Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dopiero zacząłem i mam za sobą dwie godziny i nawet to mało żeby ogarnąć podstawy. :/ Raczej się w to nie wciągnę. Gra bez przerwy na Xboxie się aktualizuje i dociąga kolejne gigabajty. Często miałem tak że gdy włączam Series X'a żeby w to pograć to witała mnie aktualizacja więc olewam dalsze granie. 

 

Fajnie jednak że po klapie na premierę, twórcy ogarnęli grę bezbłędnie. :good:

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Jak po tych wszystkich latach? Zawartości przybyło od groma ale ma to jakaś oś fabularną prowadząca do teoretycznego końca gry czy jest to gigant z masą opcji do robienia ale jednocześnie jest grą o niczym z lataniem po bezkresnym kosmosie?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Właśnie ściąga mi sie update. Na ten moment grałem prawie równo 24h i czuje, że nic nie widziałem. Niesamowicie oddana atmosfera samotnej eksploracji kosmosu (oczywiście są moment gdzie jest raczej tłoczno) i taki ideał dla mnie do grania na chill. Pykam sobie co jakiś czas tę godzinkę. Powoli gdzieś tam zaczynam główna fabułę, mam własną fregatę i jak już znajdę odpowiednią planetę to pobawię się w budowanie bazy.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, PiotrekP napisał(a):

To co się przez te 8 lat działo/dzieje z tą grą to już materiał na spory artykuł. Tym bardziej, że cała ta zawartość jest darmowa. Jak się uporam z innymi grami to zobaczę co oni tam pozmieniali. Czyli pewnie zdążą wypuścić jeszcze trochę nowej zawartości.

Do mnie ten tytuł to największe w historii branży odkupienie win z premiery. Niesamowite co oni przez tyle lat zrobili tymi darmowymi rozszerzeniami. Przegonili pierwotną wizję już dawno.

 

A ja dalej się zastanawiam czy kupić i czy nie przepadne potem w tym ogromie kosmosu. Nawet jak jednak nigdy gierki nie spróbuję to i tak szanuję ją mocno.

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Daffy napisał(a):

Do mnie ten tytuł to największe w historii branży odkupienie win z premiery. Niesamowite co oni przez tyle lat zrobili tymi darmowymi rozszerzeniami. Przegonili pierwotną wizję już dawno.

 

A ja dalej się zastanawiam czy kupić i czy nie przepadne potem w tym ogromie kosmosu. Nawet jak jednak nigdy gierki nie spróbuję to i tak szanuję ją mocno.

 

Kurde jak lubisz survivale, zbieranie surowców do porzygu, kilku godzinne szukanie miejsca pod bazę która zostawisz bo chwilę później znajdziesz ładniejsza planetę i tak że 20 razy to bierz.

Jedyne wady po jakiś 250h grania to brak swobodnego latania między układami tylko wybierasz z mapy i loading ukryty  pod animacja i te ekspedycje, ograniczone czasowo eventy w których grasz od nowa do wykonania określonego celu z jakimiś modyfikacjami wszechświata. W sumie to może że dwie zrobiłem bo zawsze albo miałem coś innego do ogrania albo brak czasu na granie i przegapiłem fajne kosmetyczne fanty a fomo we mnie silne i mam ból dupy o to.

Mimo to gra zasługuje na mocne 8,5/10 a to co hello games odwala z rozwijaniem tej produkcji to mistrzostwo i zasługują na szacunek aż  mnie kusi na preorderek w ciemno LNF, takie zaufanie mam do nich.

Teraz najlepszy moment na wbicie w Nms bo chyba tradycyjnie przy nowym updejcie gra jest na promce. 

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero po 20 zdobylem pierwsza Fregate i teraz pasuje gdzies poczytac jak tym efektywnie zarzadzac. Musze tez powoli kupic jakis lepszy stateczek bo ten ma krotki zasieg i ciagle konczy sie paliwo.

 

@kudlaty88 Masz jakis pro tip na paliwo? Czy to wiecznie bedzie trzeba zbierac? Da sie wybudowac w bazie jakies urzadzenie ktore mi to ulatwi?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pawelgr5 napisał(a):

Ja dopiero po 20 zdobylem pierwsza Fregate i teraz pasuje gdzies poczytac jak tym efektywnie zarzadzac. Musze tez powoli kupic jakis lepszy stateczek bo ten ma krotki zasieg i ciagle konczy sie paliwo.

 

@kudlaty88 Masz jakis pro tip na paliwo? Czy to wiecznie bedzie trzeba zbierac? Da sie wybudowac w bazie jakies urzadzenie ktore mi to ulatwi?

Można zbierać albo obkupić się na stacji, chyba że coś dodali w którymś updejcie i jest rafineria. Najszybciej to by było wybudowac kopalnie danego surowca i tylko teleportem skoczyć od czasu do czasu żeby mieć na crafting paliwa. 

@Boomciokilka kilkanaście godzin zależy jak ci idzie ogarnianie zbieractwa

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

ciekawe skąd na to pieniążki mają, bo gre da się kupić wszędzie za grosze, jest w game passie itd, także szacun, że nie porzucili tego projektu, kokosów pewnie z tego nie ma. Mam tylko nadzieję, że poprawili też wygląd nieba i chmur na tych generowanych planetach, bo jak grałem 2-3 lata temu, to wyglądało to obleśnie

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Zastanawiam się, jakim cudem tak długie, darmowe rozwijanie gierki dla Hello Games opłacalne :philosoraptor:
W sensie - z czego to studio żyje?
Wielu innych developerów po jednej wpadce idzie do piachu, a oni nie dość, że odbili się od dna to wciąż ulepszają i tak już zajebistą zawartość - kto za to płaci?
Jak oni to monetyzują?
Tak czy siak ślicznie ta woda wygląda.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Wredny napisał(a):

Zastanawiam się, jakim cudem tak długie, darmowe rozwijanie gierki dla Hello Games opłacalne 
W sensie - z czego to studio żyje?
Wielu innych developerów po jednej wpadce idzie do piachu, a oni nie dość, że odbili się od dna to wciąż ulepszają i tak już zajebistą zawartość - kto za to płaci?
Jak oni to monetyzują?
Tak czy siak ślicznie ta woda wygląda.

Gra cały czas się sprzedaje i studio jest niewielkie, wikipedia mowi, ze w 2022 roku mieli 45 pracownikow.

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...