Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

O w sumie racja Kabi. Jeszcze za Mercem popatrze. Generalnie to do wydania będę miał około 12tys€. Musi to być auto na lata i dla rodziny 2+2. A6 w kombi mi jakoś nie podchodzi, a BMW ma coś w sobie. Jakie silniki benzynowe są najlepsze, no i w miarę oszczędne?

 

Edit

Popatrzyłem te Mercedesy. Z zewnątrz bomba ale wnętrze to nie podchodzi mi wogóle. Jakieś takie mało estetyczne. Do bmw nie wspominając audi sue nie umywa.

Edytowane przez Luk248
Odnośnik do komentarza

Benzynowe silniki w BMW z natury nie są oszczędne, a najlepsze to rzędowe szóstki. Fajną frajdę z jazdy będziesz miał w 530i, silnik bez turbin więc jeden z droższych elementów w naprawie odpada. Ale spalanie w mieście 12l murowane. 

 

A jeśli ma być oszczędne, to 530xd , spala naprawdę niewiele jak na osiągi (~8l w mieście), a silnik to jedna z najlepszych konstrukcji jakie bmw ma w ofercie. Tylko że to diesel..

Odnośnik do komentarza

MAsz jakieś dodatkowe wymagania co do auta? Kombi/sedan?

 

Moje faworyty to

BMW 530i E60

Audi A6 2.0 TFSI (inne silniki to kupa)

Merc E320

Jaguar XJ6

SKoda Superb jest też b.fajnym autem

 

Za dużo by pisać o każdym, wybierz te, które najbardziej CI się podobają,to przybliżę Ci ich wady i zalety.

 

Wszelkie 3er/A4 i pochodne są zdecydowanie za małe dla rodziny 2+2.

Odnośnik do komentarza

MAsz jakieś dodatkowe wymagania co do auta? Kombi/sedan?

 

Moje faworyty to

BMW 530i E60

Audi A6 2.0 TFSI (inne silniki to kupa)

Merc E320

Jaguar XJ6

SKoda Superb jest też b.fajnym autem

 

Za dużo by pisać o każdym, wybierz te, które najbardziej CI się podobają,to przybliżę Ci ich wady i zalety.

 

Wszelkie 3er/A4 i pochodne są zdecydowanie za małe dla rodziny 2+2.

Z drugiej strony kufer w takim kombi A4 i A6 nie jest jakoś znacznie różny (i na jakieś dłuższo-dalsze wczasy trzeba się bagażnikkem dachowym wspierać), tylko kwestia miejsca na tylnej kanapie ale na takie dziecie do 170 cm (hi Ogór ;) ) na luzie starczy.

Odnośnik do komentarza

Nie tylko miejsce na tylnej kanapie,ale z przodu też. Do tego jest szerzej w środku,

No okey ale po co tyle miejsca z przodu i jakaś mega szerokość na 4 osoby w kabinie (w tym dwójkę małych dzieci bo raczej nie zakładam, że arch ma już dorosłe dzieci)? Moim zdaniem jeżeli tatuś albo mamusia nie mają bardzo wielkiech gabarytów to spokojnie styka auto wielkości A4 do codziennego użytku (jako ciekawostke podam że Gortat jak grał w lidze niemieckiej w Kolonii to miał od klubu Renoult Modus i jakoś dawał radę przy 213 ;) ), bo na wczasy to jak pisałem wcześniej to i to może być za małe. Co innego wygląd czy prestiż tu już moim zdaniem A6 czy 5 to faktycznie inny segment niż A4 czy 3.

 

Co do wyboru. To jak kolega myśli o BMW, Mesiu czy Audicy to nie polecalbym mu koguta na masce :) widać, że chłop chce mieć auto prestiżowe i fajnie wykonane (z bardzo dobrych materiałów), więc nie oszukujmy się ale Superb to inna liga.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko uwazam,ze wygodniejsze bedzie cos pokroju A6. Mowie to jako ojciec jednego dziecka, mialem oba modele i A6 jest wystarczajaco wieksze w srodku by odrzucic mniejsze modele.

 

Zaproponowalem Superba, bo to auto wiele oferuje. Pewnie,ze nie ma podejscia do Audi i BMW,ale nie bylbym co do nich tak krytyczny ;)

Edytowane przez Infidel
Odnośnik do komentarza

Nie mam nic przeciwko skodzie poniewaz sam jezdze teraz Octavia☺ jednak zarowno mi jak i zonie bardziej sie podoba BMW. Teraz tylko pytanie czy 3 czy 5 i jaki najlepszy silnik w benzynie. A tak wogole to kto lepsze benzyniaki bmw czy audi? Tak do 2.4 wiecej nie chce. Skrzynia rowniez jest mi obojetna moze byc manual jak i automat

Odnośnik do komentarza

Ale tam beda tylko dwa foteliki. Ja z zona z przodu ewentualnie starsze dziecko ze mna z przodu a zona z tylu z malym. A gdyby sie rodzina kiedys jeszcze powiekszyla to kupie cos wiekszego. W chwili obecnej BMW 5 podbila nasze serce. Czas mam do kwietnia, mam nadzieie ze cos znajde. Jak bedzie trzeba to i budzet podniose do 13tys €. Piekne jest te auto

Odnośnik do komentarza

Fajne jest tylko ma kilka upier.dliwości. Na dzień dobry sprawdź czy działa bluetooth, jesli nie to na 99% nie działa też zmieniarka. Gadzety w e60 są pospinane szeregowo światłowodem i jak padnie BT ( znane jako MULF) to żeby obejść uszkodzony moduł, pomija się zmieniarę. No i trzeba zdemontować złącze diagnostyczne, które jest obok klamki maski, bo przy jego pomocy odbala się BMW w 3 sekundy : )

Odnośnik do komentarza

Infidel

Najlepiej kombi. A co do dzieci to maluszki. Jeden 19 miesięcy a drugi urodzi sie w kwietniu. Sam jestem normalnych rozmiarów 180cm. Bmw i audi to moi faworyci. W niemczech trzeba niemieckim autem jeździć

 

Tylko kombi i tylko coś w rozmiarach bmw5/audi a6. Przy dzieciach nie ma czegoś takiego jak "za dużo miejsca". Wszyscy piszą o gabarytach i funkcjonalności zapominając o jedym aspekcie, mianowicie o bezpieczeństwie. Im większe auto tym bezpieczniejsze. Te kilkanaście cm robi różnicę.

Co do gabarytów to poza wakacjami duże kombi potrafi się przysłużyć przy np: kupnie kanapy czy (jednoskrzydłowej) lodówki hehe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajne jest tylko ma kilka upier.dliwości. Na dzień dobry sprawdź czy działa bluetooth, jesli nie to na 99% nie działa też zmieniarka. Gadzety w e60 są pospinane szeregowo światłowodem i jak padnie BT ( znane jako MULF) to żeby obejść uszkodzony moduł, pomija się zmieniarę. No i trzeba zdemontować złącze diagnostyczne, które jest obok klamki maski, bo przy jego pomocy odbala się BMW w 3 sekundy : )

Dobre rady zawsze w cenie. Na co jeszcze warto zwrucic uwage

Odnośnik do komentarza

e61 czyli e60 w kombi ma problem z wiązką kabli, która idzie przy zawiasie klapy bagażnika. Chyba każde kombi ma z tym problem i z czasem kable pękają. Przestaje wtedy działać elektryczny zamek szyby w tylnej klapie. Moduł centralnego zamka w e61 znajduje się pod blendą/lotką tylnej szyby i woda swobodnie go zalewa ( typowy wyciągacz kasy w serwisie). Co tam jeszcze...maty w siedzeniach, które wykrywaja czy ktoś siedzi na miejscu pasażera lubią się sypać.

 

Tak jak pisałem, raczej pierdoły. Z ciekawostek powiem, że jakoś w BMW takie eksploatacyjne rzeczy jak tuleje w zawieszeniu, łożyska/piasty wytrzymują po 500kkm, gdzie klasa srednia po 200kkm zaczyna okazywac wszędobylskie zużycie. Chyba, że to my mamy farta i nic się nie sypie. O silnikach benzynowych jak wspomniałem nic ci nie pomogę.

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Infidel

Najlepiej kombi. A co do dzieci to maluszki. Jeden 19 miesięcy a drugi urodzi sie w kwietniu. Sam jestem normalnych rozmiarów 180cm. Bmw i audi to moi faworyci. W niemczech trzeba niemieckim autem jeździć

 

 

Tylko kombi i tylko coś w rozmiarach bmw5/audi a6. Przy dzieciach nie ma czegoś takiego jak "za dużo miejsca". Wszyscy piszą o gabarytach i funkcjonalności zapominając o jedym aspekcie, mianowicie o bezpieczeństwie. Im większe auto tym bezpieczniejsze. Te kilkanaście cm robi różnicę.

Co do gabarytów to poza wakacjami duże kombi potrafi się przysłużyć przy np: kupnie kanapy czy (jednoskrzydłowej) lodówki hehe.

No co długości/ wielkości, rzutującej na bezpieczeństwo to się bardzo zgodzę. Dla mnie najważniejsza cecha rodzinnego wozidła, nawet kosztem bagażnika.

Odnośnik do komentarza

W takim razie szukajcie 523i/525i. Dobre wolnossace jednostki. Bezpieczenstwo gwarantuje tez odpowiednio wysoka moc, by moc spokojnie wyprzedzac.

Zobaczcie jakie ladne sa w Mpakiecie. Obstawiam,ze po porownaniu do zwyklej wersji innej nie kupicie ;)

 

Bolaczek E60 z dnia codziennego nie kojarze,ale zasiegne jezyka u odpowiedniej osoby.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...