Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

miałem okazję jeździć tym VRSem i się zakochałem. Pełne wyposażenie, niecałe 7s do setki, tak wyrywa do przodu że po kilku pierwszych minutach mi się ręce trzęsły ze stresu. Do tego spalanie w trasie poniżej 7l/100 w benzyniaku. Niestety tych Octavii jeździ całe mnóstwo w sedanie i w kombi przez co trochę tracą urok. Co innego nowy SuperB, który robi niesamowite wrażenie na zewnątrz i w środku. W tym roku chyba ma wyjść z silnikiem V6 3.2 <3

Odnośnik do komentarza

No ale Supebów lada moment też będzie jeździć pełno tak jak poprzednich. Razem z Octaviami to jedne z najczęściej kupowanych aut dla handlowców ciut wyższego szczebla.

My teraz zmieniamy handlowcą fury (z Mondeo) i bierzemy właśnie w/w auta pod uwagę (kozacko wyposażona octavia lub podstawka Superb).

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

 

A propos Octavii, ostatnio widziałem nową RS, niebieską, czarne felgi szprychowe.

 

Ale ja na te czeskie kurestvo choruję...

 

te nowsze modele są ładne je.bane. No ale gdyby nie ten znaczek. Za mały prestiż.

 

u mnie w bloku jeden typ kupil fiata freemeonta i znaczek albo odczepil, albo zamalowal na czarno- nie pamietam dokladnie, w kazdym razie nie ma go na nim.

I teraz najlepsze:

nie uwierzycie, ale wyglada to faktycznie lepiej, niz z tym znaczkiem (no i lamerzy nie znajacy sie na samochodach faktycznie nie maja zielonego pojecia, ze to fijat- mysla pewnie, ze jakis calkiem konkretny SUV). 

 

Moze z octavia tez zadziala?

 

 

PS: @Red: z tego, co kojarze, to o dziecku myslicie. Wez sie nie wyglupiaj z jakimis corsami i bierz normalne porzadne kombi czy w ostatecznosci hatchbacka typu cruise. Jak chcesz koniecznie cos nieduzego, to najlepiej Fabie kombi- olbrzymi bagaznik jak na te wielkosc auta, nie na tyle duza, zebys mial z nia problem w miescie, a i w trase da sie nia pojechac bez wiekszego problemu. Jak wezmiesz jakiegos wypierdka, to najdalej przy pierwszym rodzinnym wyjezdzie zaczniesz tego zalowac. Ew. Focus kombi tez bylby swietny, albo Octavka (choc tutaj nie wiem, czy sie w cenie w tym roczniku zmiescisz- nie jestem na biezaco). 

i30 tez polecam- tesciu mial dwa i zero problemow (pierwszego skasowal, ale wyszedl bez szwanku, wiec i z bezpieczenstwem jest ok.). Calkiem dobrze wykonany, zaskakujaco przestronny w srodku- calkiem solidne auto w tej klasie, mysle.

Edytowane przez tommi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

PS: @Red: z tego, co kojarze, to o dziecku myslicie. Wez sie nie wyglupiaj z jakimis corsami i bierz normalne porzadne kombi czy w ostatecznosci hatchbacka typu cruise. Jak chcesz koniecznie cos nieduzego, to najlepiej Fabie kombi- olbrzymi bagaznik jak na te wielkosc auta, nie na tyle duza, zebys mial z nia problem w miescie, a i w trase da sie nia pojechac bez wiekszego problemu. Jak wezmiesz jakiegos wypierdka, to najdalej przy pierwszym rodzinnym wyjezdzie zaczniesz tego zalowac. Ew. Focus kombi tez bylby swietny, albo Octavka (choc tutaj nie wiem, czy sie w cenie w tym roczniku zmiescisz- nie jestem na biezaco). 

i30 tez polecam- tesciu mial dwa i zero problemow (pierwszego skasowal, ale wyszedl bez szwanku, wiec i z bezpieczenstwem jest ok.). Calkiem dobrze wykonany, zaskakujaco przestronny w srodku- calkiem solidne auto w tej klasie, mysle.

Może i masz rację. W sobotę chcę podjechać zobaczyć tego i30 kombi, 2010 za 23500zł z dobrze wyposażoną elektryką - więc brzmi rozsądnie CHYBA (nie wiem, w życiu kupowałem dwa auta, za 8900zł Lancię Ypsilon xdd i Accenta za 4k z groszem). Jedyne czego brakuje to czujniki parkowania z tyłu, ale facet mówił, że dorobi w cenie.

 

Pisałem wcześniej, że mogę to auto wziąć na warsztat. Jak nie będzie jakichś dramatów, to pewnie się skuszę.

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/hyundai-i30-2010r-1-4b-6-sztuk-ladne-zapraszam-i5892635746.html

To co wyżej pisałem, że facet jest mechanikiem i ściąga tylko Huye i Kie. Na co zwrócić uwagę? Chcę ustawić się w jakimś warsztacie na weryfikację:

- lakieru

- błędów komputera

- ogólnego zużycia potwierdzającego przebieg

- elektryki

- spalin, zawieszenia i innych.

Zawsze może jeszcze wytarguję z 1-2 klocki.

 

edyta:

tu jeszcze pojawił się fajny, ale jazda przez pół kraju na oględziny http://allegro.pl/sliczny-hyundai-i30-2-0-benzyna-100-bezwypadkowy-i5895204516.html
No i dużo mocniejszy, a średnio potrzebuję 2 litrów i 143 koni w benzynie. Podejrzanie niski przebieg, ale pewnie tylko do kościoła i z powrotem :dafuq:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Obejrzyj dobrze nadkola i progi, zajrzyj pod spód, czy rdza nie bierze, ani nie gmije.

 

Ogólnie, nie daj się zwieść typowi, że handluje tylko określonymi modelami i sprzedaje same cudeńka. U mnie w mieścinie, typ sprzedawał same Xsary Picasso, a wyszło na jaw, że straszne szroty opychał. Oczywiście ten od Ciebie może być legitny, ale czeba wszystko sprawdzać.

 

A fura fajna, w sam raz na Twoje potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się, czy ktoś kto ewidentnie sprzedaje np. składaka po dzwonie, liczy że to nie wyjdzie na stacji diagnostycznej? Za 350zł w tym miasteczku mam usługę pełnej analizy autka. Przecie już po grubości lakieru wyjdzie, czy był odmalowywany, szpachlowany. Podwozie też sprawdzą, czy nie zgnite, po powodzi etc. 

Odnośnik do komentarza

jezus maria, pewnie w darknecie jest forumek mechaników i handlarzy, siatka spiskowa wysyłająca sobie zdjęcia w minutę np. o kliencie który jedzie do kogoś i negocjują ile procent sobie przekaża za przemilczenie że połowa hundaja to polonez.

 

To takie mroczne przewidy ;]

Edytowane przez ajebisty
Odnośnik do komentarza

Sprawdź szyby czy wszystkie takie same, sprawdź wszystkie widoczny śruby, spawy i zawiasy, czy nie były zdejmowane/wymieniane, czy nie ma zacieków w ich okolicach, sprawdź czy klima rzeczywiście działa czy 'wystarczy tylko nabić i będzie mrozić', wez oczywiscie swoj miernik lakieru. Ogólnie sprawdź całą elektronikę na miejscu, nie daj się nabrać na żadne "spryskiwacze działają, wystarczy tylko nalać płynu." W miarę możliwości sprawdź czy poduszki powietrzne rzeczywiście sa na miejscu (ale tego nie ma w sumei jak sprawdzić bez uderzenia czołowego :)

 

Ogólnie ogłoszenie wygląda prawilnie, ale już niestety nie takie rzeczy się działy. Proponuję również spisać dość szczegółową umowę, zawierającą wszystkie kruczki, bo niestety w przypadku zakupu od handlarzy WSZYSTKO się może okazać. W przypadku samochodu sprowadzanego nie ma też większego problemu z podrobieniem przeglądów i przebiegu. 

 

Swoją drogą ciekawe czemu na zdjęciach jest zamazana data ich wykonania. 

 

Trochę kraczę i pewnie przesadzam, ale na prawdę oglądając takie TURBO KAMERA widać, że pomysłowość handlarzy nie zna granic i nie należy wierzyć w żadne ich słowo.

 

Poza tym życzę powodzenia :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/hyundai-i30-2010r-1-4b-6-sztuk-ladne-zapraszam-i5892635746.html

 

To co wyżej pisałem, że facet jest mechanikiem i ściąga tylko Huye i Kie. Na co zwrócić uwagę? Chcę ustawić się w jakimś warsztacie na weryfikację:

- lakieru

- błędów komputera

- ogólnego zużycia potwierdzającego przebieg

- elektryki

- spalin, zawieszenia i innych.

 

Zawsze może jeszcze wytarguję z 1-2 klocki.

 

edyta:

tu jeszcze pojawił się fajny, ale jazda przez pół kraju na oględziny http://allegro.pl/sliczny-hyundai-i30-2-0-benzyna-100-bezwypadkowy-i5895204516.html

No i dużo mocniejszy, a średnio potrzebuję 2 litrów i 143 koni w benzynie. Podejrzanie niski przebieg, ale pewnie tylko do kościoła i z powrotem :dafuq:

Red opamiętaj się , z miejsca widać że to pro Mirki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...