Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

ORXapO1.jpg

Tym razem piwo klasztorne od trapistów Orval. 

Kolor złoty ale nieprzejrzysty, wysoko wysycone z bardzo trwałą i wysoką pianą, prezentuje się niesamowicie. Zapach winny, przyprawowy. W smaku piwo jest wytrawne i bardzo przypomina mi białe wino, czuć lekką przyprawowość na finiszu. Nie pamiętam czy było ono świeże czy nie, ale podobno dłużej przechowywane nabiera większej mocy i wyrazistości. Najlepsze jakie piłem piwo od trapistów, jeśli ktoś nie pił to niech po nie sięgnie, w sklepach specjalistycznych powinno być spokojnie dostępne.

Edytowane przez Malibu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Muszę wam się do czegoś przyznać...

 

... nie piłem nigdy Ataku Chmielu.

 

 

Więc go kupiłem. Kupiłem również:

 

728171fadbc8fc21d50f84c1efcae9e7b52c5b0b

 

Jestem bardzo usatysfakcjonowany zawierciańskim Sparem na Zuzance, bo co tam przychodzę, to widzę inne piwa. I to jest piękne. 

Odnośnik do komentarza

U mnie dziś wjechał

 

JpLejB9.jpg

 

Fajne połączenie aromatów amerykańskich chmieli z typowo "januszowym lagerem". Jeśli ktoś nie potrafi przekonać się do craftu, to moim zdaniem powinien zaczynać od piw tego typu. A poza tym to w ogóle całkiem nieźle wchodzi. :)

Odnośnik do komentarza

Dawno nic nie kupowałem, ale dziś nadarzyła się okazja, bo kolega z pracy polecił sklep monopolowy w Zawierciu z dużym wyborem piw kraftowych i faktycznie - jak w niebie. Kupiłem więc:

 

DSC_0990.JPG

 

DSCE5245.jpg

 

20151104_232454.jpg

 

IMG_0463.jpg

 

trunek_8593_org.jpg

 

Właśnie piję RISa od Komesa, bardzo mi smakuje, palony, czekoladowy, czarny jak smoła, ale czytałem, że nie najlepiej reprezentuje RISy, więc następnym razem wezmę takiego z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza

a92b03d42bdd54cf65db736e122814cf.jpg

 

Browar zakładowy. Kupione w żabce, ale powstaje w mojej okolicy, więc nie sądzę aby był we wszystkich żabkach, pewnie tylko w Lublinie i okolicach. No ale znakomite piwko. Były jeszcze inne smaki, których na pewno spróbuję. 

Edytowane przez Kosmos
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...