Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka noobo pytań:

 

Jestem przed

trzecim bossem, w Old Y. po pokonaniu huntera w miejscówce gdzie napierdziela ktoś z gatlinga:

 

 

- jak i gdzie wzywa się kogoś do cooperacji online/offline?

- gdzie i kiedy będzie dostęp do jakichś nowych strojów? Mam tylko te co można kupic od razu plus znaleziony w kanałach hunters coś tam?

- co się robi w hunters dream przy tych nagrobkach ze świecami?

- co mozna robić w hunters dream u góry przy stoliku z możliwościa upgreadu broni- chodzi o ten drugi stół?

 

póki co tyle

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

- prawie wszędzie można, w hunter's dream chyba tylko nie, wzywa się dzwoneczkiem beconing bell, a jak chcemy pomoc innym to small resonant bell

- zabijając bossów, bądź po walkach z npcami będziesz miał możliwośc kupna nowych kostiumów - jedne za krew, inne za insight. Zestawy ubran mozna tez po prostu znalesc.

- to sa dostępy do randomowych chalice dungeons, na początku nawet nie ma co sobie głowy tym zawracac.

- mozna dodawc sobie runy na postac, dostępne po

ubiciu wiedzmy

 

Odnośnik do komentarza

Framerate w tej grze jest tragiczne. Nie wiem jak bardzo zaslepionym fanbojem trzeba być żeby tego nie zauważać. Jest tak jak na filmikach z yt i to nie kwestia kompresji. Co mi po tym, że wszystko swieci się jak psu jajca skoro nie ma płynnosci :/

 

edit: jakbym grał w DkS na Ps3

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

No ja też nie wiem o co chodzi ornitowi - oprócz tego, że w grze zdarzają się te randomowe frameskipy jedyne wyraźne frejmdropy miałem przy dużych bossach i uszkodzeniu jakiejś części ciała, gdy mamy te duże siki krwi.

Zresztą specjalnie odkopię filmik Digital Foundry z premiery, gdzie przebijają się przez różne lokacje i biją Gascoine'a i też nigdzie nie widać, żeby framerate spadał do poziomu DarkSoulsojedynkowego (pomijam multiplejer, bo tam jest to wyraźnie skopane).

 

Oni nagle nie mają (prawie) nic do dupy?

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

Mam patcha. Gra działa mi tak samo jak na filmikach, które Qjon linkował. Niby stale pokazuje 30 fps ale nadal rwie!. Nie wiem jak to okreslić :/ Może faktycznie mam cos z oczami albo po latach grania w FPSy w 60fpsach na PC mam jakies zboczenia :(

 

 

edit: a może zmiana rozdzielczosci by pomogła :/ Nigdy nie miałem Ps4 więc się na tym nie znam.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

:kaz:  Przecież ta gra to technologiczne padło. Nie dość, że wszystko świeci się jakby ktoś przesadził z polerowaniem to połowa tekstur pamięta czasy PS3 i Dark Souls 1, konsola potrafi zaliczyć micro-freezy a w niektórych lokacjach framerate w życiu nie trzyma 30 fpsów (szczególnie przy szybkim obracaniu kamery). Panowie ja rozumiem, że to jest pierwsza porządna gra na PS4 od niepamiętnych czasów, ale bez przesady z tym zakłamywaniem rzeczywistości.

Edytowane przez Kymel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wyjaśniłeś przyczynę :) Przesiadka z pc na 30fps robi swoje i potrzeba przegrania kilku godzin,by wzrok się przestawił.

 

@Kymel

Po twoich gorzkich żalach mam wrażenie, że kupując grę spodziewałeś się bóg wie czego zupełnie jakbyś idąc na dziwki oczekiwał kurtyzany 10/10, która zaskoczyłaby cię trójkątem z równie urodziwą koleżanką,a po wszystkich nie skasowała ani grosza i jeszcze ugotowała obiad.

Edytowane przez Soban
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Soban

 

Mówiąc szczerze to zawiódł mnie Bloodborne w prawie każdym aspekcie. Spłycono rozgrywkę do szybkiego melee, ograniczono wielkość i zróżnicowanie świata (względem rozbudowania DS2 + wszystko w Bloodbornie wydaje się być w odcieniach szarości), brak omni-rolla, brak dużej ilości sekretów, 1/5 ilości broni z DS2, pancerze to element dekoracyjny (brakuje też ich ulepszania), brakuje pierścieni, brak czarów, covenanty w Bloodbornie to żart a nie rozwinięcie serii Souls, gorsze pvp (gdzie obrona bossów jak w DS2?), dual-wielding i power stance to też melodia przeszłości, dzwoneczki to zdecydowany krok wstecz w porównaniu z summon signami (nie widać potencjalnej liczby graczy w tym samym obszarze i zasięgu levelu, nie można też sprawdzić ekwipunku postaci, którą chcemy przywołać), praca kamery pamięta nieszczęsne czasy DS2 (4 lata i nadal jest tak samo zła, jak nie gorsza), kosmicznie długie loadingi + problemy techniczne, które wymieniłem wcześniej. No i niestety, ale Bloodborne to gra na raz. New game+ nie oferuje nic nowego oprócz mobów bijących mocniej i mających więcej hp.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Ukyo, dobrze ci się walczy tym kółkiem? Zastanawiam się czy maksować tę broń. Mam trochę z dupy builda, bo po 30 str/skill i teraz dopiero zacznę pakować w Arcane, żeby dobić do 15.

 

Ogólnie to używam Ludwiga, ale jak zobaczyłem że później dostajemy kosę to postanowiłem zmienić też builda postaci :P

Odnośnik do komentarza

Wszystko co piszesz Kymel to prawda, ale no (pipi), Bloodborne to nie jest rozwinięcie serii Souls. Ani Sony ani From nie obiecywało w żadnych materiałach przedpremierowych rozwinięcia koncepcji Soulsów, nie obiecywało, że gra będzie większa niż wszystko, co dotychczs zrobili. Gdyby BB miało być rozwinięciem, nazywałoby się Demon's Souls 2 albo Beast Souls itd. Skośnoocy chcieli odciąć się od Soulsów i średniowieczno-fantasy klimatów, którymi też można było powoli rzygać, bo już 3 gry dostaliśmy. Wiadomo, że ze względu na gameplay i praktycznie te same mechaniki porównuje je się ciągle do Soulsów (bo tylko taki typ gier From w 7 generacji wychodził dobrze :kaz: ), ale jest to dla Bloodborne już na starcie porównywanie mega krzywdzące. BB ma być zalążkiem (mam nadzieję) nowej serii, nowym startem, więc np. ja jestem w stanie zaakceptować to, że jest biedniejsze w kwestii contentu od już tak mocno established marki, jaką są Soulsy. Demonsy też miały niewiele kontentu, patrząc przez pryzmat czasu widzimy jednak do jakich rozmiarów seria się rozrosła i pewnie podobnie będzie z BB.

Trochę sytuacja przypomina mi premierę GTA4, gdzie wylewano pomyje na grę za to, że poucinała masę mechanik znanych z San Andreas, jakby to, co już zawierała nie było wystarczająco dobre :/

 

@estel - arcane to guwno łobesrane, szkoda pakować punkty w to tylko dla dodatkowego scalingu (o "czarach" nie wspominam, bo są bardziej for fun niż dla poważnego tworzenia builda tylko pod to).

Edytowane przez Qjon
Odnośnik do komentarza

BB przeszedlem juz 4 razy, dks2 ledwo raz zmeczylem i odinstalowalem. System walki jest w ch** miodniejszy w BB, hitboxy sa niemalze bezbledne, lore cudowny, design potwor genialny (nie to co w dks2), jak myslac czy nie kupic remastera DkS2 zerknalem na gameplay i zobaczylem to drewno to od razu sie rozmyslilem i ... ponownie odpalilem Bloodborne'a. BB juz zniszczyl dla mnie wczesniejsze odlosny Soulsow, kazda wyglada jak drewno teraz, a na widok tarczy i braku dodge'a tylko sam roll, no zbiera mi sie na wymioty :reggie: - mimo iz jeszcze niedawno tak sie tym jaralem.

 

Dla mnie Pan Miyagi (xd) dostarczyl, zawartosci jest mniej, ale bronie sa zroznicowane i z prawie kazda swietnie sie bawilem, na pewno kazda ma inny styl w przeciwienstwie do multum blizniaczych broni w poprzedniej odslonie. Licze na to ze przesiadka na current geny wymagala jakis poswiecen i ze nastepna odslona rozgromi system jeszcze bardziej oraz bedzie bardziej bogata w content.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...