręcony MMX 233 spokojnie pracuje pod obciążeniem na 262 MHz. Sama płyta z tego kompa jest warta pod tysiaka. Będzie to moja topka i główna platforma pod socket 7. Obecnie siedzi tam Matrox Millenium II z rozszerzeniem pamięci. Świetna karta 2D oraz 3D ale to drugie ma moc ale tylko w Autocad. Nie obsługuje masy efektów z gier 3D. Mój Voodoo 1 będzie tak naprawdę kulą u nogi dla tej platformy, jednak jedzie do mnie prawdziwe cudo produkowane w Japonii które zdecydowanie nie będzie kulą u nogi tego zestawu :) Obudowa ma trzy miejsca na dysk twardy plus kieszeń, zdejmowane panele boczne na zatrzask oraz montaż kart na zatrzaski! Nawet dzisiejsze obudowy nie mają takich wygód :) Jest nawet dodatkowy wentylator zaciągający powietrze z przodu obudowy co było nie spotykane w zestawach z pentium 1. Kod z W3 możecie wykorzystać na battle net, aktywuje się wam remake W3. Ja już go mam, taka mała nagroda za czytanie tych wypocin.


IMG_9960.thumb.jpeg.b7a26d0aaabe5989449a2462c290c011.jpeg


No i prawie 100 wydań CDA, niektóre jeszcze w folii. Gazetki przyjadą osobną paczką. Jeszcze z dwa takie strzały i będę miał wszystkie wydane w jewel case. 

IMG_9947.thumb.jpeg.189e1513d8282b3db4cf58fa2dee5564.jpeg
 

No i przenośny monitor OLED Asusa 16 cali pod retro konsole, retro PCta oraz pocket PC.

Do tego dodatkowo podstawka ze stojakiem. 
 

IMG_9959.thumb.jpeg.b0381f4077120a1e39893457dbc7ac3e.jpeg

Czemu voodoo 1 będzie kulą u nogi? Moim zdaniem będzie idealnie pasować bo Pentium 1 = voodoo 1, Pentium 2 = voodoo 2 jeśli chodzi o zgodność czasową.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, czapa napisał(a):

Czemu voodoo 1 będzie kulą u nogi? Moim zdaniem będzie idealnie pasować bo Pentium 1 = voodoo 1, Pentium 2 = voodoo 2 jeśli chodzi o zgodność czasową.

 

Voodoo 1 to wąskie gardło dla MMX 233 w tej konfiguracji, przypominam ,że MMX też jest kręcony na wyższe taktowanie a na samej płycie mam już szybkie pamięci SDRAM. Same instrukcje MMX wielkiej różnicy nie robią (chyba) ale większe zegary i zdecydowanie zwiększona ilość cache już tak. Pomijam operacje optymalizowane pod MMX. 

 

Pentiumy MMX wyszły rok po premierze Voodoo 1 i były zdecydowanie wydajniejsze od zwykłych procesorów Pentium. I fakt Voodoo 2 jest za mocne nawet pod kręconego MMXa 233. Dlatego w tej budzie wyląduje Voodoo Banshee. Jeśli chodzi o czystą moc coś pomiędzy Voodoo 1 a Voodoo 2, jest to tak naprawdę obcięte Voodoo 2 z podkręconym zegarem oraz kartą graficzną 2D na pokładzie (swoją drogą świetną, porównywalną do kultowych matrox). Będzie idealnie pasować do tego zestawu. 

 

Pentium 166 MMX będzie wydajniejszy w grach 3D niż Pentium 200 bez MMX to tak dla zobrazowania przewagi. 

 

Jak w któryś zimowy weekend będzie mi się nudzić to zrobię porównanie w gierkach. A Voodoo 1 wyląduje w moim PC pod DOSa z 32MB pamięci i Pentium 166. Może kiedyś też wsadzę tam procka AMD K6 300 MHz który będzie szybszy od 233MMX w gierkach. Ogólnie nie chciałem żeby w tym zestawie wąskim gardłem była karta graficzna tylko procek, chce wymaksować osiągi procka z dzieciństwa. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...