Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Zalman ZM-STG1

 

Nie wierzę, że na tej paście PS4 chodzi cicho. Też taka początkowo zaaplikowałem i był mega huragan.

Ta pasta się nie nadaje, bo jest zbyt wodnista, a docisk radiatora w PS4 nie jest wystarczająco mocny i płaski (sama struktura radiatora nie jest idealnie płaska tylko jakby szczotkowana).

 

Jedyna pasta do PS4, to coś typu Gelid GC Extreme, bo jest bardzo gęsta i nie wymaga mocnego docisku. Idealnie wypałnia przestrzeń między prockiem, a radiatorem i nie wypływa pod wpływem wysokiej temperatury.

Niebawem stuknie rok jak moja PS4 śmiga na tej paście i cisza jak była, tak nadal jest.

 

Wcześniej testowałem wspomnianego Zalmana oraz Arctic MX4. Na pierwszej suszarka była po 3 minutach pracy konsoli, a na drugiej pojawiła się po około tygodniu.

Odnośnik do komentarza

 

Zalman ZM-STG1

 

Nie wierzę, że na tej paście PS4 chodzi cicho. Też taka początkowo zaaplikowałem i był mega huragan.

Ta pasta się nie nadaje, bo jest zbyt wodnista, a docisk radiatora w PS4 nie jest wystarczająco mocny i płaski (sama struktura radiatora nie jest idealnie płaska tylko jakby szczotkowana).

 

Jedyna pasta do PS4, to coś typu Gelid GC Extreme, bo jest bardzo gęsta i nie wymaga mocnego docisku. Idealnie wypałnia przestrzeń między prockiem, a radiatorem i nie wypływa pod wpływem wysokiej temperatury.

Niebawem stuknie rok jak moja PS4 śmiga na tej paście i cisza jak była, tak nadal jest.

 

Wcześniej testowałem wspomnianego Zalmana oraz Arctic MX4. Na pierwszej suszarka była po 3 minutach pracy konsoli, a na drugiej pojawiła się po około tygodniu.

 

 

Nie wiem, u mnie nie ma żadnego problemu. Zrobiłem polerowanie radiatora, potem nałożyłem wspomnianą pastę, ładnie to złożyłem i jest git.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś problem z błędem CE-34878-0? Pojawia się przy każdej grze. Próbowałem porad z neta, wszystkie zawiodły, jeszcze może mnie uratować aktualizacja firmwaru, ale muszę czekać aż ta się pojawi. Na infolinii rozkładają ręce bo po gwarancji, koszt naprawy 600zł, jeszcze mogę spróbować rękojmi w sklepie. Ech takie cyrki na premierę U4...

Edytowane przez Arkady
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Heh... Dzisiaj moja PS4 chyba postanowiła wyzionąć ducha. Niby zaliczyłem już Uncharted 4, więc żalu jakiegoś nie ma, ale wku.rw jak najbardziej, bo już mnie drażnią te budżetowe kawałki plastiku...

 

Model CUH-1216B z dyskiem 1TB, kupiona w marcu, więc długo nie pożyła...

 

Objawy:

Próba odpalenia kończy się pojedynczym piknięciem, chwilowym zapaleniem tej szparki na niebiesko i gwałtownym jej zgaśnięciu przy akompaniamencie takiego syknięcia, rodem z telewizorów lampowych - czad...

 

Od jakiegoś tygodnia po odpaleniu chodziła głośniej, jakby czytała płytę, nawet gdy nic nie było w napędzie. Po odpaleniu gry się uspokajało, więc ignorowałem problem. W każdym razie niezły rekord - niecałe 2 miesiące...

 

Na filmie poniżej gość ma starszy model, ale mam dokładnie to samo:

 

 

EDIT: Wszystko OK, są jakieś problemy z zasilaniem, możliwe że wina wejścia power , możliwe że kabel zasilający jest skopany... Ciul wie... 

Edytowane przez WrednyPL
Odnośnik do komentarza

Ktoś pytał o paste. Ja rok temu użyłem Gelica. Mam konsole z dnia premiery czyli odkurzacz. Miałem obawy przed u4 zwłaszcza że pojawiały się informacje o artefaktach i głośnym chodzeniu konsoli. Ale Wam powiem że chodzi super. Oczywiście ją słychać ale nie startuje, chodzi równomiernie cały czas. Wreszcie coś pozytywnego z tego zabiegu z pasta.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zależy co to jest dla Ciebie idealna cisza, podczas grania żeby usłyszeć wentylator to muszę się na jakieś pół metra zbliżyć do konsoli :obama: wcześniej konsola przy wymagających tytułach była słyszalna nawet i dwa pomieszczenia dalej :yao:,  albo mając złożone słuchawki z dźwiękiem na maxa słyszałem wycie PS4.

 

Warto też konsolę rozebrać żeby wyczyścić wszystko z kurzu, po dwóch i pół roku użytkowania płytki radiatora w połowie były zaklejone syfem

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam mały problem. Podczas ogladania filmu na Blu-Ray omyłkowo wysunalem dysk i pojawił się komunikat o uszkodzeniu bazy danych po czym nastąpił proces odbudowy. Zakończył się ale nie mogę uruchomić żadnej gry. Pojawia się błąd, ze nie można uruchomić aplikacji. Ktoś miał taki problem?

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Dobra, poczytałem trochę w necie o kodzie błędu ce-34675-5 i faktycznie mało o nim się pisze. Na oficjalnym forum Sony jakiś random miał identyczny problem, opisał to tak samo jak Ty lecz zero odzewu. Owszem możesz zadzwonić na support Sony i przedstawić problem a tymczasem sprawdź czy cyfrowe też mają problem, youtube, aplikacje, zainstaluj od zera jakiś tytuł i popatrz w opcjach czy da się odbudować bazę danych manualnie. Ostatecznością będzie zgranie sejwów na pena i ustawienia fabryczne czyli zerowanie konsoli ale to ostateczność bo stracisz wszystkie game daty itd. Spróbuj też odłączyć zasilanie, odczekać chwilę i odpalić raz jeszcze.

 

Kiedy miałeś odbbudowę danych nie wciskałeś przypadkiem czegoś? Pominięcia albo anulowania? Wszystko poszło normalnie?

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

PS4 to raczej bezawaryjna konsola i bierz co jest pod ręką.

Starsze modele miały problem ze słabej jakości pastą na procku, przez co chodziły głośno, ale teraz to się raczej nie zdarza.

2 kumpli ma konsole już pół roku i chodzą cichuteńko... ciszej niż moja stara po wymianie pasty :) 

 

Najlepiej kupi konsolę w jakimś mediamarku i przez 2 tygodnie ciorać na niej intensywnie. Jeśli nie pojawią się żadne problemy, to w późniejszym czasie nie powinno się już nic złego dziać. W razie co można konsole oddać lub wymienić na inną bez użerania się z serwisami itp.

Odnośnik do komentarza

Uruchamiam konsole i wyskakuje komunikat"Sprawdzanie stanu pamieci masowej systemu......." i ciągle 0% postępu. Wczesniej konsola chciala zebym zainstalował update 3.55 lub wyzszy z nośnika danych,mieliła z pena i dalej nic się nie instalowało. W czym problem Pany? :/

 

 

EDIT:

Już ogarnąłem.

Edytowane przez Logan
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Boże ludzie pomóżcie mi. Mój internet na ps4 szaleje od dłuższego czasu(wi-fi, radiówka, operator mówi, że wszystkie porty działają). Sposoby, które pomagały po jakimś czasie przestają i finał jest taki, że mogę się zalogować do PSN raz na tydzień i nawet nie zdążę ograć Nioha :/ Internet jako taki się pokazuje, przeglądarka działa, ale przy teście Internetu PSN od razu wyskakuje jako "Niepowodzenie". Potem przy próbie zalogowania wyskakuje błąd nw 31247-7. Z DNSami robiłem już chyba wszystko. 

 

Wczoraj śmigało wszystko i po podłączeniu tela do wi-fi i zresetowaniu konsoli nagle szaleństwo i nie działa mi do dziś. To jest jakaś wskazówka, ale po zarezerwowaniu adresu IP w routerze(DHCP i potem ogarnąłem też DMZ) nadal nic nie pomaga. Również UPnP. Do Sony dzwoniłem, z kontem wszystko ok. Dodam, że mam dziwny problem z PSS. Na Pc mogę się zalogować, ale na ps4 w przegądarce już nie. Wyskakuje błąd. Po rozmowie z Panią z Sony, i posłużeniu się tym tutorialem:

 

 

psn zaczęło magicznie działać, by po resecie konsoli się znów wywalić :facepalmz:

 

Najgorsze, że raz na jakiś czas, przy moich zmianach, udaje mi się normalnie zalogować do PSN i w sumie do tej pory nie wiem jakim sposobem. Byłem pewny, że to ustalenie sztywnych DNSów, ale po akcji ze smartfonem zwątpiłem. I nadal nie jestem pewny czy to wina Sony czy mojego neta/routera  :frog:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...