Skocz do zawartości

Doom


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej trudno będzie tu o ciężki klimat. Na powyższym filmie widzę schemat:

Korytarz->killroom z tabunem przeciwników-> znów korytarz -> opcjonalne szukanie znajdziek  -> killroom z radosnym skakaniem dookoła i waleniem ile fabryka dała we wszystko, co się rusza.

 

Na końcu etapu może jakiś bossik i dalej według schematu :P Czyli jak w klasycznych Doomach. Osobiście średnio mam ochotę na tego typu prostą, staroszkolną nawalankę, gdzie nawet przeładowanie broni nie istnieje. Co nie znaczy oczywiście, że gra będzie zła. Kiedyś pewnie zagram. :)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Pograłem kilka h i cóż mogę powiedzieć? Jeśli podobały Ci się DOOMy z początku lat 90 to pewne jest iż poczujesz się znowu młodo. Ja wtedy byłem smarkiem z pieluchą na (pipi)e, ale gry ograłem i wyobrażam sobie co wtedy czuli gracze.

 

Tytuł totalnie odcina się od konwencji zaproponowanej w części trzeciej i wraca do bardziej kolorowych, lepiej oświetlonych i momentami abstrakcyjnych scenerii. Mapy podzielone są na dośc rozbudowane areny, gdzie toczy się walka, choć oczywiście między nimi też mamy jakiś przeciwników do ubicia. Ci są dość zróżnicowani i nawiązują niekiedy do monstrów znanych z oryginału....zresztą takich nawiązań w całej grze jest dość sporo. Akcja jest bardzo dynamiczna i na wyższych poziomach trudności całkiem wymagająca. Nie ma dłuższych momentów przestoju . Staroszkolny gameplay ubarwiono znanymi z dzisiejszych gier upgradami broni i specjalnymi power upami. Generalnie gra się bardzo przyjemnie, choć przy dłuższym posiedzeniu wkrada się monotonia i konieczne są przerwy by to jakiś przetrawić, zwłaszcza że fabuła nie trzyma nas przy produkcji. Zwykłe tło dla gameplayu i nic poza więcej. Poza tym warto dodać, że jest mięso i flaki :D

 

Graficznie jest ładnie, zdecydowanie najładniejsza gra na ID Tech. Obraz jest ostry i relatywnie dobrze wygładzony. Oświetlenie powierzchniowe oparte na fizyce daje naprawdę świetny efekt i buduje klimat. Do tego cała masa efektów specjalnych, które też dają radę. Oczywiście mamy też słabsze momenty - niekiedy kuleje geometria czy tekstury, aczkolwiek tutaj usprawiedliwieniem może być stałe 60 klatek na sekundę. Pewne jest jedno - gra nie straszy wizualnie. Audio też najwyższa półka, choć muzyczka mogłaby być lepsza.

 

Multi nie grałem, aczkolwiek sądząc po becie to mi się nie spodoba :)

 

Innymi słowy jest to dobra gra, sprawiająca frajdę, aczkolwiek chyba jednak nie na dzisiejsze czasy. Starsi gracze na pewno docenią, młodsi z ery dzisiejszych shooterów mogą nie złapać bakcyla. Z końcową oceną się wstrzymam do póki nie skończę.

 

PS: Polska wersja jest fatalna. Jak wrócę z pracy to postaram się wrzucić gameplay :)

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

To jest piękne. Wszyscy płaczą bo to staroszkolny doom z arenkami w singlu, nie dla mnie etc. Multi już dawno tu 99% ludzi przekreśliło. Recenzje w necie pewnie będą na 4/10 max 6/10.

 

A ja w tych hektolitrach Waszych łez będę od piątku bawił się jak odwodnione murzyńskie dziecko z Erytrei. :banderas:

 

2 KU@#$!WA DNI !!

Edytowane przez Sobies
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To jest piękne. Wszyscy płaczą bo to staroszkolny doom z arenkami w singlu, nie dla mnie etc. Multi już dawno tu 99% ludzi przekreśliło. Recenzje w necie pewnie będą na 4/10 max 6/10.

 

A ja w tych hektolitrach Waszych łez będę od piątku bawił się jak odwodnione murzyńskie dziecko z Erytrei. :banderas:

 

2 KU@#$!WA DNI !!

 

 Przybij pionę. Mam tak samo, odliczanie jak do deszczu w czasie suszy.

Odnośnik do komentarza

 

Wszyscy płaczą bo to staroszkolny doom z arenkami w singlu, nie dla mnie etc

Nie wiem kto płacze ale trzeba mieć coś nie tak z głową żeby oczekiwać po Doomie czegoś innego niż to co twórcy zaserwowali w poprzednich częściach.

Ma być kolejna część wyrzynki demonów w ciasnych korytarzach marsjańskich kompleksów i w piekle przy użyciu przeróżnych mocarnych pukawek,a to wszystko okraszone hektolitrami krwi i mocnej muzyki.

Multi mnie zawiodło ale singiel po kolejnych materiałach rokuje dobrze więc liczę na solidne pif paf od ID.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do tego kto już grał:

 

jeżeli stawiam zdecydowanie na klimat dooma3, czyli akcja ale jednak  skupiona tez czesciowo na klimatyczne zwiedzanie z czytaniem maili, przegladaniem logów i klimatem osaczenia to czy mam czego szukac tutaj?

 

To według mnie tego DOOM'a powinieneś sobie podarować :)

Odnośnik do komentarza

Staroszkolny Doom to nie tylko naparzanie z shotguna ale też labiryntowe korytarze i szukanie kluczy co by przejść dalej. Rozumiem, że tutaj też tego nie ma?

 

 Przecież jak byk właśnie stoi w wielu materiałach, że będzie latanie po korytarzach i większych pomieszczeniach w celu szukania kolorowych kluczy i napierdalania do demonów. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...