Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Shago napisał(a):

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-golf-volkswagen-golf-variant-style-1-5-etsi-mhev-150-km-km-dsg-7-stopniowa-ID6GxMMq.html

Dokładnie tak ma wyglądać Golf na którego czekam, tylko moja wersja ma jeszcze dodatkowo dach panoramiczny.

Zamówiony pierwsze dni kwietnia, dalej nie wiadomo z datą produkcji 

tak z ciekawości - na jazdach próbnych sprawdzałeś może ten masaż w fotelu? czuć to czy raczej prowizorka?

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Sedrak napisał(a):

 

U mnie w Peugeotie to prowizorka. Odcinek lędźwiowy po prostu w różnych konfiguracjach przesuwa się do przodu i do tyłu. 

 

Edit:W sumie nikt mnie o zdanie nie pytał, ale i tak się podzielę.

dzięki, właśnie czegoś takiego się spodziewałem ale wolałem się upewnić ;) dobrze przynajmniej że VW nie każe sobie dopłacać za to

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2024 o 14:39, Shago napisał(a):

Coś z kosmosu te wartości dla tej Fabii...

Wczoraj trasa Warszawa - Łódź, Fiesta 1.0 100 koni automat, non stop 130-140, na komputerze pokładowym 7l.

 

To jeszcze od siebie dorzucę - Audi A7 C7  3.0 TDI 245koni s-tronic, tempomat 135, trasa 70km komputer pokazał 6.8L.

A to prawie 2 tonowe auto, które robi setkę poniżej 6 sekund, w trasie fajny wynik :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, teddy napisał(a):

Jak wsadza to samo co w nowym passacie to masaz bedzie konkretny

Potwierdzam sprawdzałem ostatnio. Szok, jak Tajka albo te fotele do masażu za 5 zł :) 

Masaż w fotelach lepszy niż w ostatnim GLS albo q8, do tego wentylacja, pamięć, odsuwanie przy wsiadaniu, funkcją osuszania ubrań. Pasareti wyposażeniem mocno w premium zaczyna wchodzić. 

 

ps a golfach jest inny system ten z podstawowej wersji Passata. Te fotele to opcja dla topowej wersji (ale tylko 5 tys dopłaty za 2 szt - mega masaz , pamięć, full elektryka, skóra, wentylacja, podgrzewanie, osuszanie. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam bazowe fotele i w sumie nigdy nie czułem braku masażu, ale czasem w gorący dzień w długiej trasie wentylacją bym nie pogardził. 
 

Natomiast to wszystko i tak pierdoły w sumie, dla mnie nic nigdy nie będzie pewnie takim skokiem jak pierwsze auto taty z klimatyzacją, jak to kompletnie odmieniło komfort jazdy latem. Pamiętam jeszcze zdychanie w upał w astrze f gl; pot, zmęczenie, marzenie o chłodnym prysznicu, a potem wjechała astra g comfort i nagle jazda stała się ucieczką od gorąca, relaksem w chłodnym miejscu. Do tego miała szpanerskie wtedy elektryczne szyby, abs i airbagi, dla mnie wtedy kosmos jak na koniec lat dziewięćdziesiątych. 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Fanek napisał(a):

"funkcją osuszania ubrań" - o co tutaj chodzi?

W A7 mam najwyższy model foteli Comfort - chyba 15 ruchomych elementów dopasowania z pamięcią, wentylacją itd, ale o tym jeszcze nie słyszałem

Nie wiem do końca ale jest to ponoć cos  innego jak grzane fotele. Chyba połączenie wentylacji z lekkim grzaniem. Ponoć można ustawić to na auto wyrywnie. Siadasz po nartach w wilgotnych spodniach i się odpala.

 

IMG_2210.thumb.jpeg.8db61934e7451306510ed705a74d8253.jpeg

 

52 minuty temu, Mustang napisał(a):

Natomiast to wszystko i tak pierdoły w sumie

Nie wiem, kto co lubi ale ja uwielbiam masaż, a naprawdę w tych niektórych premiumach czy choćby te topy fotele w nowym pasku dają mega wrażenie.   
W tym pasku masz lędźwie, krzyż, barki, mieszany, fale itp. Chyba z 10 opcji, a przy intensywności na max daje mega ucisk. 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, Fanek napisał(a):

"funkcją osuszania ubrań" - o co tutaj chodzi?

W A7 mam najwyższy model foteli Comfort - chyba 15 ruchomych elementów dopasowania z pamięcią, wentylacją itd, ale o tym jeszcze nie słyszałem

W q8 tego też nie kojarzę. 
 

Podejrzewam że to wentylacja na ciepło z lekkim wiaterkiem ;)

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, Fanek said:

 

To jeszcze od siebie dorzucę - Audi A7 C7  3.0 TDI 245koni s-tronic, tempomat 135, trasa 70km komputer pokazał 6.8L.

A to prawie 2 tonowe auto, które robi setkę poniżej 6 sekund, w trasie fajny wynik :)

Ogólnie mocne diesle w trasę to jest bajka. Kiedyś jechałem przez Niemcy praktycznie całe z kolegą on w E46 3.0 diesel ja w a4 B6 1.8 turbo. On średnie 5.8, a ja koło 10PB... (Oczywiście miałem LPG, więc tak źle nie było). A kwestie mocy nawet nie ma co porównywać. Jak wciskał gaz to niezależnie od prędkości zostawiał mnie w tyle, że mogłem pomarzyć, by do dogonić. Tylko w mieście różnice się zacierały.

BTW w chuj tęsknię za tym Audi. Pomimo,.że to była miną taka, że zostawiłem drugie tyle co auto kosztowało u mechanika i dalej nie jeździło tak jak powinno to z wielką chęcią kupiłbym taką zadbaną. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Mustang napisał(a):

No niby tak, auta podrożały, a inflacja była sroga. Z drugiej strony dzisiejszy najtańszy Golf osiem za 100k ma wyposażenie jak wypasiona czwórka, osiągi również, nie mówiąc o przestrzeni z innej klasy. 


W pandemii jakieś problemy z częściami i pompowanie balonika, a do tego wyczekiwanie. 
 A pod Poznaniem w Swarzędzu laweta na lawecie i ciężko przejechać. A od boku na bocznicy wjeżdżają składy wypchane VW. Place wynajmują gdzie się da, bo już miejsca brakuje.

Rynek rowerowy w pandemii działał tak samo i w tym roku się zesralo, a właściwie pod koniec ubiegłego i nagle ceny wróciły do cen przed pandemią. Trek z 4k nagle wskoczył na 5799 i zapomnij o rabacie. 
Rynek moto działa inaczej, bo czy Shago kupi czy nie, to oni mają to w pompie. Za godzinę przyjdzie pan i weźmie do firmy 10 takich golfów. 
Temat czytam, bo mnie czeka już wymiana 20 letniej hondy i żałuję że przespałem zakup przed pandemią, bo potem to już było tylko gorzej. A od przyszłego roku znowu mają podskoczyć ceny. 
Chore. Nowych to nawet nie oglądam, bo nie mam 150k 

Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, iluck85 said:


W pandemii jakieś problemy z częściami i pompowanie balonika, a do tego wyczekiwanie. 
 A pod Poznaniem w Swarzędzu laweta na lawecie i ciężko przejechać. A od boku na bocznicy wjeżdżają składy wypchane VW. Place wynajmują gdzie się da, bo już miejsca brakuje.

Rynek rowerowy w pandemii działał tak samo i w tym roku się zesralo, a właściwie pod koniec ubiegłego i nagle ceny wróciły do cen przed pandemią. Trek z 4k nagle wskoczył na 5799 i zapomnij o rabacie. 
Rynek moto działa inaczej, bo czy Shago kupi czy nie, to oni mają to w pompie. Za godzinę przyjdzie pan i weźmie do firmy 10 takich golfów. 
Temat czytam, bo mnie czeka już wymiana 20 letniej hondy i żałuję że przespałem zakup przed pandemią, bo potem to już było tylko gorzej. A od przyszłego roku znowu mają podskoczyć ceny. 
Chore. Nowych to nawet nie oglądam, bo nie mam 150k 

Z drugiej strony we francuskich mediach wczoraj czytałem artykuł o spadających z powrotem cenach nowych aut, większych rabatach i o tym jak sytuacja jeszcze bardziej zmieni się na korzyść konsumentów w najbliższych miesiącach. Do tego jeździłem ostatnio po salonach i pytałem o terminy dostawy i wszędzie (VW, bmw, mercedes, skoda, seat, opel) podawali bardzo rozsądne 3-5 miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bartg napisał(a):

Tesla Model 3 wysoka jakość wykonania? Może coś znacząco poprawili, siedziałem Modelu 3 chyba z 2021 roku to jakość wykonania była gdzieś między Dacią a Skodą jeśli chodzi o materiały i spasowanie. 

 

Ja nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Wiadomo, ktoś może mieć inne odczucie, ja byłem pod wrażeniem. No i ten minimalizm na żywo najbardziej mnie oczarował:

 

Tesla Model 3 RWD - 9

Odnośnik do komentarza

Wsiadałem do Tesli 3 w salonie w tamtym roku, absolutnie obrzydliwy środek, feeling jak w tanich Toyotach czyli od razu chcesz z niego wyjść :reggie:  a sam design ze masz jedynie kierownice i duży ekran totalnie mi się nie podoba ale co kto woli, ja się nie czułem jak w aucie tylko jak w zabawce na baterie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...