Skocz do zawartości

Euro 2016 Francja


Rekomendowane odpowiedzi

W co drugim poście piszesz jaki to futbol jest nieprzewidywalny i że wszystko może się zdarzyć, a teraz będziesz mi wypominał że wyśmiałem wybór del Bosque, bo Aduriz był po prostu lepszym napastnikiem w tym sezonie i bardziej zasłużył na to miejsce w składzie? Wow, futbol jest tak nieprzewidywalny że nie wiedziałem że Morata strzeli dziś 2 gole jak pisałem tego posta, niesamowita rzecz.

Odnośnik do komentarza

Pisałem że to główny niedobór w tej niemal doskonale grającej drużynie, ale jeśli się to zmieni, to się zmieni. Morata wypada różnie, na razie za krótko gra w kadrze by przesądzać jak się sprawdza, może to zmieni. Z Ukrainą i dziś z Turcją wypadł dobrze, z Czechami i Białorusią średnio, i to w sumie chyba tyle jego meczów o stawkę, nie licząc może jakichś gdzie wchodził końcówki.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Polska zremisowała z Mistrzami Świata, więc to chyba oczywiste że trzeba już myśleć o tym, czy następna w kolejce do golenia jest Hiszpania czy Włochy. Zresztą... wszystko jest możliwe.

 

Dzisiaj zastanawiałem się, czy ustawić flagę Belgii czy Austrii. Belgia gra rano, a Austria wieczorem. Jednak Austria gra z Portugalią i tutaj trudno powiedzieć, co się zdarzy. W formie z pierwszego meczu mogą i przegrać, dołączając do grona Ukrainy, Albanii i Turcji wśród ekip, które przegrały oba mecze.

 

Belgia raczej nie chciałaby również być w tym gronie. Jutro rano grają z Irlandią, o której nie mam specjalnie opinii - zagrali nudny mecz ze Szwecją, chyba mieli lekką przewagę, 1-1. Niezbyt mnie interesują. Walters jest kontuzjowany, zapewne zastąpi go James McClean (albo opcja ofensywna: Robbie Keane), poza tym za wiele zmian raczej nie będzie.

 

Marc Wilmots publicznie skrytykował po meczu występy Lukaku i De Bruyne, tak więc media zastanawiają się, czy nie dojdzie do tego, że lider kadry zacznie na ławce, a rozgrywającym będzie Hazard. Wydaje mi się to dość drastycznym krokiem... Doniesienia z treningów sugerują, że prawdopodobnie raczej dojdzie do zmiany ustawienia na 4-2-3-1, a więc z jedenastki znikne Nainggolan, a pojawi się na prawej flance Dries Mertens. Na ataku może pojawić się Benteke zamiast Lukaku.

 

Benteke od 2012 roku zdobył tylko jedną bramkę w kadrze, w wygranej 5-0 z Cyprem. Lukaku z kolei przed samym Euro strzelał w 4 meczach z rzędu, dlatego też wydaje się dobrze sprawdzoną i raczej dobrą opcją. Oczywiście gdzieś tam możliwością są Divock Origi (20 meczów i 3 gole, ostatni dwa lata temu) oraz imponujący mi snajper Michy Batshuayi, który jednak w kadrze nie dostaje szans (zaczął mecz tylko raz, w sparingu z Finlandią, gdy Wilmots próbował gry dwoma napastnikami, nim i Origim - wyszło dość słabo. Jednak i tak Michy ma na koncie 2 gole przez ledwie 153 minuty gry dla kadry. Raczej jednak jest traktowany jako opcja na przyszłość).

 

Aha, niejakiego Laurent Cimana na treningach zastąpił Thomas Meunier. Byłby to dla niego trzeci mecz rozpoczęty w pierwszej jedenastce.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Benteke strzelił jeszcze 2 gole w 2013 w towarzyskim meczu z USA, ale rzeczywiście wielkim snajperem w reprezentacji to on nie jest.

 

Największa wada Lukaku to jest przyjęcie piłki, tzw. "first touch" - on to robi jak amator, piłka odskakuje mu na parę metrów, dlatego często ma problemy z wykorzystaniem dobrego prostopadłego podania kolegów albo podania górą. Tu mały przykład:

 

 

Moim zdaniem Lukaku powinien dostać jeszcze jedną szansę w pierwszym składzie, bo jednak po tak fantastycznym sezonie zasłużył na kredyt zaufania. Gdyby nie jego gole to Everton byłby w strefie spadkowej, w najlepszym wypadku tuż nad nią. Ja bym posadził Naingollana, de Bruyne przesunął na 10, wstawił Dembele na prawą pomoc (wbrew pozorom mimo że to box-to-box to dość dużo meczów gra na boku pomocy w Premier League). Może posadzenie Naingollana kosztem Fellainiego wydaje się mało sensowne, to jednak Fella wykreował w pierwszym meczu Belgów najwięcej sytuacji z całego zespołu i po prostu najmniej zasłużył żeby z niego zrezygnować.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że ekspertem piłkarskim jest ktoś taki jak Tomasz Hajto, kto zajmował się futbolem profesjonalnie przez kilkadziesiąt lat. Albo Adam Nawałka, najlepszy trener w historii. Byłoby zadziwiające, gdyby hobbysta posiadał podobne kompetencje bez interesowania się. A typera nie biorę udziału bo nie miałem żadnego pomysłu jakie mogą być wyniki.

 

Ciekawostka na pograniczu polskiej kadry i Euro w ogóle. Jak na razie na imprezie pojawiło się sześciu nastolatków: Bartosz Kapustka, Marcus Rashford, Breel Embolo, Emre Mor, Ołeksandr Zinczenko i Renato Sanches.

 

Jak widać, z jednym wyjątkiem (Kapustka przeciw Niemcom) wchodzili oni tylko z ławki (chociaż Rashford wypadł na tyle ciekawie, że kto wie, co będzie w następnym meczu). Niemniej, trzech z nich gra już w bardzo dużych klubach Europy, a pozostałych trzech może w takowych grać w przyszłym sezonie, jako że od dawna budzi takie zainteresowanie.

 

Najmłodszym podstawowym zawodnikiem swojej kadry na Euro jest Dele Alli oraz Wiktor Kowałenko, obaj mają 20 lat.

 

Najstarsi to oczywiście Gabor Kiraly (pierwszy 40-latek w historii Euro), Gianluigi Buffon i Ricardo Carvalho. 37 lat z kolei skończyli Zoltan Gera i Szewczuk, lewy obrońca Ukrainy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

ogor jak co impreze znowu zgrywa najwiekszego futbolowego fachowca w dziejach forum konsolowych, a nie mial jaj by zagrac w typerze bo pewnie bal sie beki jak 2 lata temu podczas mistrzowstw swiata gdy zajal jakies dalekie miejsce

Ty z racji wygrania typera jesteś największym futbolowym znawcą rozumiem?

 

Tak samo jak najbardziej obiektywnym jednoplatformowcem ? :lol:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...